Новини

12 грудня 2019, 11:03

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео) (оновлюється)

докладніше
12 грудня 2019, 09:16

Члени Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провели зустріч з делегацією Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи

докладніше
12 грудня 2019, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 12 грудня

докладніше
11 грудня 2019, 18:36

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики презентували організаційну модель забезпечення реалізації державної культурної та інформаційної політики

докладніше
11 грудня 2019, 18:22

Перехід на масштабний електронний документообіг в країні почнеться саме з Парламенту, - Вячеслав Штучний

докладніше
11 грудня 2019, 17:51

Комітет з питань правоохоронної діяльності заслухав інформацію керівництва Міністерства внутрішніх справ і Національної поліції про хід і результати досудових розслідувань кримінальних проваджень щодо пожеж в м. Одеса

докладніше
11 грудня 2019, 17:12

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому проект Закону «Про внесення зміни до ст. 1 Закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей"

докладніше
11 грудня 2019, 14:46

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув ряд проектів законів та постанов

докладніше
11 грудня 2019, 13:48

У Верховній Раді України розпочинається проведення функціонального та інституційного аналізу Апарату

докладніше
11 грудня 2019, 13:24

Комітет з питань аграрної та земельної політики розпочав розгляд у другому читанні законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

докладніше
11 грудня 2019, 09:13

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому зміни до Закону «Про Вищий антикорупційний суд» у зв'язку з прийняттям змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень

докладніше
10 грудня 2019, 19:25

Заступник голови Комітету з питань антикорупційної політики Олена Мошенець провела особистий прийом громадян

докладніше
10 грудня 2019, 18:08

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування провів круглий стіл на тему: «Результати реалізації пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення надання медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах НАМН України»

докладніше
10 грудня 2019, 17:31

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів у порядку контролю розглянув питання "Про стан виконання рішень Конституційного Суду України"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
13 грудня 2016, 12:54

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань охорони здоров’я відбувся круглий стіл «Досягнення та проблеми України у сфері контролю над тютюном»

12 грудня у Комітеті з питань охорони здоров’я відбулось обговорення у форматі круглого столу «Досягнення та проблеми України у сфері контролю над тютюном». У заході взяли участь представники Комітету з питань охорони здоров’я, Міжфракційного депутатського об’єднання з питань профілактики і боротьби з неінфекційними захворюваннями, Міністерства охорони здоров’я України, Всесвітньої організації охорони здоров’я, Світового банку, Українського інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка та громадського організації «Життя».

Учасники заходу обговорили стан виконання Україною Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, представили інформацію про спільний проект ВООЗ і МОЗ щодо відмови від куріння та розглянули законодавчі ініціативи у сфері захисту здоров’я українців від шкідливого впливу тютюну.

Під час круглого столу зазначалося, що завдяки попереднім законодавчим змінам, що стосувались заборони реклами тютюну, обмеження куріння в громадських місцях, маркування упаковок тютюнових виробів та збільшення податків на тютюн, Україні вдалось зменшити поширеність куріння серед дорослого населення із 37% у 2006 році до 24% у 2015 р. Проте щороку в Україні все ще помирає 63 тис. осіб від хвороб, спричинених тютюнокурінням. Тому важливо й надалі продовжувати впроваджувати норми, що дають змогу зменшити привабливість і доступність тютюнових виробів.

Однією із таких законодавчих ініціатив є законопроект №2820 від 13.05.2015 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну», який, ґрунтуючись на новітній Директиві ЄС (2014/40/ЄС), пропонує заборонити сигарети з ароматизаторами, збільшити зображення попереджень про шкоду куріння на пачках сигарет, заборонити продаж електронних сигарет неповнолітнім та запровадити звітність виробників про склад тютюнової продукції.

«Ми зареєстрували законопроект №2820, який адаптує новітню європейську Директиву 2014/40/ЄС до українських реалій. Це наступний серйозний крок для подолання тютюнової епідемії в Україні. Законопроект пройшов схвалення Комітетом з питань охорони здоров’я і зараз чекає свого внесення на перше читання на розгляд парламенту. Я оцінюю, що шанси на його ухвалення є дуже високими», - зауважив Олег Мусій, голова Міжфракційного депутатського об’єднання з питань профілактики і боротьби з неінфекційними захворюваннями.

Крім того, в контексті майбутніх заходів щодо зменшення рівня споживання тютюну та збільшення тривалості життя в Україні спікери зазначили й про інші ініціативи. Зокрема це стосувалось заборони видимого розміщення тютюнових виробів у вітринах магазинів (законопроект №4030а від 19.07.2016), а також підвищення податків на сигарети.

Учасники наголосили на тому, що всі запропоновані заходи ґрунтуються на науково-доведених фактах, рекомендаціях ВООЗ, міжнародному та українському досвіді. Тому запровадження зазначених ініціатив дозволить зменшити поширеність куріння в Україні та зменшити ту кількість смертей та хвороб, до яких призводить споживання тютюнових виробів.