Новини

07 грудня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить робочу поїздку до Житомирської області

докладніше
07 грудня 2019, 09:30

Вітання Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2019, 09:00

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
06 грудня 2016, 17:11

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Постійна делегація Верховної Ради у Парламентській Асамблеї ЄС - Східні сусіди долучилася до засідань Комітетів ПА ЄВРОНЕСТ

Постійна делегація Верховної Ради  у Парламентській Асамблеї ЄС – Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ), у складі народних депутатів  О. Кодоли, В. Барвіненка, Н. Веселової, В. Корчика, Г. Чекіти, взяла участь у засіданнях Комітетів ПА ЄВРОНЕСТ. Учасниками зазначених заходів були також депутати Європейського Парламенту, парламентів Молдови, Вірменії, Азербайджану.

Під час засідання Комітету ПА ЄВРОНЕСТ з енергетичної безпеки українська делегація висловила стурбованість щодо надання Європейською Комісією дозволу на збільшення прокачування газу "Газпромом" трубопроводом OPAL в обхід України. Зокрема, член української делегації Віталій Корчик висловив занепокоєння та закликав блокувати рішення німецького регулятора та Європейської комісії (ЄК), яка збільшила квоту російському "Газпрому" до системи OPAL. Збільшення  такої квоти дасть Кремлю додатковий інструмент для шантажу країн Європи. Він наголосив, що рішення Європейської Комісії порушує умови "Третього енергетичного пакету" та статті 274 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. За рішенням Єврокомісії, російський державний монополіст може отримати квоту на 80-90% пропускної потужності газогону. "Це загрожує монополізацією трубопроводу OPAL і всього газового ринку Європи", -зазначив В.Корчик.


Також українські парламентарії звернули увагу учасників засідання на потенційні ризики будівництва транзитних трубопроводів "Північний потік-2" та "Турецький потік". Делегація з Молдови заявила  що поділяє занепокоєння української сторони і наголосила, що зазначені проблеми стосуються не лише України, а й усього Східного регіону.

Під час засідання Комітету ПА ЄВРОНЕСТ з питань економічної інтеграції, зближення правових норм і конвергенції з політикою ЄС представники Європейської комісії наголосили на трьох основних завданнях, що мають були реалізовані до 2020 року і які перед собою ставить Євросоюз у співробітництві з країнами Східного партнерства, а саме: залучення молоді в рамках економічної діяльності; заохочення розвитку малого та середнього бізнесу; економічний розвиток муніципалітетів. Для реалізації відповідних проектів буде відібрано пілотний регіон.

Українська делегація поінформувала членів Комітету про реформу у сфері зайнятості. Народний депутат Н. Веселова наголосила, що Україна намагається максимально відійти від виплат допомоги з безробіття і забезпечити роботою всіх охочих. З цією метою Служба зайнятості стимулює роботодавців йти на зустріч з потенційним працівником. До того ж Україна є лідером з підготовки фахівців у IT-сфері та в інженерії. Українські фахівці вважаються найбільш затребуваними на європейському ринку зайнятості, однак велика кількість кадрів та молодих спеціалістів залишилася без роботи та місць проходження практики через окупацію Російською Федерацією регіонів, що є індустріальними центрами України, оскільки чимало металургійних, машинобудівних та добувних підприємств  розташовані за лінією фронту.

У зв'язку з цим делегація Верховної Ради запропонувала розглянути Україну як майданчик для розміщення філіалів європейських підприємств, посилаючись на приклад ФРН, в рамках якого торгово-промислова палата цієї країни вже реалізовує проекти з підготовки молодих українських кадрів за своїми стандартами з метою їх працевлаштування на розташованих у  майбутньому на території України філіалах машинобудівних підприємств.

Постійна делегація українського парламенту висловила надію на те що, Європейська Комісія ставитиметься до України як до  регіону для реалізації пілотного проекту з економічного розвитку муніципалітетів.