Новини

07 грудня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить робочу поїздку до Житомирської області

докладніше
07 грудня 2019, 09:30

Вітання Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2019, 09:00

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
22 березня 2018, 10:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Вікторія Сюмар: Одне з важливих завдань Комітету – бути парламентським майданчиком для обговорення та аналізу актуальних проблем суспільства, що впливають на стан інформаційної сфери (відео)

 Голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар наголосила, що одним з важливих завдань Комітету – бути парламентським майданчиком для обговорення та аналізу актуальних проблем суспільства, що впливають на стан інформаційної сфери. Про це вона сказала на засіданні Комітету під час обговорення звернення ГО «Агентство журналістських досліджень» щодо обшуків у компанії «YouControl». Саме обговорення, в якому разом з парламентаріями взяли участь топ-менеджери і юристи зазначеної компанії, повноважні представники Служби безпеки України та Генеральної прокуратури, громадські активісти, стосувалося насамперед господарської діяльності на ринку Інтернет-послуг. Водночас в кінцевому підсумку результати цієї діяльності, на думку деяких експертів, позначаються на забезпеченні права доступу до публічної інформації у формі відкритих даних.

Беручи до уваги обставини справи, яка стала підставою для звернення громадськості до Комітету, народні депутати утрималися від прийняття рекомендаційного рішення. Разом з тим було досягнуто згоди щодо необхідності подальшого вивчення ситуації, яка призвела до конфлікту на ринку Інтернет-технологій, залишивши справу на контролі Комітету.

Під час засідання розглянуто й інші питання, які значною мірою виходять за межі предмету відання Комітету. Серед них – обговорення звернення голови правління ПАТ «НСТУ» Зураба Аласанії до Голови Верховної Рад України Андрія Парубія щодо трансляції Кубка Світу FIFA 2018. Звернення керівника суспільного мовника стосувалося проблеми здійснення трансляцій, які можуть бути використані з пропагандистською метою країною-агресором, на території якої проводяться резонансні футбольні змагання.

За результатами обговорення Комітет вирішив направити Голові Верховної Ради України звернення, у якому рекомендувати поставити на найближчому засіданні Верховної Ради України проект Закону України про внесенні змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо інформаційної безпеки та протидії пропаганді держави-агресора, № 7299. Цим проектом Національній суспільній компанії України передбачається надати право не здійснювати трансляцію заходу, в тому числі спортивного або розважального, проведення якого відбувається на території держави-агресора та/або держави-окупанта, якщо така трансляція може містити елементи пропаганди та нести загрозу інформаційній безпеці України.

З неабияким інтересом було сприйняте присутніми на засіданні й повідомлення директора Програми USAID РАДА Ігоря Когута. Він поінформував про діяльність робочої групи з питань законотворчої відкритості, яка працює над поширенням найкращих практик відкритості парламентських процесів. Було озвучено конкретні пропозиції стосовно участі Комітету, працівників Апарату Верховної Ради у заходах, які відбуватимуться в рамках ініціативи, щодо налагодження діалогу між парламентаріями і журналістською спільнотою в пошуку шляхів подальшого розвитку законодавства у сфері медіа, забезпечення високих стандартів журналістики, утвердженні свободи слова. Було вирішено напрацювати надалі рекомендації Комітету із зазначених питань.

Прийнято також інші рішення, що є важливими в контексті представницької участі членів Комітету в суспільно значимих подіях і заходах. Зокрема, народному депутатові України Григорію Шверку доручено представляти Комітет у проведенні Другої міжнародної конференції «Дні електронних комунікацій України», яка проходитиме з 31 травня по 3 червня 2018 року. Учасниками цього масштабного заходу стануть підприємці у галузі телекомунікацій та в медіа-сфері, які планують обговорити низку актуальних питань своєї діяльності та напрацювати стратегії для їх вирішення.

Було також розглянуто законопроекти, головними з розгляду яких визначено інші комітети. Серед них – проект Закону України про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо посилення гарантій права працівника на приватність та таємницю кореспонденції), реєстраційний № 8037 від 14 лютого 2018 року. Цей внесений народним депутатом України Володимиром Мисиком законопроект спрямовано на посилення гарантій захисту права працівника на повагу до приватного життя і таємницю кореспонденції з урахуванням міжнародних стандартів та практики Європейського суду з прав людини.

Під час обговорення парламентарії, загалом позитивно оцінюючи заявлену мету, висловили низку критичних зауважень щодо ризиків, які в разі прийняття законопроекту можуть призвести до невиправданого обмеження доступу до суспільно необхідної інформації. За результатами розгляду було прийнято рішення направити профільному Комітетові Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення висновок про те, що в частині, яка стосується предмета відання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, зазначений законопроект доцільно відхилити.

Комітет розглянув також внесений народними депутатами України Сергієм Власенком, Оленою Ледовських, Альоною Шкрум та іншими проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання відносин у сфері державної служби (реєстраційний № 7528 від 25 січня 2018 року).

Метою зазначеного проекту Закону є забезпечення комплексної реалізації вимог чинного Закону України «Про державну службу» та приведення певних нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом шляхом внесення до них відповідних змін і доповнень.

За результатами розгляду вирішено підтримати ухвалення законопроекту № 7528 у першому читанні за основу в частині пропонованих змін до Законів «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» з тим, аби в процесі підготовки до другого читання усунути деякі колізії, закладені в прикінцевих положеннях документа.

Розгляд внесеного народними депутатами України Олегом Медуницею, Ігорем Лапіним, Юрієм Тимошенком та іншими проекту Закону про особливості провадження гастрольно-концертної діяльності особами, які беруть участь у видовищних заходах на території держави-агресора та на тимчасово окупованій території України, № 8085, вирішено відкласти надалі.