Новини

19 липня 2019, 15:03

У Верховній Раді відкрито Освітній центр

докладніше
19 липня 2019, 11:36

Під час роботи Х сесії Верховної Ради України 8-го скликання особисті прийоми громадян головами комітетів та депутатських фракцій відвідали 390 громадян

докладніше
19 липня 2019, 10:29

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за період десятої сесії провів 9 засідань, на яких розглянуто 61 питання

докладніше
19 липня 2019, 09:33

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 липня

докладніше
18 липня 2019, 19:35

І. Геращенко: «Європарламент підтримав резолюцію із вимогою до РФ щодо негайного звільнення усіх бранців Кремля»

докладніше
18 липня 2019, 19:18

Андрій Парубій: "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України"

докладніше
18 липня 2019, 17:07

У Комітеті у закордонних справах презентовано проведення міжнародної конференції на тему: "Демократія в дії"

докладніше
18 липня 2019, 16:29

У Верховній Раді відбулася національна конференція "Законодавче регулювання медіації в Україні"

докладніше
18 липня 2019, 15:50

Завершились Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради у 2019 році та Програма стажування випускників німецьких ВНЗ в Апараті Верховної Ради України

докладніше
18 липня 2019, 14:59

Комітет у закордонних справах направив звернення новообраним членам Європейського Парламенту

докладніше
18 липня 2019, 13:40

І. Геращенко: «Наше завдання - зберегти санкційний тиск ЄС проти РФ та зафіксувати в резолюції вимогу до Росії звільнити усіх бранців Кремля»

докладніше
18 липня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 липня

докладніше
17 липня 2019, 17:06

Голова Верховної Ради України заявив, що скликання позачергової сесії має відбуватись у відповідності до чинного законодавства

докладніше
17 липня 2019, 11:15

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за час роботи десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання провів 10 засідань, на яких розглянуто 60 питань

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 грудня 2015, 17:51

 Інформаційне управління 

Протягом тижня народні депутати взяли участь у позачерговому пленарному засіданні, парламентських слуханнях, засіданнях комітетів, "круглих столах" та інших заходах

 

Зокрема, члени Комітету з питань європейської інтеграції розглянули проект Закону "Про Державний бюджет України на 2016 рік" №3000 та низку законопроектів на їх відповідність праву Європейського Союзу, зобов'язанням України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

Комітет з питань бюджету підтримав проекти рішень до 14 законопроектів; розглянув питання про погодження перерозподілу видатків державного бюджету, передбачених головним розпорядникам коштів державного бюджету; щодо доопрацьованого проекту Закону про Державний бюджет України на 2016 рік №3000 рекомендував прийняти проект Постанови «Про особливості процедури розгляду і прийняття законопроекту про державний бюджет на 2016 рік» № 3000-П1; стосовно проекту Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо узгодження норм Бюджетного кодексу зі змінами до галузевого та податкового законодавства) № 3629 вирішив, що щодо нього належить визначитися безпосередньо Верховній Раді; рекомендував Верховній Раді для розгляду проект Постанови «Про особливості процедури розгляду законопроектів, що пов’язані з прийняттям проекту Закону України про Державний бюджет України на 2016 рік» № 3000-П, щодо якої належить визначитися безпосередньо Верховній Раді.

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув урядові законопроекти щодо окремих положень соціальної політики, змін до Бюджетного кодексу та проекту Державного бюджету Україна на 2016 рік.

Комітет схвалив зауваження та пропозиції Комітету до проекту Закону "Про Державний бюджет України на 2016 рік" №3000.

Члени Комітету рекомендують Парламенту прийняти за основу законопроект про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні" №3631.

Комітет за результатами розгляду рекомендує Верховній Раді повернути на доопрацювання законопроекти: про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики (№3628); про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо узгодження норм Бюджетного кодексу зі змінами до галузевого та податкового законодавства) (№3629); про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні (№3630).

У кількох комітетах відбулися слухання.

Так, Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи провів слухання на тему: "Реформування природоохоронної галузі: зміна системи нагляду за дотриманням законодавства".

