Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
26 березня 2018, 18:45

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Голова делегації Верховної Ради у Міжпарламентському союзі Борис Тарасюк виступив на засіданні Комітету з питань миру та міжнародної безпеки

 
Делегація Верховної Ради України у складі її голови Бориса Тарасюка, Альони Шкрум, Олексія Порошенка, Леоніда Ємця, Олени Сотник взяла участь у засіданні Постійного комітету з питань миру та міжнародної безпеки, у засіданні Постійного комітету з питань сталого розвитку, фінансів та торгівлі під час під час 138 асамблеї Міжпарламентського союзу (МПС), що триває 24-28 березня  у м. Женева (Швейцарія).

Голова делегації Борис Тарасюк, виступаючи на засіданні Комітету з питань миру та міжнародної безпеки, висловив позицію делегації щодо проекту резолюції Комітету на тему: «Збереження миру як засіб досягнення сталого розвитку» та висловив вдячність співдоповідачам за її підготовку. Борис Тарасюк зазначив, що в проекті резолюції відображено багато важливих і правильних ідей і підходів, які ми поділяємо. Однак, на превеликий жаль, незважаючи на правильні формулювання в резолюціях, реальність і їх імплементація далекі від ідеалу. Також керівник української делегації висловив ряд зауважень до тих поправок, зміст яких суперечить основним ідеям резолюції. Борис Тарасюк критично висловився щодо проведення останньої Асамблеї МПС в Росії, яка здійснила агресію і захопила частину території іншого члена МПС- України. Борис Тарасюк наголосив, що агресія країни, що зазіхає на територіальну цілісність інших незалежних країн, таких як Грузія, Молдова, вбиває безвинних громадян Сирії, використовує терористичні методи, щоб порушити суверенітет інших держав, як це мало місце нещодавно у Солсбері у Великій Британії, втручається у процес проведення демократичних виборів в інших країнах, застосовуючи кібератаки по всьому світу, має бути зупинена. Коментуючи поправку країни-агресора щодо підвищення довіри у міжрелігійному та міжетнічному діалозі, глава української делегації нагадав про репресії, які вчиняє РФ стосовно кримських татар і українців в незаконно окупованому Криму.

Також українська делегація взяла участь у роботі Керівної Ради та 138 Асамблеї МПС, в рамках якої були розпочаті загальні дебати щодо посилення глобального режиму для захисту мігрантів та біженців.

Протягом робочого дня делегація під головуванням Бориса Тарасюка провела двосторонні зустрічі і консультації з делегацією Австралії та Німеччини. Під час зустрічей депутати обговорили стан двосторонніх відносин, а також висловили свою позицію щодо поправок. Борис Тарасюк поінформував інші сторони про неприйнятність для української делегації ряду поправок, що були внесені до резолюції постійного комітету з питань миру та міжнародної безпеки.

У другій половині дня продовжувалось засідання Комітету з питань миру і міжнародної безпеки за участю Бориса Тарасюка і Альони Шкрум, на якому відбувалося голосування по кожній поправці до резолюції. Всього було подано 132 поправки. Борис Тарасюк висловлював позицію щодо кожної поправки, що були неприйнятними для нашої країни.

Депутати Олена Сотник, Олексій Порошенко та Леонід Ємець взяли участь у засіданні Форуму молодих парламентаріїв.

*** МПС був створений у 1889 році з метою просування демократії, рівності, прав людини, сталого розвитку та миру. Штаб-квартира розміщувалася в Берні, однак у 1911 р. була перенесена в Брюссель, згодом в Осло, а з 1921 р. - у Женеву.