Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
24 травня 2018, 19:15

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Політика реінтеграції тимчасово окупованих територій України має будуватись на послідовній стратегії Держави і передбачати застосування інструментів міжнародного права»

 
24 травня Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко взяла участь у засіданні четвертої Відкритої кафедри зовнішньої політики, безпеки та дипломатії на тему: «Крим як територія безправ’я: безпека, захист, протидія». Політик наголосила на актуальності заходу і зазначила, що сьогодні тимчасово окупований півострів залишається «територією безправ’я та систематичних порушень прав людини». При цьому, Ірина Геращенко зауважила, що міжнародні гуманітарні місії, зокрема ООН, ОБСЄ, МКЧХ (Міжнародний комітет Червоного Хреста) недостатньо уваги приділяють фіксації злочинів окупаційних адміністрацій РФ у своїх доповідях щодо ситуації із правами людини на тимчасово окуповані території України, як в АР Крим та м. Севастополь так і в Донецькій та Луганській областях. Вона також звернула увагу, що міжнародні місії, зокрема, МКЧХ не мають доступу до цих територій та до незаконно утримуваних українців.

«За чотири роки місія МКЧХ жодного разу не змогла відвідати ні заручників в окупованому Донбасі, ні політв’язнів в анексованому Криму», - зауважила Ірина Геращенко. Вона повідомила, що 25 травня у Києві із офіційним візитом перебуватиме Віце-президент МКЧХ Жиль Карбоньє. У цьому зв’язку Ірина Геращенко поінформувала, що під час зустрічі із Ж.Карбоньє питання допуску МКЧХ до тимчасово окупованих територій стане основним предметом дискурсу.

Інформуючи про ситуацію зі звільненням заручників, представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко повідомила, що інша сторона не надає об’єктивну інформацію щодо громадян України, які утримуються на Донбасі та підтверджує лише інформацію про 20 осіб. Між іншим, політик нагадала, що інша сторона у підгрупі також вже понад два місяці не надає відповіді на ініціативу України щодо звільнення 23 громадян РФ, засуджених за злочини проти територіальної цілісності України задля звільнення політв’язнів Кремля.

Ірина Геращенко нагадала, що сьогодні понад 60 громадян України, серед яких - Олег Сенцов, Олександр Кольченко, представники кримськотатарського народу утримуються в повній ізоляції. Політик звернула увагу, що 30 квітня та 16 травня ц.р. українські консули на виконання доручення Президента України вчергове спробували відвідати О.Сенцова та О.Кольченка, проте їм було відмовлено.

Перший віце-спікер підкреслила, що питання звільнення українців з окупованого Донбасу та Криму перебуває у центрі уваги під час зустрічей Президента України з лідерами країн нормандського формату. Вона нагадала, що під час візиту Федерального Канцлера Німеччини Ангели Меркель до РФ одним із питань перемовин із президентом РФ було звільнення незаконно утримуваних українців. Ірина Геращенко висловила сподівання на підтримку української діаспори у країнах ЄС та в США у питанні звільнення заручників та політв’язнів. Окрім того, Перший заступник Голови Верховної Ради України розраховує на бойкот Чемпіонату світу з футболу 2018 в РФ з боку міжнародних партнерів України у зв’язку із невиконанням РФ жодних норм міжнародного права.

Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко поінформувала, що агресивна зовнішня політика РФ, зокрема, окупація Донбасу та Криму призвела до суттєвих економічних втрат. Політик наголосила на важливості систематизації усіх об’єктів, які були незаконно захоплені окупаційними адміністраціями РФ та наголосила на необхідності подання позовів у міжнародні суди за злочини, скоєнні РФ в Україні з 2014 р.

За словами Ірини Геращенко, тортури до представників кримськотатарського народу та ескалація безпекової ситуації на Донбасі відбувається для підсилення позицій РФ, напередодні зустрічей з лідерами нормандського формату. Також, Ірина Геращенко поінформувала, що це обумовлено й тим, що Президент України надав доручення активізувати роботу стосовно питання запровадження миротворчої місії ООН на Донбасі.

«Політика реінтеграції тимчасово окупованих територій України, як Криму так і Донбасу має будуватись на послідовній стратегії Держави і передбачати застосування інструментів міжнародного права – позовів проти РФ у міжнародних судах та єдності міжнародних партнерів довкола питання санкцій проти Росії», - наголосила Ірина Геращенко, підсумовуючи свій виступ.

Під час заходу, народні депутати України, представники Уряду та громадських організацій обговорили питання реінтеграції тимчасово окупованої АР Крим та м. Севастополь, протидію незаконній економічній взаємодії з окупованим півостровом, міжнародні-правові аспекти протидії російській окупації та захисту інтересів України.

Захід відбувся за сприяння Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, Представництва Президента України в АР Крим, Дипломатичної Академії України, проекту «Школа державного управління» (ГО “ІСЕД”).