Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
07 липня 2016, 16:51

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань промислової політики та підприємництва посилює підтримку українського літакобудування

 

Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому з техніко-юридичним опрацюванням законопроект №4809 про створення умов для міжнародної кооперації та розвитку вітчизняного літакобудування. Законодавча ініціатива передбачає надання державним суб'єктам літакобудування, наприклад, таким як ДП "Антонов", можливості створювати підприємства, в тому числі, спільні підприємства із зарубіжними партнерами. Комітет додатково запропонував продовжити до 2025 року надання державної фінансової підтримки збуту авіаційної техніки вітчизняного виробництва через механізм здешевлення кредитів (часткова компенсація відсоткової ставки).

Як пояснює голова Комітету і співавтор законопроекту Віктор Галасюк, на сьогоднішній день державна підтримка вітчизняного авіапрому вкрай недостатня. Більш того, існують регуляторні обмеження, які перешкоджають Україні в реалізації авіаційних проектів з іноземними партнерами. "Зараз державні літакобудівні заводи законодавчо обмежені у заснуванні або участі в підприємствах, в тому числі, у створенні СП із зарубіжними партнерами для спільних розробок, розширення виробництва, післяпродажного обслуговування. Це значно ускладнює або навіть унеможливлює успішну участь в іноземних тендерах і отримання вигідних міжнародних замовлень для таких заводів як ДП "Антонов", - підкреслює Віктор Галасюк.

Голова Комітету відзначає, що прийняття закону №4809 в пакеті з галузевими податковими стимулами - мінімум, який держава зобов'язана зробити для авіабудівної галузі: "Законопроект дозволить нашому "Антонову " створювати спільні підприємства по світу і переорієнтовуватися з співпраці із Росією на розвиток кооперації в Європі, Азії, на Близькому Сході, в Африці”.

Очікується, що в разі прийняття законопроекту, від реалізації тільки однієї програми літаків Ан -132 і їх модифікацій, Україна до 2020 року зможе залучити не менше 3-4,5 млрд. грн. інвестицій в національну економіку, отримати додаткові надходження в бюджет у вигляді податків і зборів в сумі 1,3-2,4 млрд. грн. за рахунок збільшення виробництва і продажу літаків, постачання за кооперацією авіаагрегатів, виконання НДДКР і т.д.

Разом з тим, В.Галасюк підкреслює, що не менш важливим кроком для підтримки і розвитку вітчизняного авіапрому найближчим часом має стати створення експортно-кредитного агентства, передбаченого законопроектом №2142а, який вже прийнятий парламентом у першому читанні.