Новини

07 грудня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить робочу поїздку до Житомирської області

докладніше
07 грудня 2019, 09:30

Вітання Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2019, 09:00

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
01 грудня 2016, 14:09

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин долучився до панельної дискусії щодо підтримки внутрішніх переселенців

Відбулася панельна дискусія на тему:  "Міжнародна та внутрішня підтримка ВПО з Криму та Донбасу в умовах триваючого військового конфлікту", організована ГО «Всеукраїнська асоціація переселенців» за підтримки Міністерства соціальної політики та ГО "Розвиток",  за участі   народних депутатів, представників виконавчої гілки влади, громадських організацій та експертів.

У вступному слові Голова Громадського Об'єднання  "Всеукраїнська асоціація переселенців" Руслан Калінін акцентував увагу на тому, що конфлікт в країні триває вже три роки, а внутрішні переселенці, яких вже понад 1,5 мільйона, "поки що не бачать реальної допомоги від держави".


Під час дискусії обговорювалися проблеми внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які залишилися в анексованому Криму та на тимчасово окупованій території Донбасу. Зокрема йшлося про урядову програму стосовно переселенців, програму з надання житла  таким громадянам та підтримку бізнесу і створення робочих місць для внутрішньо переміщених осіб, які не мають достатнього фінансування.

Так, Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря наголосив на відсутності державної стратегії  стосовно внутрішніх переселенців, що, в свою чергу, призводить до відсутності державної політики з цього питання.

За його словами, в уряді є два міністерства, які дотримуються двох протилежних думок щодо таких людей,  а рішення зазвичай приймаються у дискримінаційному руслі. "Сьогодні уряд, по суті, проводить "політику санкцій" по відношенню до власних громадян", - сказав він.

Він також поінформував про те, що в проекті Державного бюджету на 2017 рік передбачено на 100 млн. грн. менше на адресні виплати, ніж у 2015 році, і що Комітет з питань  прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин спрямував відповідний запит Прем'єр-міністрові України, але відповіді не отримав.

Крім того, Голова комітету вкотре нагадав, що однією с умов отримання макрофінансової допомоги від ЄС є дотримання прав внутрішніх переселенців, а уряд продовжує готувати нові дискримінаційні акти.

У свою чергу, експерт Інституту суспільно-економічних досліджень з питань внутрішньо переміщених осіб Тетяна Дурнєва звернула увагу на порушення прав внутрішніх переселенців, зокрема передачу їхніх персональних даних третім особам - приватній колекторській компанії - для проведення так званої "телефонної та фізичної верифікації", і наголосила на неприпустимості подібних дій. Вона також нагадала, що в проекті Државного бюджету на 2017 рік знову не передбачено достатніх коштів на потреби внутрішніх переселенців.