Новини

24 червня 2019, 15:23

А.Парубій: «Всі дії, які будуть необхідні для захисту закону про мову, мною будуть проводитися персонально, незалежно від того, в якій ролі я буду в цей момент - Голови Верховної Ради України чи громадянина Андрія Парубія»

докладніше
24 червня 2019, 15:12

«Україна використовує всі засоби, і, зокрема, парламентські, щоб наблизити день набуття членства», - Голова Верховної Ради А.Парубій про важливість підтримки ПА НАТО

докладніше
24 червня 2019, 12:27

«Кожна країна, в якій проходила Парламентська Асамблея НАТО і яка не була членом цієї організації, дуже швидко ставала членом Альянсу», - А.Парубій про проведення ПА НАТО навесні 2020 року в Україні

докладніше
24 червня 2019, 12:21

Андрій Парубій висловив сподівання, що наступна Верховна Рада України продовжить реформувати сектор безпеки України та приймати ті безпекові закони, які підготовлені і готуються зараз депутатами цієї каденції

докладніше
24 червня 2019, 12:02

А.Парубій: НАТО для України - не просто напрям, який визначила політична еліта, це напрям, який підтримується українським суспільством

докладніше
24 червня 2019, 12:00

У Львові проходить засідання Міжпарламентської ради Україна–НАТО (UNIC)

докладніше
22 червня 2019, 15:49

І.Геращенко: Реабілітаційні центри для військових мають бути створені по всій Україні

докладніше
21 червня 2019, 20:08

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій розраховує, що позиція Сполучених Штатів Америки буде такою ж твердою по відношенню до України, а комунікація стане ще кращою

докладніше
21 червня 2019, 16:09

Протягом тижня народні депутати працювали на пленарних засіданнях, у комітетах, взяли участь в інших заходах

докладніше
21 червня 2019, 13:53

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
21 червня 2019, 12:35

У №25 «Відомостей Верховної Ради України» опублікована постанова Верховної Ради про Звернення до міжнародних організацій щодо засудження порушення прав корінних народів у РФ та на тимчасово окупованих нею територіях України

докладніше
21 червня 2019, 12:03

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
21 червня 2019, 10:17

Андрій Парубій: «Ми не дозволимо і не допустимо проросійського сценарію реваншу»

докладніше
21 червня 2019, 09:33

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 червня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
13 липня 2016, 17:01

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулося чергове засідання Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

Відбулося засідання Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, на якому були присутні  голова Комітету  Григорій Немиря, Перший заступник голови Комітету Валерій Пацкан,  заступник голови Комітету Георгій Логвінський,  секретар Комітету Вадим Рабінович,  члени Комітету Василь Брензович, Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров.

Члени Комітету рекомендували парламенту  повернути на доопрацювання суб'єктам права законодавчої ініціативи проект Закону "Про внесення зміни до статті 19 Закону України "Про громадянство України" (щодо втрати громадянства України за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України)" № 4115, внесений народними депутатами України Немировським А.В., Березою Ю.М., Тетеруком А.А., Тимчуком Д.Б., Развадовським В.Й., Рибчинським Є.Ю.

Комітет рекомендував Верховній Раді  прийняти за основу у першому читанні  проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб" № 3459-1, внесений народним депутатом Веселовою Н.В. та відхилити проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб" № 3459, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В.

 

Члени Комітету розглянули звернення Державної міграційної служби  України щодо ініціювання внесення змін до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» (щодо вилучення з переліку документів, до яких вносяться відомості про місце перебування - довідки про взяття на облік ВПО) та ухвалили рішення, що Комітет виступить ініціатором відповідних змін.  

Крім того, було заслухано інформацію щодо обставин проведення правоохоронними органами слідчих дій в окремих офісах адвокатів та адвокатських об’єднань міста Києва,  які відбувалися 5 липня 2016 р.

 

За  словами представника Комітету захисту прав адвокатів Київскої області Віталія Наума, "наразі порушення прав адвокатів є масштабними та зухвалими".    "Обшуки детективами НАБУ є незаконними та  проявом тиску і намаганням вплинути на адвокатів у їхньому захисті фігурантів справи Укргазвидобування",- сказав він. 

Главу НАБУ Артем Ситник наголосив, що детективи агенції діяли в рамках закону на основі рішень прокурора та слідчого судді.   "Ми не хочемо втручатися в дії адвокатів. Але якщо вони порушують закон,  то ми не можемо залишитися осторонь",- сказав він.

Присутні на засіданні адвокати заперечили будь-які порушення та закликали детективів НАБУ дотримуватися вимог закону у своїй діяльності. 

Член Комітету Георгій Логвінський наголосив, що головне -  знайти шляхи врегулювання порушень та  шлях порозуміння між НАБУ і адвокатами.   "Давайте виправимо порушення прав наших громадян і будемо працювати разом",- сказав він. 

 

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська  наголосила на необхідності діалогу між адвокатами та НАБУ  й закликала детективів НАБУ не порушувати закон.

 

"Наш Комітет є комітетом з прав людини, а не  із захисту НАБУ. Головнетут , що ми маємо зробити усе від нас залежне, щоб  не було порушень закону та принципу верховенства права",- сказав Голова Комітету Григорій Немиря.