Новини

14 вересня 2019, 12:32

«Конструктивні відносини між Україною та Сполученими Штатами Америки зберігатимуться і надалі», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
14 вересня 2019, 10:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано постанови Верховної Ради про включення до порядку денного другої сесії законопроектів про внесення змін до Конституції України і направлення їх до Конституційного Суду

докладніше
13 вересня 2019, 19:45

«Взаємодія між Україною та Фінляндською Республікою стане ефективнішою», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
13 вересня 2019, 15:33

Дмитро Разумков та Мірослав Лайчак обговорили питання подальшої взаємодії Верховної Ради України з ОБСЄ

докладніше
13 вересня 2019, 14:23

Ранкове засідання Верховної Ради (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:20

Народні депутати схвалили за основу законопроект про зміни до Податкового кодексу щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:02

Народні депутати схвалили за основу проект Закону про внесення змін до законодавства щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 13:55

Народні депутати схвалили у першому читанні за основу проект Закону про концесію (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 13:37

Народні депутати підтримали за основу законопроект про внесення змін до законодавства щодо державного регулювання космічної діяльності (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 13:15

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до законодавства щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 13:07

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про оренду державного та комунального майна (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 12:00

Народні депутати підтримали за основу законопроект про визнання таким, що втратив чинність, Закону про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 11:41

Народні депутати схвалили за основу проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо планування та системності законотворчої діяльності парламенту (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 11:28

Верховна Рада України достроково припинила повноваження складу Центральної виборчої комісії (відео)

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
29 вересня 2016, 14:42

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулося позачергове пленарне засідання Верховної Ради України

Для участі у позачерговому засіданні зареєструвалося 264 народних депутати.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкривши позачергове засідання, зазначив, що воно проводиться у зв’язку з вимогою Президента України та відповідно до частини восьмої статті 19 Регламенту Верховної Ради України. На засіданні розглядатиметься питання про звільнення суддів.

Головуючий зробив оголошення про створення у Верховній Раді міжфракційного депутатського об"єднання "Прозоре Євробачення", головою якого обрано народного депутата Євгена Рибчинського.

А.Парубій повідомив, що до Верховної Ради надійшли подання Вищої ради юстиції про звільнення суддів на підставі порушення присяги. Він надав слово Голові Комітету з питань правової політики та правосуддя і Голові Вищої Ради юстиції для виступів.

Голова Комітету з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич пояснив причини, з яких проводиться це засідання.

Він зазначив, що ідея проведення цього засідання виникла у зв’язку з тим, що на одному із інтернет-сайтів з’явилася стаття так званого експерта Реанімаційного пакету реформ. Потім цю ідею підхопила одна з фракцій Верховної Ради. На це був змушений прореагувати Президент України. І Верховна Рада зібралася на його вимогу.

Р.Князевич, відповідаючи на своє ж запитання щодо того, для чого вносилися зміни до Конституції, зазначив, що відповідно до цих змін, які набувають чинності завтра, повноваження Верховної Ради щодо звільнення суддів перейдуть до Вищої ради юстиції, саме через те, що Парламент добровільно відмовився від них, щоб ніхто не дозволяв собі звинувачувати у політичному впливі щодо прийняття рішення про призначення чи звільнення суддів.

Голова Комітету далі зазначив: "Кажуть, що далі правової підстави не буде, оскільки змінюється Конституція і та правова підстава, яка була застосована - "порушення присяги", вже не буде в наступній нормі Конституції. Це правда. Ми зумисно цю норму Конституції замінили на нову норму, тому що ми програли кілька рішень у Європейському суді з прав людини саме через те, що порушення присяги не є звичною практикою Європейського Союзу".

Р.Князевич пояснив, що "цю норму зараз змінили на норму "грубе нехтування обов'язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді". За його словами, саме ця норма й має бути застосована під час звільнення суддів.

Голова Комітету додав, що в новій редакції закону про Вищу раду правосуддя, який внесено нещодавно, в тому числі за пропозицією Вищої ради юстиції, у перехідних положеннях виписано механізм щодо застосування саме цієї нової норми під час наступного звільнення суддів. Тобто сама Вища рада юстиції підтверджує, що в неї такі повноваження є і вона може опертися на нову норму як на найбільш правильну".

Р.Князевич повідомив, що частина суддів, які винесені на розгляд 29 вересня, взагалі не мають за цією правовою підставою розглядатися, "бо вони внесені на підставі несумісності з займаною посадою - а ця норма як була, так і залишається у новій редакції Конституції".

"Це старі судді, які ще внесені Вищою радою юстиції при Януковичі… Ми кілька разів намагалися їх розглядати - і сесійна зала відмовилася їх звільняти через те, що виявилося вже в розгляді і в комітеті, і на сесії, що це судді, які були політично переслідувані колишнім режимом і їх змушували приймати незаконні рішення, а вони відмовлялися це робити. Зараз ми хочемо за це їх звільняти", - наголосив Р.Князевич.

Голова Комітету також зазначив, що значна частина рішень Вищої ради юстиції, на підставі яких Верховній Раді пропонують звільнити суддів, скасована судами чи перебуває в судах. "Ми не мали можливості приймати правове рішення і змушені були чекати, доки ця правова колізія вирішиться", - пояснив він.

Р.Князевич нагадав, що за регламентом присутність судді обов'язкова - звільнити суддю без нього можуть лише якщо він повторно не з'явиться. "Якщо зараз вони не з'явилися - вони будуть оскаржувати це рішення", - сказав він.

Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк у виступі зазначив, що протягом двох років ми звинувачуємо судову владу, що вона не самоочищується. До прийняття Законів «Про забезпечення права на справедливий суд», «Про відновлення довіри до судової системи» не було таких механізмів.

Після цього була створена Вища рада юстиції, яка працює понад рік. За цей період було прийнято ряд рішень, які пропонується підтвердити народним депутатам.

І.Бенедисюк повідомив, що рік працювала Спеціальна тимчасова комісія , яка розглядала ці матеріали. Після цього Вища рада юстиції також понад рік розглядала ці матеріали. Деякі подання вже майже рік після розгляду їх Вищою Радою юстиції знаходяться у Верховній Раді.

«Сказати, що за ці три судова влада нічого не зробила, буде дуже важко», - зазначив Голова Вищої ради юстиції і попросив народних депутатів з усією відповідальністю віднестися до розгляду подань.

Він також зазначив, що жодного рішення, яке сьогодні пропонується парламентаріям проголосувати, не скасовано.

Народні депутати розглянули проекти постанов про звільнення суддів.

За результатами голосування прийнято постанови за №№3581-2, 3581-4, 3581-5, 3581-6, 3581-7, 3581-8, 3581-9, 3581-10, 3581-11, 3581-12, 3581-13, 3581-14, 3581-15, 3581-17, 3581-18, 3581-19, 3581-20, 3581-21, 3581-22, 3581-24, 3581-25, 3581-26, 3581-27, 3581-28, 3581-29, 3581-30,3581-31, 4011.

На пропозицію Голови Верховної Ради України А.Парубія народні депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру, які загинули у цей день 75 років тому.

Головуючий закрив позачергове засідання.