Екскурсії до Верховної Ради України з нагоди Дня Державного Прапора України

Новини

24 серпня 2019, 15:55

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вручив нагороди учасникам АТО, волонтерам, учасникам Революції Гідності з нагоди 28-річниці проголошення незалежності України

докладніше
24 серпня 2019, 05:00

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з Днем Незалежності України

докладніше
23 серпня 2019, 16:37

До Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України у парламенті відбувся День відкритих дверей

докладніше
23 серпня 2019, 15:31

«Український синьо-жовтий прапор – це символ свободи і незалежності», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій взяв участь в урочистостях з нагоди Дня державного прапора України у Вільнюсі

докладніше
23 серпня 2019, 13:30

Брифінг за результатами засідання Підготовчої депутатської групи (відео)

докладніше
23 серпня 2019, 13:02

У Верховній Раді відбулося чергове засідання Підготовчої депутатської групи (відео)

докладніше
23 серпня 2019, 13:00

Підготовча депутатська група визначилася із датами проведення наступних засідань групи і підгруп

докладніше
23 серпня 2019, 12:56

Підготовча депутатська група затвердила пропозиції щодо складу Лічильної комісії Верховної Ради України IX скликання

докладніше
23 серпня 2019, 12:52

Затверджено пропозиції щодо складу Тимчасової президії першої сесії Верховної Ради України IX скликання

докладніше
23 серпня 2019, 12:15

Підготовча депутатська група затвердила перелік Комітетів Верховної Ради України IX скликання

докладніше
23 серпня 2019, 09:42

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 серпня

докладніше
23 серпня 2019, 09:15

«Ми підтримуємо політику відкритих дверей для України у Європейському Cоюзі» - Спікер Сеймаса Литви Вікторас Пранцкєтіс під час зустрічі з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм

докладніше
22 серпня 2019, 19:02

«Немає більш щирого, більш відчайдушного адвоката України, аніж Литва. Це великий ресурс на шляху до ЄС, який треба дуже цінувати», - А.Парубій

докладніше
22 серпня 2019, 16:55

Програма РАДА провела тренінг для новобраних народних депутатів партії "Голос"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
22 березня 2018, 14:12

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

 

Голова Верховної Ради України А.Парубій, відкривши ранкове засідання, повідомив, що учора Комітет Європарламенту схвалив поправки в газову директиву, згідно з якими правила третього енергопакету повинні поширюватися і на морські газопроводи, що зв’язують ЄС з третіми країнами. Це регулювання може заблокувати будівництво «Північного потоку-2» і це важливий крок до припинення проекту «Північний потік-2».

А.Парубій закликав європейських парламентаріїв підтримати рішення Європарламенту з цього питання.

Головуючий також повідомив, що сьогодні у Верховній Раді відзначається 4 річниця Національної гвардії України. Сьогодні вшановано пам’ять чотирьох гвардійців, які загинули 31 серпня 2015 р. на площі Конституції під стінами парламенту та сотні героїв-бійців, які загинули у новітній російсько-українській війні.

А.Парубій привітав гвардійців з святом.

Головуючий повідомив, що 20 березня 2018 року Центральна виборча комісія зареєструвала народного депутата, обраного на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 р. в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, Побочіх Михайла Олександровича, включеного до виборчого списку політичної партії «Народний фронт».

Перед вступом на посаду новопризначений народний депутат склав присягу перед Верховною Радою.

Народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

 

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» щодо повноважень в галузі охорони навколишнього природного середовища".

Законом врегульовано питання передачі окремих повноважень у сфері природно-заповідного фонду від територіальних органів центрального органу виконавчої влади у сфері охорони навколишнього природного середовища, які ліквідовані, до відповідних органів Автономної республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Відповідні зміни внесено до чинного Законів України «Про природно-заповідний фонд України» і «Про екологічну мережу України»

Закон прийнято з урахуванням пропозицій та техніко-юридичними правками.

Проект Закону зареєстровано за №4551.


Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт".

Законом абзаци перший-п’ятий пункту 9 розділу V "Прикінцеві положення" Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” замінено трьома новими абзацами такого змісту:

«9. Орган державного архітектурно-будівельного контролю безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, за результатами технічного обстеження приймає в експлуатацію:

збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів;

збудовані до 12 березня 2011 року будівлі і споруди сільськогосподарського призначення».

Законопроект зареєстровано за №3696.

 

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері містобудування".

Законопроектом пропонуються врегулювати питання, пов’язані з ліцензуванням господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками та питання плати за проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язані із створенням об'єктів архітектури.

Проектом також пропонується привести пункт 121 Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, затвердженого Законом України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" у відповідність до вимог Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності"; виключити предмет контролю центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, в частині розміщення інформації на відповідному стенді, який встановлюється на будівельному майданчику при спорудженні житлового будинку; передати функцію контролю за проведенням обстеження об’єктів та реалізацією заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час їх експлуатації виконавчим органам сільських, селищних, міських рад; встановити порядок ідентифікації об’єктів будівництва та присвоєння адреси закінченим будівництвом об’єктам.

Проектом передбачається внести зміни до Законів України "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про архітектурну діяльність", "Про рекламу", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про місцеві державні адміністрації", "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності", "Про ліцензування видів господарської діяльності", "Про Фонд енергоефективності" та до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У законопроекті враховано пропозицію Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства щодо доповнення пункту 6 підпунктом 1-1 такого змісту:

у статті 32 в абзаці першому частини п'ятої після слів "усі об'єкти" доповнити словами "відповідно до будівельних норм, стандартів, нормативних документів і правил, затверджених згідно із законодавством";

доповнити частиною дев'ятою такого змісту:

9. За заниження класу наслідків (відповідальності) проектна організація та замовник несуть відповідальність згідно із законодавством."

Проект Закону зареєстровано за №7085.

 

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення деяких положень".

Законом внесено зміни до статей 132, 184, 234 Кримінального процесуального кодексу, якими виключено положення про те, що подання клопотання щодо застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення обшуку чи обрання запобіжних заходів, призначення експертизи здійснюється виключно на підставі ухвали слідчого судді і подається до місцевого загального суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться (зареєстрований) орган досудового розслідування як юридична особа.

Згідно з Прикінцевими та перехідними положеннями, «клопотання слідчих, прокурорів про застосування забезпечення заходів кримінального провадження або проведення обшуків, які подані до відповідних судів до набрання чинності цим Законом, розглядаються в порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом».

Закон прийнято з урахуванням пропозицій Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Проект Закону зареєстровано за №8151.

 Народні депутати розглянули питання ратифікації.


Прийнято Закон "Про ратифікацію Листа про внесення змін № 2 до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект "Будівництво повітряної лінії 750 кВ Запорізька АЕС - Каховська")".

Верховна Рада України ратифікувала Лист про внесення змін № 2 до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект "Будівництво повітряної лінії 750 кВ Запорізька АЕС – Каховська"), вчинений 27 вересня 2017 року в м. Люксембурзі та 24 жовтня 2017 року в м. Києві, який набирає чинності з дати письмового повідомлення Європейським інвестиційним банком про набрання чинності Листом про внесення змін після дати, коли цей Лист про внесення змін буде належним чином підписано всіма сторонами, та дати, коли цей Лист про внесення змін буде належним чином ратифіковано Верховною Радою України.

Проект Закону зареєстровано за №0177.

 

Прийнято Закон "Про ратифікацію Листа про внесення змін № 3 до Фінансової угоди (Проект будівництва високовольтної повітряної лінії 750 кВ Рівненська АЕС - Київська) між Україною та Європейським інвестиційним банком".

