Новини

06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше
06 грудня 2019, 12:50

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань державної служби та електронного документообігу"

докладніше
06 грудня 2019, 10:17

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Ради прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки молоді, яка навчається чи працює, та учасників бойових дій

докладніше
06 грудня 2019, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 06 грудня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
12 грудня 2016, 15:29

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Член Комітету у закордонних справах Світлана Заліщук звернулася до учасників дев'ятої Консультативної Асамблеї Парламентаріїв на підтримку Міжнародного Кримінального Суду та верховенства права

Голова підкомітету з питань євроатлантичного співробітництва та євроінтеграції Комітету закордонних справах Світлана Заліщук та голова Комітету з питань  прав людини Григорій Немиря взяли участь у 9-ій Консультативній Асамблеї Парламентаріїв на підтримку Міжнародного Кримінального Суду та верховенства права у  місті Дакар (Сенегал), яка відбулася  в рамках 38-го щорічного форуму транснаціональної мережі членів парламентів «Парламентарів за глобальні дії» (Parliamentarians for Global Action).  

Під час роботи асамблеї Світлана Заліщук поспілкувалася з прокурором Міжнародного Кримінального Суду Фату Бенсудою, яка веде справи Євромайдану та окупації Криму й Донбасу. Міжнародний прокурор позитивно оцінила  співпрацю з українською державою та роль громадянського суспільства в розслідуваннях.


Фату Бенсуда  в присутності депутатів з багатьох країн світу в Сенегалі підтвердила, що факт відкликання Росією свого підпису під Римським Статутом нічого не змінює у розслідуванні Міжнародним Кримінальним Судом подій в Україні. За її словами, якщо буде доведено роль вищих посадовців у злочинах проти людяності та воєнних злочинах,  то відповідальних за ці злочини  чекатиме арешт в більшості країн світу.

Під час свого звернення до учасників Асамблеї Парламентаріїв на підтримку Міжнародного Кримінального Суду Світлана Заліщук констатувала, що міжнародне правосуддя стало заручником в руках Росії, яка має право вето в Раді Безпеки ООН і блокує створення міжнародних трибуналів щодо розслідування агресії проти України.  На її думку, "Міжнародний Кримінальний Суд зараз чи не єдина інстанція, яка може розслідувати роль режиму Путіна в анексії України."

Промовець  також закликала країни-члени ООН не йти на компроміс "з російськими грошима й газом в умовах, коли Путін веде війну проти України, нехай і неоголошену."

Асамблея Парламентаріїв на підтримку Міжнародного Кримінального Суду та верховенства права в Дакарі ухвалила резолюцію й закликала усі країни світу ратифікувати Римський Статут як основний захід для боротьби й подальшого запобігання порушенням міжнародного права. На сьогодні 124 країни ратифікували, а  71 країна з членів ООН не ратифікували Статут. Україна визнала юрисдикцію Міжнародного Кримінального Суду  через декларацію парламенту у 2014 році, але відтермінувала ратифікацію Римського Статуту. Ратифікація Римського Статуту є зобов’язанням України в рамках Угоди про Асоціацію з ЄС.

 Григорій Немиря  також виступив з доповіддю щодо перспектив ратифікації Римського Статуту нашою державою, стану системи правосуддя в Україні та утвердження принципу верховенства прав.


Довідково: Парламентарії за глобальні дії (Parliamentarians for Global Action) є найбільшою транснаціональною мережею членів парламентів (1300 членів) з усіх регіонів світу (понад 140 країн), які займаються захистом прав та безпеки людини, відстоюванням принципу верховенства права, недискримінації та гендерної рівності. Одним з пріоритетів діяльності Парламентарів за глобальні дії є підтримка ефективного функціонування Міжнародного Кримінального Суду і подолання безкарності.

            Римський статут Міжнародного Кримінального Суду набув чинності 1 липня 2002 року, тим самим увівши в дію юрисдикцію МКС. До злочинів, які розглядає  цей суд, належать геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії. Після ратифікації Римського статуту Україною Міжнародний Кримінальний Суд володітиме юрисдикцією з притягнення до відповідальності осіб, які вчинили найжорстокіші порушення прав людини та гуманітарного права на території держави або відносно громадянина цієї держави.