Новини

07 грудня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить робочу поїздку до Житомирської області

докладніше
07 грудня 2019, 09:30

Вітання Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2019, 09:00

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
06 червня 2018, 16:58

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Голова Комітету у закордонних справах Г.Гопко: Україна має використовувати потенціал культурної дипломатії

 

Про це вона заявила під час виступу на Четвертому Форумі культурної дипломатії України.

«Величезні надії на новий якісний прорив пов’язані зі щойно створеним Українським інститутом, який має стати головним голосом України за кордоном. Ми всі маємо об’єднати зусилля, щоб інститут запрацював якомога швидше й потужніше», - відзначила Ганна Гопко.

На її думку, «Інститут може відіграти роль об’єднуючої ланки для залучення до проектів культурної дипломатії інших структур - наших дипломатичних представництв, Українського культурного фонду, Інституту книги, Інституту національної пам’яті, різних відомств, громадських та ділових структур як в Україні, так і за кордоном».

Голова комітету у закордонних справах відзначила, що в короткий період своєї незалежності 100 років тому Україна, незважаючи на тяжкі умови війни, приділила значну увагу культурній дипломатії. Як приклад успішного донесення до світу образу України та її культури вона навела тріумфальне турне Європою й Америкою хору Олександра Кошиця, що зробив всесвітньо відомою мелодію «Щедрик» в обробці Миколи Леонтовича.

«На жаль, не лише впродовж 70 років комуністичної окупації, але і понад 20 років після відновлення 1991 року незалежності України вісниками культурної дипломатії були не державні інституції, а переважно ентузіасти - митці, письменники, громадські діячі України й діаспори», - відзначила Ганна Гопко, додавши: «Тим часом Москва задіяла величезні фінансові ресурси, дипломатичні та медійні структури, викривляючи образ України у світі, привласнюючи здобутки нашої культури і привчаючи світ дивитися на Україну через московські окуляри».

«Настав час виправити це становище, використовуючи всі можливості держави», - наголосила голова комітету у закордонних справах.

Г.Гопко також переконана, що Україна має величезний потенціал для культурної дипломатії. Потрібно лише його реалізувати. «Я переконана, що ми це зробимо, якщо працюватимемо заради інтересів України так, як це робили українці 100 років тому, тільки тепер - маючи стократ більші можливості», - підсумувала Ганна Гопко.

 

Довідково:

Четвертий форум культурної дипломатії України відбувається у Києві й присвячений Європейському року культурної спадщини. В дискусії беруть участь Генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко, директор Дипломатичної Академії України Сергій Корсунський, письменниця Оксана Забужко, численні дипломати, представники українських та міжнародних організацій.