Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
28 червня 2018, 16:05

  Прес-секретар Голови Верховної Ради України 

Україна, якій РФ двічі перекривала газопостачання у найсильніші морози з метою політичного тиску, точно знає ціну енергетичної безпеки - Андрій Парубій (відео)

    
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у рамках робочого візиту до Сполучених Штатів Америки взяв участь у Міжнародній конференції, присвяченій обговоренню нагальних питань міжнародної безпеки, пов’язаних з російською агресією.
Також у заході брали участь заступник спікера Сенату Польщі Адам Бєлан, спікер Парламенту Молдови Андріан Канду, спікер Парламенту Литви Вікторас Пранцкетис і спікер Парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе.
     Голова Верховної Ради України, передовсім, висловив вдячність за організацію конференції, на якій учасники можуть говорити «не від кожної країни зокрема, а від країн всієї лінії, яка межує з Російською Федерацією».
«Литва, Польща, Україна, Грузія, Молдова. І набір цих країн не є випадковий, бо, власне, вони сьогодні перебувають на передовій відбиття російської агресії», - зазначив Андрій Парубій і додав: «І не тільки сьогодні». Він нагадав, що і Литва, і Україна, і Грузія, як і Молдова, цього року відзначають сторіччя своєї незалежності. При цьому, Андрій Парубій зауважив: «На жаль, наші країни не змогли втримати державність сто років тому. Чому так сталось? Бо в наші держави прийшли російські окупаційні війська, які не уявляли Російської імперії без захоплення і загарбання України, Грузії, Молдови, Польщі, Литви. І цей російський імперіалізм і сьогодні є домінуючим мотивом для політичного керівництва Росії».
     Голова Верховної Ради зупинився на механізмах війни, яку веде Кремль задля відновлення свого впливу на геополітичний простір, на який впливав Радянський союз. «Бо, коли ми сьогодні говоримо про війну в Україні, ми повинні згадувати, що російські війська стоять на території Молдови з 90-х років. Ми повинні пам’ятати, як 8 серпня 2008 року російські війська вторглися в Грузію. І тоді президент Польщі, який приїхав у Тбілісі разом з президентом України і Литви, сказав важливі слова: якщо ми не зупинимо Путіна в Грузії, наступною буде Україна. Так само, як, напевно, знають у Литві, що якщо сьогодні не встоїть Україна, наступною може бути Литва», - зазначив Андрій Парубій і наголосив, що «Путін - це глобальна загроза, а не тільки конфлікт в Україні, або в Грузії, чи в Кишиневі».
     На переконання Андрія Парубія, мілітарна складова є тільки однією зі складових ведення цієї війни. Він назвав не менш важливими інформаційну складову агресії, економічну, гуманітарну, а також енергетичну складову. «Двічі, в найбільші морози, Російська Федерація відключала газопостачання Україні, вимагаючи політичних впливів на ситуацію в нашій країні», - сказав Андрій Парубій, зазначивши, що для Росії газ - це механізм політичного впливу і джерело великої корупції. Він висловив упевненість, що «для політичного тиску на ЄС, для поширення корупційних схем і для послаблення країн нашого регіону» кремлівське керівництво просуває проект газогону «Nord Stream-2». За словами Андрія Парубія, українські військові експерти переконані, що якщо буде зупинена українська газотранспортна система, це суттєво підвищить ризики нових повномасштабних атак російської армії на Україну.
     Тому, як наголосив Андрій Парубій, Україна, як ніхто знає, яка ціна енергетичної безпеки.