Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
01 грудня 2016, 13:05

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Україна насамперед вважає пріоритетними безпековий, гуманітарний блок та звільнення заручників і продовжуватиме пошук політико-дипломатичних шляхів врегулювання ситуації», - Ірина Геращенко

 

Перший заступник Голови Верховної України як представник країни в гуманітарній підгрупі Тристоронньої Контактної Групи взяла участь в зустрічі  міністрів закордонних справ нормандського формату у складі української делегації. За наполяганням української сторони ключовими темами були гуманітарна і безпекова проблематика.

«Ми наполягаємо на розблокуванні процесу звільнення заручників і  вимагаємо їх звільнення до початку 2017 року, - наголосила Перший заступник Голови Верховної Ради України І.Геращенко і додала. - Ми вимагаємо негайного звільнення 57 заручників, утримання яких підтвердили представники ОРДЛО. Для цього ми звернулися до представників країн Нормандського формату із пропозицією дати доручення гуманітарній підгрупі ТКГ знайти компроміс щодо дати звільнення усіх заручників».

Ірина Геращенко підкреслила, що Україна також звернулася до Російської Федерації із вимогою вплинути на контрольованих нею бойовиків ОРДЛО та негайно звільнити й повернути до батьків  підлітків, які були безпідставно затримані та звинувачені у "диверсіях".

Під час переговорів представників країн Нормандського формату українська делегація серед іншого звернула увагу на необхідність відкриття КПВВ «Золоте», робота якого заблокована бойовиками з березня ц.р. У цьому контексті українська стона також порушила питання безпеки КПВВ, які регулярно обстрілюються зі сторони незаконних збройних формувань.

«Лише протягом листопада КПВВ обстрілювалися бойовиками 317 разів. Україна наполягає на посиленні роботи місії СММ ОБСЄ, яка має працювати цілодобово, та повному допуску спостерігачів Місії на усю тимчасово окуповану територію», - підкреслила Ірина Геращенко.

За словами Першого заступника Голови Верховної Ради України на зустрічі високого рівня було обговорено проблему водопостачання та низку екологічних питань, які назріли на тимчасово окупованій території, й вимагають негайного реагування.

«Затоплені шахти, розбомблені ферми в Тоненькому поблизу Авдіївки, зруйновані зерносховища зі спаленим зерном цьогорічного врожаю поблизу Мар'їнки, ситуація із свинофермою в Бахмутському районі – усе це аспекти можливої екологічної катастрофи на Донбасі, спровокованої діями Російської Федерації», - зазначила Уповноважений Президента України.

У цьому контексті Ірина Геращенко особливо наголосила на проблемі водопостачання на тимчасово окупованій території. Зокрема, вона підкреслила, що через дії бойовиків було зруйновано водовід у Торецьку, і як наслідок - 50-тисячне місто тиждень лишалось без води. Окрім того, Перший віце-спікер зазначила, що Росія, яка несе відповідальність за дії контрольованих нею бойовиків, повинна вжити негайних заходів реагування. 

Ірина Геращенко зазначила, що російська сторона уникає обговорення безпекових та гуманітарних питань, а зосереджується лише на політичних. «Україна насамперед вважає пріоритетними безпековий, гуманітарний блок та звільнення заручників і продовжуватиме пошук політико-дипломатичних шляхів врегулювання ситуації», - наголосила політик.