Новини

06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше
06 грудня 2019, 12:50

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань державної служби та електронного документообігу"

докладніше
06 грудня 2019, 10:17

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Ради прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки молоді, яка навчається чи працює, та учасників бойових дій

докладніше
06 грудня 2019, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 06 грудня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
20 березня 2018, 18:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Луценко: Існує серйозна консолідація народних депутатів стосовно вирішення чутливих для суспільства і кожного громадянина питань захисту і підтримки дітей (відео)

Існує серйозна консолідація народних депутатів стосовно вирішення чутливих для суспільства, кожного громадянина і родини питань – питань захисту і підтримки дітей. На цьому наголосила народний депутат Ірина Луценко під час круглого столу на тему: «Я МАЮ ПРАВО! Вдосконалення законодавства щодо захисту прав дітей».

Участь у заході взяли народні депутати України, представники Уряду - Міністр юстиції України Павло Петренко, заступник Міністра соціальної політики Наталя Федорович, фахівці Міністерства юстиції, адвокати, судді, представники Національної поліції та громадських організацій.

Учасники круглого столу обговорили сучасний стан законодавства щодо захисту прав дітей і перспективи його вдосконалення, зокрема нові актуальні законодавчі ініціативи, спрямовані на захист прав дітей і створення умов для їх розвитку.

Відкриваючи засідання, Ірина Луценко зазначила, що більш як півроку у тісній співпраці народні депутати України, Міністерство соціальної політики, і в першу чергу Міністерство юстиції, разом з громадськими організаціями працювали над прийняття у Верховній Раді низки важливих законодавчих актів.

Вона наголосила, що завдяки консолідації народних депутатів навколо суспільно важливих питань захисту і підтримки дітей в Україні було прийнято рішення створити міжфракційне об’єднання однодумців, до якого увійшло понад 60 народних депутатів з різних фракцій. Мета цього міжфракційного об’єднання - формувати законодавче поле, необхідне для безпечного життя і розвитку наших дітей.

У свою чергу Міністр юстиції України Павло Петренко звернув увагу на те, що в Україні на сьогодні кожне четверте рішення суду, яке виконується у примусовому порядку, стосується захисту прав дитини.

Міністр зазначив, що 600 тисяч дітей, які фактично є жертвами економічного насильства, не мають належного догляду і батьківської опіки та змушені отримувати мінімальну соціальну допомогу через аліменти. За його даними, на сьогодні 3 мільйони дітей України ростуть у неповних сім’ях.

«За неповних півтора місяці роботи закону 309 мільйонів гривень було додатково стягнуто на користь дітей, які ці кошти не отримували роками», - повідомив Павло Петренко, окреслюючи головні здобутки виконання закону про посилення відповідальності за несплату аліментів.

Заступник Міністра соціальної політики Наталя Федорович подякувала депутатам, які приєдналися до міжфракційного об’єднання, покликаного захистити права дітей. Наталя Федорович наголосила, що ініціатива поєднання роботи виконавчої та законодавчої гілки влади та участь громадського сектору суттєво сприяла прискоренню підготовки та ухваленню законодавчих ініціатив.

Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба звернув увагу присутніх, що підписані та ратифіковані у попередні роки міжнародні документи почали працювати і виконувати ті завдання, які Україна взяла на себе. Він зауважив, що поданий Президентом проект Закону про національну безпеку серед іншого передбачає, що «збереження сім’ї є пріоритетом національної політики, а безпека дитини лягає в основу національної безпеки».

Голова комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук висловив переконання, що платити аліменти має бути економічно вигідно. Він назвав революційним кроком вперед запровадження норми щодо введення дитини як суб’єкта – учасника розподілу майнових статків у випадку розлучення батьків. На його думку, такі економічні інструменти слугуватимуть стримуючим чинником для збереження родин. При цьому він зауважив, сім’я - це найменша структура нашого суспільства, і чим менше буде розлучень, тим більше - щасливих дітей, і буде щасливіша Україна.

Учасники обговорення акцентували увагу на подальшому вдосконаленні законодавства у сфері захисту прав дітей і напрацювали ініціативи, які найближчим часом будуть передані до парламенту. Зокрема йшлося про запровадження індексації суми боргу зі сплати аліментів, про право дитини на пропорційну частку спільного майна подружжя, про підвищення мінімального розміру аліментів. Також анонсовано низку ініціатив, які стосуються захисту прав дітей-інвалідів.