Новини

07 грудня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить робочу поїздку до Житомирської області

докладніше
07 грудня 2019, 09:30

Вітання Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2019, 09:00

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
12 грудня 2016, 11:41

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Делегація Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування на чолі з головою Комітету Сергієм Власенком взяла участь у Загальних зборах (Конференції) уповноважених представників органів місцевого самоврядування Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування “Асоціація міст України”

 

На заході були присутні 280 делегатів від громад – членів АМУ, з яких 16 представляли громади, що вступили до Асоціації міст України протягом 2016 року, в тому числі 5 – новостворені об'єднані територіальні громади.

Учасники Конференції привертали увагу до постійного спілкування і співпраці органів державної влади з органами місцевого самоврядування та їх провідними асоціаціями в ході реформи з децентралізації, яка нині реалізується, в Україні і тримається на трьох «китах»: повноваження, фінансові ресурси та відповідальність. Незважаючи на всю складність реформи, наводилося чимало позитивних прикладів, досягнутих копіткою цілеспрямованою працею.

Голова Комітету С.Власенко під час свого виступу наголосив, що роботу місцевого самоврядування не бачать, але завжди відчувають. Коли все працює – то питань немає. І хай так буде надалі. Він зупинився на проблемах прийняття нової редакції Закону про службу в органах місцевого самоврядування (№2489) та вказав, що відповідний законопроект передбачає впровадження низки положень Європейської хартії місцевого самоврядування, забезпечує самостійність органів місцевого самоврядування при визначенні умов оплати праці службовців та виборних посадових осіб, унеможливлює втручання виконавчої гілки державної влади у регулювання відносин у сфері служби в органах місцевого самоврядування.

С.Власенко висловив упевненість, що документ, підготовлений Комітетом, готовий до прийняття у другому читанні та в цілому і буде схвалений Парламентом України. Очільник Комітету переконаний, що його прийняття відбудеться найближчим часом, оскільки опрацювання законопроекту проходило за активної участі Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування “Асоціація міст України”, яка визнала реалізацію його положень важливим рушієм децентралізації та посилення спроможності місцевого самоврядування.