Верховна Рада України ратифікувала Лист про внесення змін № 3 до Фінансової угоди (Проект будівництва високовольтної повітряної лінії 750 кВ Рівненська АЕС - Київська) між Україною та Європейським інвестиційним банком, вчинений 27 вересня 2017 року в м. Люксембурзі та 24 жовтня 2017 року в м. Києві, який набирає чинності з дати письмового повідомлення Європейським інвестиційним банком про набрання чинності Листом про внесення змін після дати, коли цей Лист про внесення змін буде належним чином підписано всіма сторонами, та дати, коли цей Лист про внесення змін буде належним чином ратифіковано Верховною Радою України.

Проект Закону зареєстровано за №0178.

 

Народні депутати 234 голосами підтримали пропозицію головуючого про скасування перерви з 12.00 до 12.30.

Парламентарії приступили до розгляду подань Генерального прокурора про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України Савченко Н.В.

Подання доповів Генеральний прокурор Юрій Луценко.

Під час доповіді за пропозицією Генерального прокурора народні депутати переглянули відеоматеріали, надані Генеральною прокуратурою.

Ю.Луценко відповів на запитання народних депутатів.

Генеральний прокурор звернувся до Верховної Ради України з проханням надати згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України Савченко Н.В.

Головуючий надав слово для виступу народному депутату Надії Савченко.

Перший заступник Голови Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України Павло Пинзеник доповів рішення Комітету, який рекомендував Верховній Раді розглянути подання Генерального прокурора та підтримати їх.

В обговоренні подань взяли участь представники депутатських фракцій і груп.

Із заключним словом виступили народний депутат Надія Савченко і Генеральний прокурор Юрій Луценко.

Верховна Рада 291 голосом надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Савченко Н.В, 277 голосами - на затримання народного депутата України Савченко Н.В та 268 голосами - на обрання запобіжного заходу у виді арешту народного депутата України Савченко Н.В.

Народні депутати включили до порядку денного проект Постанови про Заяву Верховної Ради України стосовно невизнання Україною легітимності виборів Президента Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України - Автономній Республіці Крим та місті Севастополь №8168-1 і проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розподілу посад у комітетах Верховної Ради України за принципом д'Ондта №7550.

Не підтримано пропозицію головуючого про включення двох законопроектів про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб" за №№8120 і 8120-1.

Народні депутати розглянули проект Постанови про Заяву Верховної Ради України стосовно невизнання Україною легітимності виборів Президента Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України - Автономній Республіці Крим та місті Севастополь №8168-1.

 

Прийнято Постанову Верховної Ради України "Про Заяву Верховної Ради України стосовно невизнання Україною легітимності виборів Президента Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України – Автономній Республіці Крим та місті Севастополь".

У Заяві стосовно невизнання Україною легітимності виборів Президента Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України - Автономній Республіці Крим та місті Севастополь Верховна Рада України заявляє, що:

1. Організація окупаційною російською адміністрацією в рамках виборів президента Російської Федерації голосування на тимчасово окупованій території України - Автономній Республіці Крим та міста Севастополь є протиправною.

2. Результати цього незаконного голосування є нікчемними і не мають жодних правових наслідків. Вони також жодним чином не можуть свідчити або будь-яким чином бути використаними як свідчення будь-якої зміни статусу тимчасово окупованих територій України - Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, визначеного Конституцією і законами України.

3. Істотні обмеження виборчих прав громадян у ході виборчого процесу в Російській Федерації, створення нерівних умов для кандидатів та відсутність справжнього вибору, про які йдеться у попередніх висновках Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі, а також неправомірне зарахування понад 1 млн. голосів з тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим і міста Севастополь суттєво спотворюють результати голосування на виборах президента Російської Федерації в цілому, закономірно ставлячи під сумнів їх легітимність.

4. Верховна Рада України закликає міжнародне співтовариство застосовувати додаткові санкції проти Російської Федерації та персональні санкції (обмеження) до осіб, причетних до організації і проведення незаконного голосування під час виборів президента Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також причетних до систематичних порушень основоположних прав і свобод людини на тимчасово окупованій території України.

Проект Постанови зареєстровано за №8168-1.

Головуючий закрив ранкове засідання.