Новини

14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше
12 грудня 2019, 18:11

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" (щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації)"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
23 травня 2018, 14:33

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко закликала підтримати акції під Посольством РФ в Україні щодо звільнення українських заручників та політв’язнів Кремля та звернулась до представників української діаспори провести подібні заходи поблизу дипломатичних представництв РФ у країнах ЄС та США (відео)

 
Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко закликала народних депутатів України, представників громадських правозахисних організацій та родичів заручників та політв’язнів Кремля підтримати акції під Посольством РФ в Україні щодо звільнення громадян України, які безпідставно утримуються на тимчасово окупованих територіях України та в Російській Федерації.

Ірина Геращенко зауважила, що нині влада РФ та представники окупаційних адміністрацій РФ незаконно утримують понад 60 громадян України, серед яких і представники кримськотатарського народу. Політик наголосила, що їх звільнення залежить виключно від президента РФ.

Перший віце-спікер наголосила, що сьогодні триває вже десятий день голодування Олега Сенцова. При цьому вона нагадала, що єдиною умовою припинення голодування О.Сенцова є звільнення усіх політв’язнів, що утримуються в РФ.  

І.Геращенко зауважила, що за чотири роки до О.Сенцова, О.Кольченка жодного разу не допустили українських консулів. Представник гуманітарної підгрупи ТКГ І.Геращенко підкреслила, що нещодавно, Президент України Петро Порошенко двічі наполягав на допуску українських консулів до українців, але відповіді й досі не отримано.

Політик наголосила, що питання звільнення незаконно утримуваних українців залишається у центрі уваги міжнародних зустрічей на найвищому рівні. Вона поінформувала, що під час нещодавнього офіційного візиту Федерального Канцлера Німеччини Ангели Меркель до РФ одним із питань перемовин із президентом РФ було звільнення незаконно утримуваних українців. Під час виступу, І.Геращенко висловила сподівання, що Президент Франції Еммануель Макрон під час візиту до РФ 24-25 травня також порушить це питання.

Окрім того, представник гуманітарної підгрупи ТКГ нагадала, шо ініціатива української сторони – щодо звільнення 23 громадян РФ, засуджених за злочини проти територіальної цілісності України, задля звільнення політичних в’язнів Кремля вже понад два місяці залишається без відповіді. 

Перший віце-спікер підкреслила, що стан здоров’я незаконно утримуваних громадян України – С.Клиха, П.Гриба, В.Балуха, інших політв’язнів та заручників значно погіршився, проте їх утримують в повній ізоляції.

У цьому зв’язку, політик закликала вимагати від міжнародних гуманітарних місій, зокрема Міжнародного Комітету Червоного Хреста виконувати повноваження відповідно до їх мандату, які серед іншого розповсюджуються на тимчасово окуповані території України - АР Крим та м. Севастополь, та Донецьку і Луганську області.

Завершуючи свій виступ, І.Геращенко закликала консолідувати зусилля задля посилення тиску на РФ.

Відтак, І.Геращенко наголосила на важливості проведення акцій під Посольством РФ в Україні та закликала підтримати ініціативу народного депутата України Ірини Подоляк щодо проведення таких акцій солідарності представниками української діаспори в країнах ЄС та США.

«Сьогодні нам, як ніколи потрібна підтримка української діаспори в країнах ЄС та США. Ми розраховуємо на вашу підтримку та проведення акцій солідарності під дипломатичними представництвами РФ з єдиним закликом - Волю політв’язням Кремля! Волю українцям та кримським татарам!», - заявила І.Геращенко.