Новини

07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
02 червня 2017, 18:56

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Ми високо цінуємо допомогу Євросоюзу у питаннях відновлення пошкоджених інфраструктурних об’єктів на Донбасі»

 
«Ми високо цінуємо допомогу Євросоюзу у питаннях відновлення пошкоджених інфраструктурних об’єктів на Донбасі. Безумовно це є неоціненним внеском у вирішенні гуманітарних проблем місцевих жителів, які постраждали від військової агресії Російської Федерації», - наголосила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час спільного робочого візиту на Донбас з делегацією на чолі з Комісаром Європейського Союзу з питань європейської політики сусідства і розширення Йоханнесом Ганом.

В рамках візиту на Схід України Ірина Геращенко та заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова у складі української делегації разом з представниками ЄС на чолі з Комісаром Європейського Союзу з питань європейської політики сусідства і розширення Йоханнесом Ганом відвідали с. Широкіне Донецької області, яке повністю зруйноване і не підлягає відновленню.

Голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський повідомив, що в області є 8 населених пунктів, які зруйновані настільки, що не підлягають відновленню. Також одним із найпроблемніших викликів в цьому регіоні залишається замінування.

Перший віце-спікер зауважила, що безпекова ситуація у с. Широкіне, яке знаходиться за 25 км від Маріуполя, залишається складною та потребує посилення моніторингу зі сторони СММ ОБСЄ.

Уповноважений Президента України зазначила, що Україна виступає за збільшення представників місії ОБСЄ, запровадження постійно діючих хабів та повної демілітаризації Широкіного.

Також делегація відвідала Маріуполь, де ознайомилася з реалізацією програм, що проходять за підтримки ЄС. Зокрема, новий гуртожиток для 35 сімей внутрішньо переміщених осіб та Комунальний заклад Маріупольської міської ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги №5».

Зазначені об’єкти були побудовані за фінансової підтримки ЄС. Протягом останніх років Єврокомісія виділила близько 400 млн. євро на допомогу Україні, зокрема й на реалізацію гуманітарних проектів на Донбасі. Понад 1,3 млн. євро були спрямовані саме для Маріуполя.

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко також висловив вдячність міжнародним партнерам за постійну фінансову допомогу.

«Сьогодні допомога, яка спрямовується на відновлення та відбудову Донбасу є дійсно неоцінимою. Це і Програма Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) розвитку муніципальної інфраструктури України, і Надзвичайна кредитна програма для відновлення України, і Другий проект розвитку міської інфраструктури Всесвітнього банку у м. Краматорськ», - поінформував Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр України повідомив, що за підтримки ЄС наразі реалізовуються проекти у наступних напрямках: теплопостачання, водопостачання та водовідведення, енергоефективність будівель, зовнішнє освітлення населених пунктів, поводження з побутовими відходами, транспортна інфраструктура, будівництво житла.

«Сьогодні за рахунок ЄІБ вже починають реалізовуватися 69 проектів по 5 областях: Донецька, Луганська, Харківська, Дніпропетровська і Запорізька», – зазначив Геннадій Зубко.

При цьому він наголосив, що пріоритетним завданням залишається створення нових робочих місць у Маріуполі.

Комісар ЄС Йоханнес Ган позитивно відзначив відновлення об’єктів міської інфраструктури у Маріуполі та повідомив, що на сьогоднішній день у ЄС розглядається питання про виділення Україні додатково 50 млн. євро для реалізації гуманітарних проектів та відновлення міської інфраструктури.

Окрім того, він підкреслив, що місто має великий потенціал розвитку, зокрема у сферах промислового виробництва, агропромислової та туристичної галузей. 

Під час візиту його учасники також відвідали Маріупольський державний університет, де була презентована програма ЄС для Донбасу та відбулося обговорення ключових питань щодо подальшого відновлення Сходу України.

На завершення візиту його учасники взяли участь у відкритті Центру розвитку місцевого самоврядування у місті Дніпро.