24 жовтня 2018, 09:56 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Голова Комітету у закордонних справах Г.Гопко провела зустріч з Директором Бюро у справах Євразії і Східної Європи Державного Департаменту США Б.Фріденом

 

Ганна Гопко висловила вдячність американській стороні за підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави, жорсткі санкції та чітку позицію щодо агресивних дій РФ проти України.

Сторони наголосили на важливості подальшого поглиблення двосторонньої співпраці між Україною та США.

Під час зустрічі обговорили широкомасштабні реформи у нашій державі, серед іншого в секторі безпеки, оборони та протидії корупції, можливості імплементації Закону про національну безпеку, а також підготовку інших законодавчих актів в контексті посилення обороноздатності України.

Особливу увагу було приділено питанню протидії російській агресії на Донбасі, в акваторії Азовського моря та Керченської протоки, а також потребі посилення санкцій проти РФ та інших заходів з метою відновлення територіальної цілісності та суверенітету і вжиття всіх можливих заходів для сприяння деокупації Криму.

В ході зустрічі йшлося про необхідність зупинення будівництва газогону Північний потік-2, оскільки реалізація цього російського проекту загрожуватиме енергетичній незалежності України та ЄС, а також завдасть значних економічних збитків та посилить агресію Кремля проти України.

Бред Фріден зазначив, що Україна відіграє велику роль не лише для регіональної, але й глобальної безпеки та є чудовим партнером, а також запевнив у подальшій підтримці України.