Новини

22 жовтня 2019, 11:07

Ми боремось за територіальну цілісність, і з міжнародною підтримкою Україна зможе пройти цей шлях, - Дмитро Разумков

докладніше
22 жовтня 2019, 11:06

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо удосконалення порядку зміни обвинувачення в суді

докладніше
22 жовтня 2019, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2019, 17:19

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев провів особистий прийом громадян

докладніше
21 жовтня 2019, 17:10

Українська парламентська делегація взяла участь у 141-й Асамблеї Міжпарламентського Союзу в Белграді

докладніше
21 жовтня 2019, 17:00

Комітет з питань антикорупційної політики надав висновки щодо відповідності вимогам антикорупційного законодавства до ряду законопроектів

докладніше
21 жовтня 2019, 13:00

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування напрацював рекомендації щодо вирішення проблем у сфері надання медичної допомоги хворим на рідкісні (орфанні) захворювання

докладніше
21 жовтня 2019, 11:06

Комітет з питань молоді і спорту підтримує проект Постанови про питання термінового вжиття заходів для забезпечення захисту прав та інтересів дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

докладніше
21 жовтня 2019, 09:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано ряд законів і постанов, ухвалених Верховною Радою дев’ятого скликання

докладніше
18 жовтня 2019, 18:30

Комітет з питань правоохоронної діяльності заслухав інформацію Генерального прокурора України Руслана Рябошапки про хід реформування органів прокуратури

докладніше
18 жовтня 2019, 16:51

У Верховній Раді створено депутатські групи з міжпарламентських зв’язків з Ірландією, Йорданією та Вірменією

докладніше
18 жовтня 2019, 16:25

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
18 жовтня 2019, 16:11

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік"

докладніше
18 жовтня 2019, 15:49

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
11 липня 2017, 14:04

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

Після обговорення народними депутатами головуючий запропонував перейти до розгляду законопроекту про Конституційний Суд України №6427-д і запропонував провести рейтингове голосування.

У голосуванні взяли участь 165 народних депутатів.

А.Парубій запропонував розглянути питання про календарний план проведення сьомої сесії і про призначення позачергових місцевих виборів.

Народні депутати за результатами голосування не підтримали ці пропозиції.

Головуючий оголосив перерву у ранковому засіданні для проведення консультації з керівниками депутатських фракцій і груп.

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив ранкове засідання.

А.Парубій передав вітання від Генерального секретаря ООН, з яким він провів зустріч у неділю ввечері, і закликав ООН позбавити Росію права вето в Раді Безпеки ООН.

Головуючий поінформував про питання, які будуть розглядатися сьогодні на пленарних засіданнях.

Представники депутатських фракцій і груп виступили з оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями.

Народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.


Прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо діяльності вищих навчальних закладів на території Донецької та Луганської областей».

Законом врегулювано особливості прийому на навчання до вищих навчальних закладів, які знаходяться на території Донецької та Луганської областей. Зокрема, встановлено для вищих навчальних закладів Донецької та Луганської областей фіксований обсяг державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою для всіх спеціальностей та всіх освітніх рівнів, зазначених у відповідних ліцензіях на провадження освітньої діяльності.

Проект Закону зареєстровано за №6548.

 

До порядку денного сесії включено ряд законопроектів.

Головуючий оголосив про виключення народного депутата Борислава Розенблата зі складу депутатської фракції «Блок Петра Порошенка» згідно з протоколом засідання фракції.

Головуючий поставив на голосування пропозицію народних депутатів про перенесення на четвер розгляду подань Генерального прокурора про надання згоди про притягнення до кримінального відповідальності деяких народних депутатів, передбачивши проведення одного ранкового засідання без перерви до завершення розгляду питання.

Народні депутати не підтримали пропозицію («за» - 190 голосів).

А. Парубій сказав, що він невідкладно зв’яжеться з Генеральним прокурором з проханням прибути на пленарне засідання для розгляду його подань.

 

Прийнято Закон "Про внесення зміни до статті 4 Закону України “Про поводження з радіоактивними відходами” щодо удосконалення механізму фінансування поводження з радіоактивними відходами".