Під час слухань відзначалося, що сучасний стан довкілля, видобутку корисних копалин, водних, земельних та лісових ресурсів, тваринного та рослинного світу, біологічних ресурсів, поводження з відходами свідчить про недосконалість існуючої системи нагляду за дотриманням природоохоронного законодавства.

У Комітеті з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму відбулися слухання на тему: "Формування патріотизму та національної свідомості дітей та молоді в сучасних умовах".

Під час обговорення зазначалося, що формування патріотизму та національної свідомості дітей та молоді є питанням національної безпеки, від ефективності втілення якого залежить успішність розвитку всіх інших сфер держави та українського суспільства.

У Комітеті з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування створено Робочу групу з розробки концепції реформування та розвитку нагородної справи України.

Керівники парламентських комітетів взяли участь у заходах та провели ряд зустрічей.

Голова Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко взяв участь в урочистому заході з нагоди 30-річчя відкриття для підписання Європейської хартії місцевого самоврядування та 20-річчя членства України в Раді Європи.

На заході було зосереджено увагу на українському досвіді впровадження принципів хартії та реформі місцевого самоврядування в Україні.

Заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв взяв участь у зустрічі з представниками міжнародної організації "Парламентарії за глобальні дії".

Під час зустрічі йшлося про необхідність перед ухваленням остаточного рішення Верховною Радою щодо ратифікації Римського статуту та строків набрання ним чинності ґрунтовно вивчити світовий досвід.

Голова Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова провела зустріч з місією експертів Міжнародної організації праці.

Під час зустрічі обговорено питання соціального забезпечення громадян України, зокрема, щодо підготовки законопроекту про ратифікацію Україною Конвенції МОП №102, яка передбачає мінімальні стандарти щодо медичної допомоги, допомог у разі хвороби, безробіття, старості, трудового каліцтва або професійного захворювання, вагітності та пологів, у разі настання інвалідності, втрати годувальника, сімейних допомог; встановлює норми періодичних виплат допомог; проголошує принцип рівноправності осіб, що не є громадянами країни проживання, із громадянами даної країни.

Народні депутати також взяли участь в міжнародному семінарі на тему Міжнародного кримінального суду та перспектив ратифікації Римського статуту.

Під час заходу наголошувалося на тому, що Україна виграє від ратифікації та запровадження Римського статуту, оскільки це сприятиме створенню чесної та справедливої системи правосуддя в Україні, а також уможливить повноправну участь України в діяльності Міжнародного кримінального суду.

Народні депутати Ірина Геращенко, Марія Іонова, Лілія Гриневич, Ірина Фріз та Артур Герасимов взяли участь у панельній дискусії щодо ролі жінок-політиків у миро будівництві.

Під час дискусії було порушено питання значення жіночого лідерства у врегулюванні конфліктів, мирних переговорах, постконфліктному відновленні. На заході було акцентовано увагу на важливості участі жінок у процесах миробудівництва, що обумовлено необхідністю врахування конкретних проблем та потреб жінок, зумовлених ситуацією в Луганській та Донецькій областях.

Делегація Верховної Ради України на чолі з головою Комітету у закордонних справах Ганною Гопко здійснила візит до Угорщини.

Під час візиту українська делегація була прийнята Міністром зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини П.Сійярто та Віце-спікером Державних Зборів Угорщини Ш.Лежаком, а також провела переговори з головою та членами Комітету Державних Зборів Угорщини у закордонних справах головою і членами угорської частини Групи дружби з міжпарламентських зв'язків "Україна-Угорщина".

У ході зустрічей сторони обговорили ситуацію в Україні, двосторонню співпрацю у політичній, економічній, прикордонній та енергетичній сферах, відносини Україна-ЄС, а також взаємодію у рамках міжнародних організацій.

Відбувся експертний стіл з обговорення сучасних технологій моніторингу контенту в органах державної влади.

У засіданні взяли участь керівники моніторингових служб органів державної влади та експерти.

Учасники експертного столу зазначили, що надзвичайно важливо вдосконалювати технології моніторингу інформаційного простору. Окрім того, відзначили актуальність проблематики застосування аналітичних матеріалів у формуванні державної інформаційної політики.