Новини

22 лютого 2019, 17:30

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з новопризначеним Послом Турецької Республіки в Україні Ягмуром Ахметом Гюльдере

докладніше
22 лютого 2019, 17:03

Інформація про особистий прийом громадян за період з 5 по 22 лютого

докладніше
22 лютого 2019, 12:03

Постійна делегація Верховної Ради України взяла участь у роботі Вісімнадцятої зимової сесії Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі у м. Відень

докладніше
22 лютого 2019, 10:00

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з Послом Ісламської Республіки Пакистан Західом Мубаширом Шейхом

докладніше
22 лютого 2019, 08:56

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову про Звернення Верховної Ради України до лідерів держав - членів НАТО, Північноатлантичної Ради та ПА НАТО, національних парламентів держав - членів Альянсу про надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО

докладніше
22 лютого 2019, 08:35

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 лютого

докладніше
21 лютого 2019, 17:43

Народні депутати та експерти-правники виступили за відновлення незалежної експертизи - запоруки роботи антикорупційного суду

докладніше
21 лютого 2019, 17:24

Постійна делегація Верховної Ради України в ПА ОБСЄ бере участь у ХVІІІ щорічному зимовому засіданні Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі у м. Відні (Австрійська Республіка)

докладніше
21 лютого 2019, 17:13

У Верховній Раді проведено міжнародну конференцію на тему: «Аукціонна система підтримки відновлюваної електроенергетики в Україні»

докладніше
21 лютого 2019, 16:16

У Комітеті з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України відбулося засідання робочої групи з підготовки проекту Закону про парламентську службу

докладніше
21 лютого 2019, 16:15

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко: Важливо мати стратегічне бачення стримування Росії у Чорноморському регіоні

докладніше
21 лютого 2019, 16:05

У Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення відбулося засідання робочої групи з підготовки до другого читання законопроекту щодо надання відпустки усиновлювачам при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування

докладніше
21 лютого 2019, 12:08

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у зустрічі з представником Комітету Сенату з питань збройних сил і безпеки США Джоні Ернст

докладніше
21 лютого 2019, 09:14

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 лютого

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
05 жовтня 2016, 18:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з прав людини провів слухання щодо стану реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромів

 Сьогодні Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин провів комітетські слухання на тему: «Стан реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року».

«Незважаючи на декларовані державою рівні права для представників усіх національностей, саме роми є найбільш незахищеними та вразливими серед інших національних меншин, представлених в Україні. Наша сьогоднішня мета - обмінятися думками стосовно зазначеної стратегії та кроків, які можуть бути зроблені у цьому напрямку», - наголосив голова Комітету з прав людини Григорій Немиря.

Він нагадав, що стратегію було ухвалено у 2013 році в рамках затвердження та виконання 1-ої фази Плану дій з лібералізації візового режиму України з ЄС. За його словами, документ розроблявся формально на виконання умов європейської сторони та містить ряд суттєвих недоліків: на етапі розробки не було проведено дослідження ситуації; відсутня статистика щодо кількості ромів, які проживають в Україні; у Бюджеті України не передбачено фінансування реалізації стратегії; у представників державних органів відсутня інформація про соціальний устрій життя ромів; розробка стратегії і затвердження плану реалізації проводилися без урахування думки ромських неурядових організацій; тощо.

Крім того, Григорій Немиря звернув увагу присутніх на те, що, на жаль, передумовою проведення сьогоднішніх слухань стали трагічні події у селі Лощинівка.

Нагадаємо, що 27 серпня 2016 в селі Лощинівка відбулися погроми будинків ромських родин і примусове виселення ромів з території села. Погромам передувала трагедія - вбивство дитини і затримання підозрюваного, місцевого жителя.

Орган місцевого самоврядування на сільському «віче» ухвалив рішення про виселення ромів з села Лощинівка. Місцева влада і правоохоронні органи, у свою чергу, продемонстрували бездіяльність у питаннях превенції та реагування на ситуацію, що сталася.

"Конфлікт у Лощинівці - це не просто локальна подія, це глобальна проблема. Погроми на етнічному грунті - це жахлива подія. Органи державної влади повинні не тільки винести уроки з цієї події, але й зробити усе від них залежне, щоб унеможливити повторення подібних трагедій у майбутньому", - наголосив Григорій Немиря.

У свою чергу директор департаменту Міністерства культури Андрій Юраш запевнив, що міністерство робить усе можливе для інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини та підкреслив важливість співпраці органів державної влади та ромських громадських організацій.

Член Комітету Олександр Фельдман зауважив, що досі багато проблем ромської національної меншини залишаються невирішеними вже багато років - соціальний захист і зайнятість, підвищення освітнього рівня, медична допомога тощо, та закликав ромські громадські організації активно долучатися до вирішення власних проблем і спонукати владу на цьому шляху.

Член Комітету Василь Брензович наголосив, що проблеми ромів не можуть бути вирішені без відповідного фінансування та закликав створити спеціальний орган виконавчої влади з питань національних меншин. Він нагадав, що питання створення такого органу вже неодноразово порушувалося Комітетом з прав людини, але не було отримано відповіді від уряду.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Аксана Філіпішина звернула увагу присутніх на те, що на сьогоднішніх слуханнях державні органи представляють навіть не другі особи, а керівники відділів.

"Це свідчить про абсолютну байдужість органів влади до проблем ромів", - сказала вона, підкресливши, що стратегія носить лише декларативний характер.

Директор ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» Ольга Жмурко висловила подяку Комітету за ініціативу провести слухання та заявила, що "сьогоднішній захід є можливістю вивчити уроки, які показала лощинівська трагедія".

"Конфлікт в Лощинівці набув етнічного характеру через бездіяльність правоохоронних органів та відсутність заходів, які б вживала влада для сприяння етнічній толерантності", - сказала вона.

Голова Коаліції ромських організацій України «Стратегія 2020» Володимир Кондур подякував присутнім за підтримку ромів та закликав до співпраці парламент, представників виконавчої влади та ромських громадських організацій для вирішення проблем ромів. Він повідомив про розроблені ромськими організаціями рекомендації до відповідної стратегії.

"Ставлення до ромської спільноти демонструє рівень захисту прав людини у різних державах", - зазначив президент Всеукраїнської спілки громадських організацій «Конгрес ромен України» Петро Григоріченко.

У слуханнях взяли участь представники уряду, народні депутати, представники громадських організацій та експерти.