Новини

06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше
06 грудня 2019, 12:50

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань державної служби та електронного документообігу"

докладніше
06 грудня 2019, 10:17

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Ради прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки молоді, яка навчається чи працює, та учасників бойових дій

докладніше
06 грудня 2019, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 06 грудня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
24 квітня 2018, 14:41

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин провів круглий стіл на тему: "Війна, мир, реінтеграція: що буде після АТО?"

 

24 квітня за підтримки Комітету відбулася третя Національна платформа "Діалог про мир та безпечну реінтеграцію".

"Це вже третя наша зустріч в рамках платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію", яка забезпечує неупереджений та відкритий діалог з використанням парламентського елементу (Комітет ВРУ, як співорганізатор Платформи), виконавчого елементу (Міністерство з питань тимчасово окупованих територій, як співорганізатор Платформи) та громадського елементу (громадські організації, як співорганізатори Платформи) для розробки спільного підходу з постконфліктного врегулювання на Сході», - наголосив голова Комітету Григорій Немиря.

"Від політики, яку ми розробляємо зараз, буде залежати коли і як буде встановлено стійкий всеохоплюючий мир в Україні", - додав він.

Г.Немиря поінформував учасників про результати комітетських слухань на тему: «Стан реалізації Національної стратегії у сфері прав людини щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, звільнення заручників та відновлення їхніх прав», які відбулися минулого тижня. Він окреслив проблеми щодо захисту прав і свобод цих категорій громадян України та зауважив, що Уряд усунувся від вирішення проблем ВПО на законодавчому рівні та проводить дискриміційну політику по відношенню до цих людей. У цьому зв’язку Г.Немиря нагадав про постанови КМУ №365, 505, 136 та інші, що не відповідають національному законодавству і є відверто дискримінаційними по відношенню до вимушених переселенців та громадян України, які залишилися на тимчасово окупованій території.

Голова Комітету заявив про блокування розгляду у парламенті законопроектів про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян, №6692, та про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян), №6240.

«Зусилля, які ми робимо сьогодні, наближають час встановлення миру в Україні та відновлення її територіальної цілісності. Головне, щоб інструменти і механізми, які ми використовуватимо у постконфліктному врегулюванні, були підтримані усім населенням України - і на Сході, і на Заході»,- сказав перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Юсуф Куркчі.

Перший заступник Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова звернула увагу присутніх на «невдалу та нечітку державну політику по відношенню до громадян України, які залишилися в Криму та на окупованій частині території Донбасу, і по відношенню до вимушених переселенців».

За словами експерта Платформи соціальних та гуманітарних інновацій “Єдиний координаційний центр” Володимира Лупацького, агресія і окупація на території України стали можливими внаслідок політики реінтеграції, яка існувала на той час.

«В умовах неоголошеної війни без комплексної політики реінтеграції ми приречені на повторення того, що вже сталося. Політика реінтеграції - це як повітря, яке має використовуватися кожен день; вона повинна бути компонентом національної безпеки», - сказав він.

За словами Надзвичайного і Повноважного посла України Романа Безсмертного, «найважливішим елементом в процесі реінтеграції є міжлюдська комунікація». Він закликав до політичного розв‘язання конфлікту на Сході України, без військових дій.

Політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені І.Кучеріва Марія Золкіна повідомила, що згідно з останніми опитуваннями у населення сформувалося уявлення про те, що відновлення Донбасу, його реінтеграція та повернення окупованих територій не є пріоритетами для центральної влади України.

«Наша держава кинула напризволяще усіх цивільних, які постраждали внаслідок конфлікту. Мова йде про загиблих, поранених, зниклих без вісті та громадян, які втратили житло і майно. На державному рівні навіть не ведеться статистичний облік зазначених категорій наших громадян. Така політика має бути негайно змінена»,- сказав Директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

Так, за даними Міністерства регіонального розвитку лише 63 родини, які постраждали внаслідок конфлікту, отримали нове житло.

У заході брали участь народні депутати, політики, дипломати, експерти та представники громадських організацій.

Довідково: метою проекту «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію» є створення позапартійної, професійної та інклюзивної платформи, відкритою для тих, хто виступає за досягнення сталого миру в Україні. В рамках платформи обговорюються ефективна політика реінтеграції та забезпечення національної єдності в Україні, методи деокупації окремих районів Донецької та Луганської області, а також міжнародний досвід побудови заходів довіри і стійкого миру.

На базі Платформи проходять щомісячні публічні заходи за участі представників українських органів влади, народних депутатів, представників місцевих громад та регіонів, громадських організацій та міжнародних експертів, дипломатичних організацій і місій.

Ініціаторами Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію» є незалежні українські громадські організації, серед них Український незалежний центр політичних досліджень (УНЦПД), Центр з проблем безпеки та розвитку, Платформа соціальних та гуманітарних інновацій «Єдиний координаційний центр», громадський марафон «Навіщо нам бути разом?» в партнерстві з Комітетом Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Міністерствами закордонних справ Швейцарії, Фінляндії та Німеччини.

* * *