Новини

06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше
06 грудня 2019, 12:50

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань державної служби та електронного документообігу"

докладніше
06 грудня 2019, 10:17

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Ради прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки молоді, яка навчається чи працює, та учасників бойових дій

докладніше
06 грудня 2019, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 06 грудня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
23 березня 2018, 16:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбувся круглий стіл на тему: "Шляхи підвищення якості законодавчого процесу. Чи потрібен закон "Про закони і законодавчу діяльність?" (відео)

 
У дискусії взяли участь народні депутати, представники Апарату та комітетів Верховної Ради, Кабінету Міністрів, керівництво USAID та програми USAID "РАДА", провідні науковці, експерти неурядових організацій.

На початку обговорення директор Програми USAID «РАДА» Ігор Когут зазначив: «Ми приділяємо велику увагу моніторингу громадськості за законодавчим процесом, поясненню нашим громадянам функції, значення і ролі Парламенту у законодавчому процесі».

Він також поінформував, що Програми USAID «РАДА» напрацьовує рекомендації щодо посилення спроможності Верховної Ради та здійснює незалежний контроль діяльності виконавчої влади. При цьому він наголосив: «Ми намагаємося бути більш гнучкими і відповідати на запити Парламенту у процесі розроблення та реалізації його внутрішньої реформи».

Ігор Когут підкреслив, що реформа Парламенту потрібна, оскільки вона спрямите підвищенню статусу Апарату Верховної Ради, процедурної дисципліни та потребує винесення цього питання на високий рівень.

Заступник директора офісу демократії та врядування USAID Денієл Раян у своєму виступі окреслив головну мету дискусії – проведення публічних консультацій із ключовими зацікавленими сторонами для визначення позицій та спільного бачення щодо підвищення якості законодавчого процесу. На його думку, на підставі обговорень законодавча ініціатива може бути розроблена та подана на розгляд Парламенту. Він також висловив готовність до підтримки реалізації парламентських реформ.

Своєю чергою заступник керівника Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України Андрій Ришелюк висловив переконання, що «якщо у нас існуватиме один великий об’єднаний закон про нормативно-правові акти, то ніякого окремого закону про закони просто не потрібно».

Старший проектний менеджер реформи державного управління Офісу реформ Кабінету Міністрів Іван Хілобок наголосив, що дуже важливо дивитися на цей процес ширше та розглядати питання підвищення якості формування цілісної державної політики. Він зазначив, що тут постає питання, яким чином політичні важливі рішення формуються і приймаються і яка в країні система політичних, стратегічних документів, і як законодавчі ініціативи, які йдуть від усіх трьох гілок влади, як вони між собою поєднуються у площині стратегічної програми розвитку держави.

Керівник відділу адвокації Реанімаційного Пакету Реформ Андрій Гевко підтримав позицію Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України щодо законопроекту про нормативно-правові акти та запропонував об’єднати все в одному законопроекті, де зазначалося б, яким чином будуть готуватися нормативно-правові акти Уряду і Верховної Ради для формування єдиного системного підходу.

Учасники круглого столу обговорили сферу дії закону "Про закони і законодавчу діяльність", необхідність створення єдиних стандартів нормопроектування, врегулювання потоку поданих законопроектів, що перевищує спроможність парламенту щодо їх опрацювання і як наслідок спричиняє низький рівень співвідношення прийнятих законів до поданих законопроектів.