Новини

24 червня 2019, 15:23

А.Парубій: «Всі дії, які будуть необхідні для захисту закону про мову, мною будуть проводитися персонально, незалежно від того, в якій ролі я буду в цей момент - Голови Верховної Ради України чи громадянина Андрія Парубія»

докладніше
24 червня 2019, 15:12

«Україна використовує всі засоби, і, зокрема, парламентські, щоб наблизити день набуття членства», - Голова Верховної Ради А.Парубій про важливість підтримки ПА НАТО

докладніше
24 червня 2019, 12:27

«Кожна країна, в якій проходила Парламентська Асамблея НАТО і яка не була членом цієї організації, дуже швидко ставала членом Альянсу», - А.Парубій про проведення ПА НАТО навесні 2020 року в Україні

докладніше
24 червня 2019, 12:21

Андрій Парубій висловив сподівання, що наступна Верховна Рада України продовжить реформувати сектор безпеки України та приймати ті безпекові закони, які підготовлені і готуються зараз депутатами цієї каденції

докладніше
24 червня 2019, 12:02

А.Парубій: НАТО для України - не просто напрям, який визначила політична еліта, це напрям, який підтримується українським суспільством

докладніше
24 червня 2019, 12:00

У Львові проходить засідання Міжпарламентської ради Україна–НАТО (UNIC)

докладніше
22 червня 2019, 15:49

І.Геращенко: Реабілітаційні центри для військових мають бути створені по всій Україні

докладніше
21 червня 2019, 20:08

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій розраховує, що позиція Сполучених Штатів Америки буде такою ж твердою по відношенню до України, а комунікація стане ще кращою

докладніше
21 червня 2019, 16:09

Протягом тижня народні депутати працювали на пленарних засіданнях, у комітетах, взяли участь в інших заходах

докладніше
21 червня 2019, 13:53

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
21 червня 2019, 12:35

У №25 «Відомостей Верховної Ради України» опублікована постанова Верховної Ради про Звернення до міжнародних організацій щодо засудження порушення прав корінних народів у РФ та на тимчасово окупованих нею територіях України

докладніше
21 червня 2019, 12:03

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
21 червня 2019, 10:17

Андрій Парубій: «Ми не дозволимо і не допустимо проросійського сценарію реваншу»

докладніше
21 червня 2019, 09:33

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 червня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
06 липня 2016, 17:56

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань промислової політики та підприємництва провів «круглий стіл» «Індустріальні парки як фактор інвестиційної привабливості України та інструмент політики регіонального розвитку»

Індустріальні парки – це інвестиції та регіональний розвиток! Такої думки дійшли на парламентському «круглому столі» «Індустріальні парки як фактор інвестиційної привабливості України та інструмент політики регіонального розвитку», організованому Комітетом з питань промислової політики та підприємництва спільно з Асоціацією індустріальних парків України та за участю Української будівельної спільноти (UBC).

«Індустріальні парки – це виробничі майданчики, куди інвестор може прийти і, не витрачаючи час, зусилля та не даючи хабарі, отримати точки підключення до інфраструктури та тимчасові податкові стимули, що спонукали б його на створення нового виробництва. Для прикладу, в Туреччині з 2002 по 2010 рік було створено 148 індустріальних парків. Сьогодні ВВП країни та експорт збільшився практично в 3 рази –Україна ж за останні 25 років втратила третину власної економіки. Індустріальні парки для інвестора – це привабливі умови для того, щоб, не зважаючи на всі ризики, йому було вигідно приходити в Україну і створювати тут виробництва, робочі місця, експортувати в Європу продукцію, користуючись нашою угодою про вільну торгівлю з ЄС. Для держави ж - це перехід від моделі економічного дрейфу, який маємо сьогодні, до моделі керованого промислового інноваційного розвитку, де темпи зростання будуть мінімум 7-8% на рік, а не 1% як зараз прогнозують. Загалом же це - регіональний розвиток для країни – наповнення місцевих бюджетів та створення робочих місць», - наголосив у своєму виступі голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк, пояснючи, наскільки життєво необхідно запустити механізм розвитку вітчизняного виробництва шляхом стимулювання залучення інвестицій в реальний сектор економіки через індустріальні парки, що передбачено пакетом законопроектів №2554а-д та 2555а-д.

