
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи
докладніше
Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів
докладніше
Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»
докладніше
Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України
докладніше
У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»
докладніше
Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков
докладніше
Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод
докладніше
Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков
докладніше
Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
докладніше
Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини
докладніше
Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою
докладніше
Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»
докладніше
Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"
докладнішеІрина Геращенко: «Політика реінтеграції тимчасово окупованих територій України має будуватись на послідовній стратегії Держави і передбачати застосування інструментів міжнародного права»

«За чотири роки місія МКЧХ жодного разу не змогла відвідати ні заручників в окупованому Донбасі, ні політв’язнів в анексованому Криму», - зауважила Ірина Геращенко. Вона повідомила, що 25 травня у Києві із офіційним візитом перебуватиме Віце-президент МКЧХ Жиль Карбоньє. У цьому зв’язку Ірина Геращенко поінформувала, що під час зустрічі із Ж.Карбоньє питання допуску МКЧХ до тимчасово окупованих територій стане основним предметом дискурсу.
Інформуючи про ситуацію зі звільненням заручників, представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко повідомила, що інша сторона не надає об’єктивну інформацію щодо громадян України, які утримуються на Донбасі та підтверджує лише інформацію про 20 осіб. Між іншим, політик нагадала, що інша сторона у підгрупі також вже понад два місяці не надає відповіді на ініціативу України щодо звільнення 23 громадян РФ, засуджених за злочини проти територіальної цілісності України задля звільнення політв’язнів Кремля.

Ірина Геращенко нагадала, що сьогодні понад 60 громадян України, серед яких - Олег Сенцов, Олександр Кольченко, представники кримськотатарського народу утримуються в повній ізоляції. Політик звернула увагу, що 30 квітня та 16 травня ц.р. українські консули на виконання доручення Президента України вчергове спробували відвідати О.Сенцова та О.Кольченка, проте їм було відмовлено.
Перший віце-спікер підкреслила, що питання звільнення українців з окупованого Донбасу та Криму перебуває у центрі уваги під час зустрічей Президента України з лідерами країн нормандського формату. Вона нагадала, що під час візиту Федерального Канцлера Німеччини Ангели Меркель до РФ одним із питань перемовин із президентом РФ було звільнення незаконно утримуваних українців. Ірина Геращенко висловила сподівання на підтримку української діаспори у країнах ЄС та в США у питанні звільнення заручників та політв’язнів. Окрім того, Перший заступник Голови Верховної Ради України розраховує на бойкот Чемпіонату світу з футболу 2018 в РФ з боку міжнародних партнерів України у зв’язку із невиконанням РФ жодних норм міжнародного права.

Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко поінформувала, що агресивна зовнішня політика РФ, зокрема, окупація Донбасу та Криму призвела до суттєвих економічних втрат. Політик наголосила на важливості систематизації усіх об’єктів, які були незаконно захоплені окупаційними адміністраціями РФ та наголосила на необхідності подання позовів у міжнародні суди за злочини, скоєнні РФ в Україні з 2014 р.
За словами Ірини Геращенко, тортури до представників кримськотатарського народу та ескалація безпекової ситуації на Донбасі відбувається для підсилення позицій РФ, напередодні зустрічей з лідерами нормандського формату. Також, Ірина Геращенко поінформувала, що це обумовлено й тим, що Президент України надав доручення активізувати роботу стосовно питання запровадження миротворчої місії ООН на Донбасі.
«Політика реінтеграції тимчасово окупованих територій України, як Криму так і Донбасу має будуватись на послідовній стратегії Держави і передбачати застосування інструментів міжнародного права – позовів проти РФ у міжнародних судах та єдності міжнародних партнерів довкола питання санкцій проти Росії», - наголосила Ірина Геращенко, підсумовуючи свій виступ.
Під час заходу, народні депутати України, представники Уряду та громадських організацій обговорили питання реінтеграції тимчасово окупованої АР Крим та м. Севастополь, протидію незаконній економічній взаємодії з окупованим півостровом, міжнародні-правові аспекти протидії російській окупації та захисту інтересів України.
Захід відбувся за сприяння Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, Представництва Президента України в АР Крим, Дипломатичної Академії України, проекту «Школа державного управління» (ГО “ІСЕД”).