Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
26 червня 2018, 18:52

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Під співголовуванням Бориса Тарасюка відбулося засідання Комітету з політичних питань, прав людини та демократії ПА ЄВРОНЕСТ

 
Триває робота делегації Верховної Ради України у сьомій сесії Парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ. Представники української делегації взяли участь у роботі чотирьох комітетів ПА ЄВРОНЕСТ. Так, засідання Комітету з політичних питань, прав людини та демократії проходило під співголовуванням Бориса Тарасюка (голова постійної делегації ПА ЄВРОНЕСТ) та Міхала Боні (ЄП). Від України в засіданні взяли участь народні депутати Олександр Кодола (заступник голови постійної делегації ПА ЄВРОНЕСТ), Дмитро Лубінець (член постійної делегації ПА ЄВРОНЕСТ), а також депутати Європарламенту та депутати національних парламентів Азербайджану, Вірменії, Грузії та Молдови.  Члени Комітету обмінялися думками та затвердили проект доповіді на тему: «Виклики безпеці в країнах Східного Партнерства (СхП) та зміцнення ролі ЄС в їх подоланні». «Посилення демократії та забезпечення прав людини в країнах СхП важливо реалізовувати в рамках застосування зовнішніх фінансових інструментів ЄС на 2021 - 2027 роки», - наголосили Лотте Кнудсен, керуючий директор з глобальних питань Європейськї служби зовнішньої дії та Лоренс Мередит, директор з питань СхП Європейсько Комісії під час засідання.

Борис Тарасюк звернув увагу присутніх на те, що ЄС має посилювати свою роль у вирішенні безпекових питань у країнах СхП, зокрема, в протидії російській агресії на сході України. За його словами, зовнішня політика Росії зосереджена на фактичній підтримці сепаратистів на тимчасово окупованих територіях України, Грузії, Молдови. Таким чином, наголосив він, порушується територіальна цілісність зазначених країн та існує пряма загроза безпеці в Європі.

У свою чергу, Дмитро Лубінець привернув увагу присутніх до ситуації в Криму та на Донбасі, наголосивши, що на сході України триває агресія Росії та жорстокі бої. Також він зазначив, що одним із шляхів зупинення російської агресії є розміщення миротворчої місії не лише на всій окупованій території, але і вздовж українсько-російського кордону, що дасть змогу зупинити переміщення російських кадрових військових.

Наталія Королевська наголосила на важливості гуманітарної підтримки мирних жителів Донбасу для подолання гуманітарної кризи та посилення соціального захисту тих громадян, які постраждали від бойових дій.

У засіданні Комітету з економічної інтеграції, законодавчого зближення і конвергенції з політикою ЄС взяли участь народні депутати України Наталія Веселова та Наталія Королевська. За результатами засідання було схвалено проект доповіді щодо залучення прямих іноземних інвестицій в країни-члени ЄС та країни СхП.

У рамках засідання Комітету з енергетичної безпеки члени української делегації Борис Тарасюк, Дмитро Лубінець, Олександр Кодола, разом з іншими учасниками засідання, обговорили ключові питання енергетичної безпеки, зокрема будівництво газопроводу «Північний потік-2» та можливі ризики, пов‘язані з цим будівництвом як для країн-членів ЄС, так і для країн СхП. На засіданні також було схвалено доповіді щодо розвитку енергоефективності.

Ще одним стратегічним напрямком роботи ПА ЄВРОНЕСТ є залучення національних парламентів до вирішення нагальних соціальних питань. Тому, в черговий раз на засіданні Комітету з соціальних питань, освіти, культури та громадянського суспільства парламентарії, зокрема Віталій Курило і Наталія Веселова долучилися до напрацювання практичних інструментів, спрямованих на подолання неформальної зайнятості та забезпечення соціального захисту найманих працівників в ЄС та країнах Східної Європи. Ця проблема є особливо чутливою для України, оскільки значна кількість українських громадян працюють за кордоном та потребують захисту своїх соціальних прав.

*** 24 - 27 червня українська делегація бере участь у роботі Сьомої сесії Парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ (м.Брюссель), в рамках якої проходять: засідання політичних груп Європарламенту та їхніх політичних родин зі Східноєвропейських країн-партнерів; засідання чотирьох постійних комітетів; засідання робочих груп з питань Білорусі та Угоди про асоціацію; засідання Бюро; Жіночий форум; а також пленарне засідання Сьомої сесії ПА ЄВРОНЕСТ.