Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
29 листопада 2016, 17:52

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань охорони здоров’я провів засідання «круглого столу» на тему: «Реформування стоматологічної діяльності»

 
        
До участі в заході було запрошено народних депутатів України, представників Адміністрації Президента, секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики, інших міністерств і відомств, Національної академії медичних наук України, Національної академії державного управління при Президентові України, вищих медичних навчальних закладів, профільних стоматологічних асоціацій, спілок та об’єднань, студентства, волонтерських рухів.

Під час "круглого столу" зазначалося, що Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), враховуючи значну розповсюдженість стоматологічних захворювань, у своїх рекомендаціях звертає увагу всіх країн світу на необхідність визначення чітких показників інтенсивності та поширеності стоматологічних захворювань, їх профілактиці та розробці власних (у кожній державі) алгоритмів профілактики з урахуванням регіональних профілів ризику.

Учасники заходу наголосили, що низький рівень стоматологічного здоров'я населення є нині однією з найбільш актуальних проблем і для сучасної України. Особливе занепокоєння викликає стабільно висока поширеність стоматологічних захворювань у всіх вікових періодах, у тому числі серед вагітних жінок та дітей.

Результати епідеміологічних досліджень свідчать, що розповсюдженість карієсу зубів тимчасового прикусу у 6-річних дітей становить 87,9%, а розповсюдженість карієсу зубів постійного прикусу у 12-річних дітей - 72,3%. Розповсюдженість хронічного катарального гінгівіту серед дітей віком 12-15 років становить у середньому 70-80%, сягаючи в окремих регіонах 95-98%. Розповсюдженість зубо-щелепних аномалій у дітей та підлітків віком 7-18 років перевищує 60,0%. Високою також залишається питома вага вроджених вад розвитку, пухлин, онкологічних та запальних захворювань, травм щелепно-лицевої ділянки. Стоматологічна захворюваність дитячого населення в забруднених регіонах перевищує у 1,5-3 рази аналогічні показники серед дітей, які проживають в екологічно благополучних регіонах.

Також існують проблеми з організацією кваліфікованої та доступної допомоги учасникам збройного конфлікту на сході України, що пов’язано з недостатнім фінансуванням та організаційними проблемами у цій сфері.

Крім того, на думку провідних фахівців та науковців, розвиток української стоматології суттєво гальмує відсутність в нашій державі інституту професійного медичного самоврядування, а також належного захисту прав пацієнтів та медиків. Так, наприклад, у країнах Європейського Союзу на сьогодні існує ряд Директив Єврокомісії та Європарламенту, що регламентують визнання професій лікарів, стоматологів, ветеринарів, фармацевтів як вільнозайнятих, та визначають особливості управління і зближення освітніх та навчальних програм з цих професій (Директива 2001/19/ЄC Європейського парламенту та Ради 14 травня 2001, опублікована в Офіційному журналі Європейських Співтовариств L 205, 31.07.2001 та ін.).

Нині у Верховній Раді на розгляді у першому читанні знаходиться проект закону про стоматологічну діяльність № 4736, спрямований на реалізацію Національної стратегії реформування системи охорони здоров’я в Україні на період 2015–2020 років у частині реалізації запланованих дій як короткострокових (встановлення інституційних принципів самоврядування лікарів; ухвалення законів у сфері професійної відповідальності та медичного самоврядування), так і середньострокових (функціональне реструктурування центральних і регіональних органів управління у сфері охорони здоров’я, підвищення кваліфікації персоналу; розробка нових стандартів, що базуються на засадах науково-доказової медицини та нової регуляторної бази для приватно-публічних партнерств у сфері охорони здоров’я) та довгострокових (ліцензування діяльності лікарів та укладення з ними угод; розвиток системи безперервної освіти у сфері охорони здоров’я).

Під час «круглого столу» його учасниками заслухано інформацію представників МОЗ України про стан надання стоматологічної допомоги населенню, а також доповіді провідних фахівців, науковців і юристів щодо перспектив розвитку вітчизняної стоматології, запровадження її професійного самоврядування та удосконалення законодавчого забезпечення у цій сфері.

Було обговорено також законопроект р. № 4736, його переваги, недоліки та необхідні кроки з подальшого його удосконалення.

Учасники засідання наголосили, що для розвитку системи стоматологічної медичної допомоги в Україні необхідно вживати заходів щодо підвищення її якості та доступності, впровадження обґрунтованих державних гарантій надання населенню безоплатної стоматологічної медичної допомоги, створення ефективної та прозорої моделі фінансування у цій сфері, спрямованої на реальні потреби пацієнтів, розробки та впровадження у діяльність стоматологічних закладів охорони здоров'я європейських стандартів медичної допомоги, раціоналізації використання ресурсів у цій сфері, удосконалення системи управління, оптимізації мережі державних і комунальних, відомчих стоматологічних закладів та надання їм автономності у роботі, а також поліпшення системи підготовки медичних працівників та умов оплати їх праці, оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я тощо.

За результатами засідання «круглого столу» його учасниками ухвалено рішення про необхідність якнайшвидшого напрацювання відповідних законодавчих ініціатив та внесення їх у встановленому порядку на розгляд Верховної Ради України.