Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
24 травня 2018, 18:25

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У парламенті презентовано виставку голландських вишитих картин

Твори вишитих копій картин видатних голландських художників як зразків народно-декоративного мистецтва Нідерландів привезені до Києва та надані для експонування у Верховній Раді до Дня Європи з колекції громадянки Нідерландів українського походження Олени Корнет.

У презентації взяли участь Заступник Керівника Апарату Верховної Ради України М.Шевчук та директор Бібліотеки ім.О.Ольжича О.Кучерук.

Під час презентації зазначалося, що за часiв Середньовiччя в Захiднiй Європi вiдбувався розквiт мистецтва вишивання. Багато вишивок було зроблено на замовлення церкви: виготовлялися прикраси для внутрiшних примiщень, вбрання для духовних осiб. Звичайно вишивальниками були чоловiки, але в ательє працювали також асистенти-жiнки.

З часом вишивання стало справжнiм фахом. Вишивальники-професiонали об’єднувались у гiльдiї – товариства для захисту професiйних таємниць та пiдтримки якостi художньої продукцiї. Однiєю з таких гiльдiй стала в Нiдерландах гiльдiя Святого Луки, яка одночасно була i гiльдiєю художникiв.

В XVI столiттi в Нiдерландах з’явилися першi друкованi посiбники з вiзерунками для вишивок. Досить швидко використання та друкування посiбникiв поширилося в усiй Європi.

Багато сюжетiв, за якими були зробленi вишитi картини, це живописнi роботи всесвiтньо вiдомих художникiв «Золотого вiку». Максимально наближене до оригiналу зображення та висока майстернiсть виконання надає вишивкам художнього значення.

Довідково: Олена Корнет, Роттердам, Нiдерланди. Народилася в Києвi (1952), закiнчила Київський унiверситет. Працювала в Українськiй Академiї наук та в Музеї iсторiї мiста Києва. З 1995 року мешкає в Нiдерландах. Цiкавиться iсторiєю, культурою, традицiйним мистецтвом.

Протягом двадцяти рокiв розшукала та зiбрала близько 200 голландських вишитих картин, частину яких привезла до України на виставку до Дня Європи, який святкується цього року 19 травня.