Новини

25 лютого 2020, 16:32

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 25 лютого розпочав офіційний візит до Естонії

докладніше
25 лютого 2020, 14:21

Поглибити співпрацю України і Латвії допоможе якісна комунікація дипломатів, парламентаріїв та урядовців, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 12:46

Комітет з питань молоді і спорту розглянув питання про виконання бюджетної програми "Зшивання країни - проект мобільності молоді"

докладніше
25 лютого 2020, 12:11

Стала, непохитна та принципова підтримка з боку Латвії є цінною та важливою для України, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 11:55

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Державна підтримка легкої промисловості в Україні"

докладніше
25 лютого 2020, 10:51

В економічних відносинах України та Латвії потрібно зберегти позитивний тренд, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 09:25

У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів проведено слухання: "Сучасний стан українських профспілок. Потреба у перезавантаженні соціального/публічного діалогу"

докладніше
24 лютого 2020, 18:21

Нам важливо продовжувати співпрацю з Латвією на міжнародній арені, - Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2020, 18:00

Апарат Верховної Ради України спільно з Програмою USAID РАДА провели «парламентські дні» у Вінниці

докладніше
24 лютого 2020, 15:48

Важливо, що українські діти мають змогу вивчати рідну мову та культуру навіть за кордоном, - Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2020, 14:18

Комітет з питань бюджету оприлюднив інформацію про кандидатів, які подали документи на конкурс на зайняття вакантних посад членів Рахункової палати

докладніше
24 лютого 2020, 13:37

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримує ідею та концепцію законопроєктів щодо відновлення справедливих соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

докладніше
24 лютого 2020, 12:36

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк обговорила питання українсько-польського партнерства з керівником кабінету Президента Республіки Польща Кшиштофом Щерським

докладніше
24 лютого 2020, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 24 лютого розпочав офіційний візит до Латвії

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
13 липня 2016, 17:01

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулося чергове засідання Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

Відбулося засідання Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, на якому були присутні  голова Комітету  Григорій Немиря, Перший заступник голови Комітету Валерій Пацкан,  заступник голови Комітету Георгій Логвінський,  секретар Комітету Вадим Рабінович,  члени Комітету Василь Брензович, Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров.

Члени Комітету рекомендували парламенту  повернути на доопрацювання суб'єктам права законодавчої ініціативи проект Закону "Про внесення зміни до статті 19 Закону України "Про громадянство України" (щодо втрати громадянства України за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України)" № 4115, внесений народними депутатами України Немировським А.В., Березою Ю.М., Тетеруком А.А., Тимчуком Д.Б., Развадовським В.Й., Рибчинським Є.Ю.

Комітет рекомендував Верховній Раді  прийняти за основу у першому читанні  проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб" № 3459-1, внесений народним депутатом Веселовою Н.В. та відхилити проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб" № 3459, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В.

 

Члени Комітету розглянули звернення Державної міграційної служби  України щодо ініціювання внесення змін до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» (щодо вилучення з переліку документів, до яких вносяться відомості про місце перебування - довідки про взяття на облік ВПО) та ухвалили рішення, що Комітет виступить ініціатором відповідних змін.  

Крім того, було заслухано інформацію щодо обставин проведення правоохоронними органами слідчих дій в окремих офісах адвокатів та адвокатських об’єднань міста Києва,  які відбувалися 5 липня 2016 р.

 

За  словами представника Комітету захисту прав адвокатів Київскої області Віталія Наума, "наразі порушення прав адвокатів є масштабними та зухвалими".    "Обшуки детективами НАБУ є незаконними та  проявом тиску і намаганням вплинути на адвокатів у їхньому захисті фігурантів справи Укргазвидобування",- сказав він. 

Главу НАБУ Артем Ситник наголосив, що детективи агенції діяли в рамках закону на основі рішень прокурора та слідчого судді.   "Ми не хочемо втручатися в дії адвокатів. Але якщо вони порушують закон,  то ми не можемо залишитися осторонь",- сказав він.

Присутні на засіданні адвокати заперечили будь-які порушення та закликали детективів НАБУ дотримуватися вимог закону у своїй діяльності. 

Член Комітету Георгій Логвінський наголосив, що головне -  знайти шляхи врегулювання порушень та  шлях порозуміння між НАБУ і адвокатами.   "Давайте виправимо порушення прав наших громадян і будемо працювати разом",- сказав він. 

 

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська  наголосила на необхідності діалогу між адвокатами та НАБУ  й закликала детективів НАБУ не порушувати закон.

 

"Наш Комітет є комітетом з прав людини, а не  із захисту НАБУ. Головнетут , що ми маємо зробити усе від нас залежне, щоб  не було порушень закону та принципу верховенства права",- сказав Голова Комітету Григорій Немиря.