Новини

02 червня 2020, 12:10

Прийнято Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи"

докладніше
02 червня 2020, 11:56

Прийнято Закон "Про внесення змін до Митного кодексу України у зв'язку із реформою прокуратури та змінами у системі судоустрою України"

докладніше
02 червня 2020, 11:45

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео) (оновлюється)

докладніше
02 червня 2020, 11:33

Прийнято Постанову "Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОЧЕС, Урядів і Парламентів держав світу щодо вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу та засудження порушень Російською Федерацією, як державою-агресором, прав і свобод кримськотатарського народу"

докладніше
02 червня 2020, 11:30

Проведено засідання Робочої групи Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

докладніше
02 червня 2020, 09:41

Огляд головних тем «Голосу України» від 2 червня

докладніше
02 червня 2020, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 2 червня

докладніше
02 червня 2020, 08:59

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбулася парламентська онлайн-конференція з нагоди 70-тиріччя Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
02 червня 2020, 08:31

У Верховній Раді України започаткували онлайн-екскурсії

докладніше
01 червня 2020, 17:11

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув ряд законопроектів на відповідність антикорупційному законодавству

докладніше
01 червня 2020, 13:56

Держава та Верховна Рада будуть повертатися до нормального режиму роботи, - Дмитро Разумков

докладніше
01 червня 2020, 12:35

Руслан Стефанчук: Законопроект «Про всеукраїнський референдум» може бути внесений до Верховної Ради на цьому тижні

докладніше
01 червня 2020, 12:21

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
01 червня 2020, 09:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня захисту дітей

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
19 жовтня 2015, 16:22

 Інформаційне управління 

ПАЧЕС підтримує Україну у намаганнях запобігти знищенню культурної спадщини в районах збройних конфліктів та на окупованих територіях

 

Комітет з питань культури, освіти та соціальних питань ПАЧЕС підтримав запропоновану українською делегацією поправку до Рекомендацій Комітету, у якій наголошується на необхідності вжиття заходів, ґрунтуючись на нормах міжнародного права і, зокрема, на положеннях Гаазької Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, спрямованих на запобігання знищенню культурної спадщини в районах збройних конфліктів або на окупованих територіях.

Про це Інформаційному управлінню сьогодні повідомила Керівник Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Чорноморського Економічного Співробітництва Людмила Денісова після засідання, яке відбулося в м. Тирана (Албанська Республіка). Участь у засіданні взяли також члени української делегації - народні депутати Олена Масоріна та Олексій Кириченко.

Під час обговорення поправка до Рекомендацій Комітету з питань культури, освіти та соціальних питань ПАЧЕС "Боротьба з незаконним використанням культурного надбання в регіоні ЧЕС" була підтримана іншими країнами-членами ПАЧЕС та прийнята з редакційними правками від турецької делегації.

У своєму виступі Людмила Денісова зазначила, що тема засідання стосовно боротьби з незаконним використанням культурного надбання в регіоні ЧЕС дуже актуальна в наші дні не тільки для України (Автономна Республіка Крим, яка тимчасово окупована Росією), але і для частини Республіки Молдова (невизнане Придністров'я), Азербайджанської Республіки (Нагірний Карабах) та Грузії (Абхазія та Південна Осетія). "Незаконне привласнення і використання іншими державами культурної спадщини в цих регіонах, які входять до ОЧЕС, викликає особливе занепокоєння", - зазначила вона.

Керівник Постійної парламентської делегації в ПАЧЄС підкреслила, що Україна обурена рішенням Уряду Російської Федерації про прийняття у федеральну власність Національного заповідника "Херсонес Таврійський", розташованого на кримському півострові.

"Ми наголошуємо, що статус розташованих на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь об'єктів культурної спадщини України жодним чином не змінюється, оскільки так званий "Договір між Російською Федерацією та Республікою Крим про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів", вчинений 18 березня 2014 року у Москві, є нікчемним та не створює жодних міжнародно-правових наслідків", - підкреслила Л.Денісова.

Вона також зазначила, що громадяни України з інформаційних джерел дізнаються про вивезення в Ермітаж колекцій з Криму, в тому числі, унікальних колекцій з Херсонеса Таврійського, з Судака, з Центрального музею Тавриди в Сімферополі. "Хочу підкреслити, що вчинення Російською Федерацією будь-яких дій на тимчасово окупованій території України, спрямованих, зокрема, на зміну юрисдикції щодо об'єктів культурної, індустріальної і технічної спадщини України, є прямим порушенням суверенних прав України, а також загальновизнаних норм і принципів міжнародного гуманітарного права", - сказала Л.Денісова.

Керівник Постійної парламентської делегації в ПАЧЄС звернула увагу на те, що резолюція Генеральної Асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" закликає спеціалізовані установи ООН, зокрема, ЮНЕСКО, не визнавати ніяких змін статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

"Ми вимагаємо негайного припинення міжнародних правопорушень на тимчасово окупованій території України і заявляємо про покладання відповідальності за них, у тому числі, матеріальної, на російську сторону і незаконну владу Криму", - наголосила вона.

Л.Денісова також нагадала про незаконне використання і знищення культурної спадщини в інших країнах-членах ОЧЕС, на території яких існують невизнані псевдо-республіки.

Зокрема, за її словами, придністровська ділянка українсько-молдовського кордону має низку історичних пам'яток, таких як містечко Рашкова, Бендерська середньовічна фортеця, Ново-Нямецький Свято-Вознесенський монастир в Кіцканах, природно-ландшафтні пам'ятники Рибницького і Каменського районів. "Офіційний Азербайджан неодноразово заявляв про дії, спрямовані на знищення і фальсифікацію культурної спадщини Нагірного Карабаху, які в міжнародних конвенціях оцінюються як злочин проти людства, а влада Грузії вважає, що грузинські пам'ятники історії на території самопроголошених республік Абхазія і Південна Осетія знаходяться в небезпеці. У процесі реставраційних робіт можуть бути знищені ознаки, що дозволяють ідентифікувати пам'ятники як грузинські", - зазначила Л.Денісова.

Завершуючи свій виступ, Керівник Постійної парламентської делегації в ПАЧЄС підкреслила, що масове знищення і класифікація історико-культурних пам'яток суперечить прийнятій в 1954 році Гаазькій конвенції "Про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту". Окрім цього, знищення та фальсифікація історико-культурних пам'яток на окупованих територіях є порушенням конвенції ЮНЕСКО "Про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини".