Новини

29 січня 2020, 10:34

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів за період другої сесії розглянув 227 питань

докладніше
28 січня 2020, 15:06

Перший заступник Голови парламенту Руслан Стефанчук запевнив про незмінність українського курсу на набуття членства в НАТО

докладніше
28 січня 2020, 14:43

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України протягом другої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання підготував 7 законопроектів, прийнятих Верховною Радою в цілому як закони

докладніше
28 січня 2020, 12:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди річниці затвердження Державного прапора України

докладніше
28 січня 2020, 10:15

В Апараті Верховної Ради України розпочалися дводенні фахові комунікації з працівниками виконавчого апарату Вінницької обласної ради

докладніше
28 січня 2020, 09:54

У Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки відбулося засідання спільної робочої групи з опрацювання законопроекту про внесення змін до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"

докладніше
27 січня 2020, 17:45

ГРАФІК особистого прийому громадян головами комітетів Верховної Ради України, головами депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України під час роботи третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше
27 січня 2020, 15:41

У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулася робоча нарада щодо ефективності діяльності регіональних комісій з визначення та підтвердження статусу постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

докладніше
27 січня 2020, 12:08

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснив робочу поїздку до Херсонської, Миколаївської та Одеської областей (відео)

докладніше
27 січня 2020, 10:27

Комітет з питань молоді і спорту протягом другої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання розглянув 50 питань

докладніше
27 січня 2020, 09:25

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди річниці звільнення ув’язнених з нацистського концтабору Аушвіц (Освенцім)

докладніше
24 січня 2020, 17:30

Комітет з питань економічного розвитку за період другої сесії дев’ятого скликання підготував 15 законопроєктів, які були прийняті Верховною Радою в цілому

докладніше
24 січня 2020, 17:00

Про звернення громадян до Верховної Ради України та органів місцевого самоврядування у 2019 році

докладніше
24 січня 2020, 15:00

Інформація Комітету з питань транспорту та інфраструктури

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
15 грудня 2016, 16:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Україна, як жест гуманізму і доброї волі, передає 15 осіб представникам ОРДЛО, щоб розблокувати процес звільнення заручників – Ірина Геращенко (відео)

«Українська сторона передає представникам ОРДЛО п’ятнадцять осіб, яких вони запитували в рамках процедури звільнення, серед яких шість жінок, тяжкохворі та літні люди. Це жест гуманізму і доброї волі. Ми сподіваємось, що це сприятиме розблокуванню процесу звільнення заручників до Нового року», - заявила під час брифінгу Перший заступник Голови Верховної Ради України, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко.

Перший заступник Голови Верховної Ради України поінформувала, що ці п’ятнадцять осіб будуть помилувані Указом Президента України, або звільненні через інші процесуальні дії. Вона підкреслила, що українській стороні, зокрема, мінській гуманітарній підгрупі і СБУ, разом вдалося встановити місцезнаходження 58 заручників, що їх утримують бойовики. Українська сторона вимагає їх негайного звільнення і готова передати 228 осіб зі списку , що його запитували представники ОРДЛО, іншій стороні, задля звільнення тих заручників, утримання яких підтверджують представники ОРДЛО та над чиїм звільненням активно працюють члени гуманітарної підгрупи ТКГ у Мінську.

«Нам відомо про місцезнаходження 58 громадян України, які утримуються на тимчасово окупованих територіях. З них 52 особи знаходяться в Донецьку, а шість - в Луганську. Ми готові до найбільших компромісів, аби наші хлопці зустріли Новий рік у родинному колі», - зауважила Ірина Геращенко.

Серед іншого, Уповноважений Президента України зазначила, що Російська Федерація безпідставно блокує усі ініціативи в рамках звільнення заручників. У цьому контексті вона поінформувала, що представники Росії та ОРДЛО заблокували проведення термінової скайп-конференції гуманітарної підгрупи ТКГ, яка мала бути присвячена темі звільнення заручників.

«Якщо ФСБ і Кремль вирішили, що вони хочуть передати українських заручників комусь із народних депутатів, будь-ласка, негайно передайте. В свою чергу представники СБУ супроводять 228 осіб, яких ми готові передати, іншій стороні», - зазначила Ірина Геращенко.

Представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи підкреслила, що процес звільнення заручників - це комплексна важка робота, яка потребує чіткої координації. Вона зазначила, що у цьому напрямку активно працює Президент України та усі представники України у гуманітарній підгрупі ТКГ, а також представники СБУ, експерти і волонтери.

Ірина Геращенко підкреслила, що Президент України порушує питання звільнення заручників під час кожної офіційної міжнародної зустрічі.

Вона додала, що усі українці зацікавлені у якнайшвидшому звільненні заручників, проте деякі дії окремих осіб лише перешкоджають та відтягують цей процес.

«Тема заручників має бути аполітичною. Усі ми зацікавлені у звільненні українців, але при цьому ніколи не можна робити те, що зашкодить цьому процесу та Україні», - додала Перший заступник Голови Верховної Ради.

Під час брифінгу радник голови СБУ Юрій Тандит наголосив, що українська сторона активно працюватиме й надалі, аби звільнити усіх героїв, що незаконно утримуються в ОРДЛО.

«Ми сподіваємося, що Росія, яка позиціонує себе як православна держава, до Різдва розблокує цей процес. Ми дійсно робимо знак доброї волі і передаємо 15 осіб», - зазначив радник Голови СБУ.

.