Детальніше особливості підготовлених депутатським корпусом законодавчих ініціатив пояснив секретар Комітету Михайло Хміль: «Законопроект 2554а-д створює належні інструменти підтримки учасників індустріальних парків на основі кращих міжнародних практик. Зокрема, це новий дієвий механізм звільнення від сплати ввізного мита, особливий режим оподаткування на перші 5-10 років діяльності. Щодо законопроекту 2555а-д, то він спрощує вищезгаданий механізм ввізного мита, оскільки діючим, нагадаю, не скористався ще жодний резидент індустріального парку в Україні. Річ в тому, що зараз для затвердження списку устаткування та матеріалів, що ввозяться на територію України без сплати мита, необхідно пройти погодження у чотирьох інстанціях. В українських реаліях, будьмо відверті, така процедура є або корупційною, або неможливою. Тому її потрібно скасувати і я закликаю колег у Верховній Раді підтримати цю ініціативу. Зазначу, що у презентації Плану пріоритетних кроків на 2016 рік Прем’єр-міністр України наголосив на створенні індустріальних парків як осередків нової індустріальної політики України, чим ще раз підкреслив пріоритетність цього інструменту залучення інвестицій в Україну».

Продовжуючи таку думку, секретар Комітету з питань податкової та митної політики Олег Кришин констатував, що сьогодні активні підприємці, стикаючись із низкою ускладнень, пов’язаних із відкриттям нового виробництва, часто відмовляються від реалізації своїх проектів. «Наше завдання - забезпечити такий комплекс взаємовідносин між власниками парку і підприємцями, які вирішать створити там виробництво, аби це було вигідно всім», - зазначив він. Заступник голови Комітету з питань бюджету Віктор Кривенко порадив не орієнтуватися на заклики «псевдолібертаріанців», за якими держава має бути лише «нічним вартовим», адже світ побудований на контролі доданої вартості і у війні за інвестиції та людські ресурси Україна є об’єктом, тож варто подбати про економічний розвиток і об’єднуватися у боротьбі за потужну країну.

Директор Асоціації індустріальних парків України Ігор Николин охарактеризував ситуацію із розвитком індустріальних парків як «уповільнена стабільність», адже за два з половиною роки у реєстрі з’явився лише один новий індустіральний парк: «За нашими оцінками, існує 43 території, які перспективні для створення парків в різних областях України. Разом з тим, учасники є тільки у 3 існуючих. Ми відстаємо у розвитку Європі на років 15-20 і, якщо ми не поквапимось, будемо безперспективні у своєму розвитку».

Керівник управління інвестиційної політики Львівської ОДА Роман Матис поінформував, що наразі у Львівській області відведено 53 земельні ділянки, на яких можна розгорнути діяльність індустріальних парків. Разом з тим, існує проблема із залученням до них інвесторів. «Усі підприємці в один голос стверджують, що єдиний шлях - це податкова мотивація», - підкреслив він. У свою чергу, виконуючий обов’язки директора департаменту економіки Київської ОДА Дмитро Берулава повідомив, що його відділом було розроблено програму із залучення інвестицій та поліпшення інвестиційною клімату у Київській області на 2016-2018 роки, якою передбачається створення на території області 25 індустріальних парків, що мають забезпечити точки зростання кожного району та потужний економічний розвиток регіону в цілому.

Так учасники виступили на підтримку законопроектів реєстр. №2554а-д і 2555а-д, очікуючи на їх позитивний розгляд Верховною Радою України у четвер.