Законом стаття 4 "Фінансове забезпечення діяльності у сфері поводження з радіоактивними відходами» Закону “Про поводження з радіоактивними відходами” викладено у редакції, згідно з якою:

"Видатки на фінансове забезпечення діяльності у сфері поводження з радіоактивними відходами щороку передбачаються у Державному бюджеті України.

У складі спеціального фонду Державного бюджету України створюється Державний фонд поводження з радіоактивними відходами (далі – Фонд).

Дохідна частина Фонду формується за рахунок коштів, які надходять від екологічного податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк, а також інших надходжень, не заборонених законодавством.

Кошти Фонду спрямовуються на реалізацію бюджетних програм, у межах яких виконуються роботи та здійснюються заходи з проектування, будівництва, введення в експлуатацію, експлуатації, зняття з експлуатації або закриття об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, які передані ліцензіатами у власність держави, включаючи сховища для довготривалого зберігання чи захоронення радіоактивних відходів, які утворилися після переробки відпрацьованого ядерного палива українських атомних електростанцій, та здійснюються інші заходи, пов’язані з поводженням з радіоактивними відходами, які передані ліцензіатами у власність держави. Спрямування коштів Фонду на реалізацію таких бюджетних програм здійснюється за поданням Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і погодженням Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

Ставки та порядок обчислення екологічного податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк, встановлюються Податковим кодексом України. Порядок використання коштів Фонду встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Головним розпорядником коштів Фонду є  центральний орган виконавчої влади, який  здійснює державне управління у сфері поводження з радіоактивними відходами.

Держава в установленому Кабінетом Міністрів України порядку надає суб’єктам діяльності у сфері використання ядерної енергії, які сплачують екологічний податок, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк, гарантії щодо прийняття без додаткової оплати на зберігання чи захоронення всього обсягу радіоактивних відходів, утворених під час провадження діяльності таких суб’єктів.”

Проект Закону зареєстровано за №6435.


Прийнято Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення поводження з радіоактивними відходами".

Законом визначено порядок формування та використання коштів Державного фонду поводження з радіоактивними відходами, створеного у складі спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідні зміни внесено до Бюджетного кодексу України.

У Законі враховано пропозиції Комітету з питань бюджету.  

Проект Закону зареєстровано за №6436.

 Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» з метою більш чіткого визначення категорій осіб, які мають право на реабілітацію, уточнення та визначення вживаних термінів.

З метою приведення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років у відповідність до запропонованих змін до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», передбачено також внесення відповідних змін законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про Раду міністрів Автономної Республіки Крим», «Про пенсійне забезпечення», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про судовий збір», «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про прокуратуру», до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кодексу адміністративного судочинства України.

Проект Закону зареєстровано за №6574.

А.Парубій повідомив, що Генеральний прокурор України Ю.Луценко прибуде до Верховної Ради о 16.00.

 

А.Парубій повідомив, що Генеральний прокурор України Ю.Луценко прибуде до Верховної Ради о 16.00.

Після обговорення повідомлення Голова Верховної Ради України сказав, що він згідно Регламенту і процедури народні депутати не можуть без присутності Генерального прокурора розпочати розгляд питання, оскільки це може бути порушенням, яке потім буде скасовано у суді.

А.Парубій зазначив, що він як Голова Верховної Ради не має права розпочати розгляд подань без присутності Генерального прокурора. Він запропонував дочекатися Генерального прокурора.

Головуючий запропонував продовжити вечірнє засідання до завершення розгляду усіх подань Генерального прокурора.

233 голосами народні депутати підтримали пропозицію.

Після обговорення народними депутатами головуючий запропонував перейти до розгляду законопроекту про Конституційний Суд України №6427-д і запропонував провести рейтингове голосування.

У голосуванні взяли участь 165 народних депутатів.

А.Парубій запропонував розглянути питання про календарний план проведення сьомої сесії і про призначення позачергових місцевих виборів.

Народні депутати за результатами голосування не підтримали ці пропозиції.

Головуючий оголосив перерву у засіданні для проведення консультації з керівниками депутатських фракцій і груп.

Після закінчення перерви головуючий закрив ранкове засідання.