Новини

25 лютого 2020, 17:54

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев провів особистий прийом громадян

докладніше
25 лютого 2020, 16:32

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 25 лютого розпочав офіційний візит до Естонії

докладніше
25 лютого 2020, 14:21

Поглибити співпрацю України і Латвії допоможе якісна комунікація дипломатів, парламентаріїв та урядовців, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 12:46

Комітет з питань молоді і спорту розглянув питання про виконання бюджетної програми "Зшивання країни - проект мобільності молоді"

докладніше
25 лютого 2020, 12:11

Стала, непохитна та принципова підтримка з боку Латвії є цінною та важливою для України, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 11:55

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Державна підтримка легкої промисловості в Україні"

докладніше
25 лютого 2020, 10:51

В економічних відносинах України та Латвії потрібно зберегти позитивний тренд, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 09:25

У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів проведено слухання: "Сучасний стан українських профспілок. Потреба у перезавантаженні соціального/публічного діалогу"

докладніше
24 лютого 2020, 18:21

Нам важливо продовжувати співпрацю з Латвією на міжнародній арені, - Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2020, 18:00

Апарат Верховної Ради України спільно з Програмою USAID РАДА провели «парламентські дні» у Вінниці

докладніше
24 лютого 2020, 15:48

Важливо, що українські діти мають змогу вивчати рідну мову та культуру навіть за кордоном, - Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2020, 14:18

Комітет з питань бюджету оприлюднив інформацію про кандидатів, які подали документи на конкурс на зайняття вакантних посад членів Рахункової палати

докладніше
24 лютого 2020, 13:37

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримує ідею та концепцію законопроєктів щодо відновлення справедливих соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

докладніше
24 лютого 2020, 12:36

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк обговорила питання українсько-польського партнерства з керівником кабінету Президента Республіки Польща Кшиштофом Щерським

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
30 серпня 2018, 12:27

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулася координаційна зустріч представників Верховної Ради та проектів міжнародної технічної допомоги щодо обговорення планів на 9 сесію

 
У дискусії взяли участь народні депутати, представники Апарату та комітетів Верховної Ради, керівництво USAID та програми USAID «РАДА», експерти неурядових організацій.

Учасники обговорення акцентували увагу на питаннях та викликах, які постають на шляху реформування системи органів державної влади в Україні.

Відкриваючи захід, Ігор Когут, директор програми USAID «РАДА», наголосив, що сьогодні необхідно оцінити результати, а також налаштуватися на прогноз та планування роботи цієї осені. Він зазначив, що традиційним напрямом роботи залишається впровадження парламентської реформи, однак важливим є і напрацювання нових проектів.

І. Когут підкреслив, що одним із таких проектів є створення Освітнього центру для всіх, хто відвідує Верховну Раду України, зокрема, учнів молодших, середніх, старших класів, студентів, та виборців загалом. Зокрема, він презентував ескіз завдань для дітей та запропонував присутнім переглянути, проаналізувати його та надати свої пропозиції.

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко, виступаючи під час зустрічі, зазначила, що на сьогодні необхідно проаналізувати попередню роботу Парламенту і виокремити те, що дійсно важливо для країни, які законопроекти потрібно ухвалити, зважаючи на наближення президентських та парламентських виборів. Так, на її думку, «дуже важливо зафіксувати побудову сильних інститутів влади, і зокрема, продовження реформи Парламенту як одного з інститутів».

Говорячи про підсумки минулої сесії, Голова Комітету у закордонних справах вказала, що важливим результатом законотворчої діяльності стало ухвалення Закону про Вищий антикорупційний суд і супутні зміни до законодавства. І тепер, за її словами, важливим є моніторинг ситуації і контроль.

На думку Г. Гопко, ще одним важливим законодавчим актом був Закон про реінтеграцію Донбасу. «Ми чітко визнали факт окупації Росією, немає вже так званих «ДНР/ЛНР», є російські окупаційні війська і командування ООС передано армії», - уточнила вона.

Голова Комітету також відзначила законодавчий поступ у питаннях зовнішньої політки країни. «Верховна Рада прийняла за основу або в цілому 20 із 57 законопроектів, необхідних для імплементації угоди про асоціацію з ЄС. Також важливим є створення Міжпарламентської асамблеї Україна-Грузія-Молдова як дієвого інструменту для розгляду питань деокупації територій України, Грузії і Молдови», – резюмувала вона.

Г.Гопко також анонсувала, що 7 вересня відбудеться засідання робочої групи міжфракційного депутатського об’єднання щодо національної безпеки, де буде представлено пакет законопроектів, спрямованих на імплементацію Закону про національну безпеку.

Серед найважливіших завдань на 9-ту сесію, керівник Комітету особливо відзначила необхідність ухвалення нового виборчого законодавства та оновлення складу ЦВК.

Присутня на зустрічі народний депутат Оксана Продан, також закцентувала увагу присутніх на необхідності внесення змін до виборчого законодавства: «Ми повинні не просто говорити, що у нас є один законопроект, наприклад, Виборчий кодекс, який ми готуємо до другого читання та ми повинні його проголосувати. Ми повинні розуміти, що ми там проголосуємо».

«Іншим важливим питанням є депутатська недоторканність. І треба вирішити, яким чином її скасувати, але залишити депутату обов’язок виступати представником всього народу», – наголосила О.Продан.

Заступник Керівника Апарату Верховної Ради - керівник Головного юридичного управління Михайло Теплюк зазначив: «Що саме на етапі підготовки до чергової сесії порядок денний сесії має формуватися згідно Регламенту за пропозицією комітетів. Комітети мають проаналізувати весь пакет наявних законопроектів, а також ті проблеми, які є актуальними, важливими на черговий етап роботи Парламенту. З тим, щоб визначити не лише перелік законопроектів, які мають бути розглянуті. Це можуть бути не лише законопроекти, але й перелік питань. З огляду на те, що сам Регламент передбачає, що порядок денний сесії має складатися з двох блоків – це законопроекти і перелік питань, які вимагають законодавчого врегулювання».

М. Теплюк висловив переконання, що треба підвищувати ефективність роботи, реалізуючи регламентні процедури, і тим самим, з усього масиву зареєстрованих законопроектів обирати ті, які дійсно актуальні, і ті, які дійсно важливі.

Учасники заходу обговорили важливість подальшого реформування сектору безпеки і оборони за результатами ухвалення рамкового Закону про національну безпеку та подальше посилення координації між Парламентом та Урядом на рівні системної взаємодії комітетів та профільних міністерств.