11 квітня 2016, 14:51 ( Інформаційне управління )

У Верховній Раді відбулося засідання Громадської ради з ґендерних питань

Захід пройшов з ініціативи Міжфракційного депутатського об'єднання «Рівні можливості» у співпраці з Національним демократичним інститутом (NDI).

Ініціатива створення Громадської ради має на меті об’єднання та ефективну координацію зусиль народних депутатів, громадських активістів та міжнародних організацій, які працюють над питаннями ґендерної рівності в Україні.

Відповідно до пріоритетів роботи Громадської ради, в її складі сформовано шість тематичних груп. Кожну групу очолює представник
 МФО «Рівні можливості»:

Група 1. Політична участь — Олена Кондратюк, секретар Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, співголова МФО «Рівні можливості».

Група 2. Безпека та миротворча діяльність — Марія Іонова, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, співголова МФО «Рівні можливості».

Група 3. Ґендерно-сенситивний парламент — Олена Сотник, голова підкомітету з питань адаптації українського законодавства до законодавства Європейського Союзу Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.

Група 4. Розширення прав і повноважень в економічній сфері — Альона Бабак, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, співголова МФО «Рівні можливості».

Група 5. Ратифікація та виконання Стамбульської конвенції — Ірина Луценко, голова підкомітету з міжнародно-правових питань та парламентського контролю за виконанням Україною міжнародних зобов'язань Комітету Верховної Ради України у закордонних справах.

Група 6. Ґендерна просвіта — Лілія Гриневич, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, співголова МФО «Рівні можливості».

Крім представників МФО, кожну робочу групу  коориднуватиме  представник неурядової організації.  Головування  здійснюватиметься на основі ротації.

Координатором Громадської ради з ґендерних питань стала Лариса Кобелянська.

На початковому етапі роботи Громадської ради її завданнями стануть створення мапи ґендерних програм, а також формування календарного плану подій на 2016 рік на основі поточних програм та ініціатив організацій-учасників. Крім того, Громадська рада має на меті розробити комплексну методологію ґендерної оцінки законодавчих актів.


 

ДОВІДКОВО: Громадська рада з ґендерних питань  є постійно діючим органом, який  узагальнюватиме інформацію щодо існуючих в Україні програм підтримки ґендерної рівності у різних сферах, а також сприятиме розробці спільної стратегії діяльності МФО «Рівні можливості», громадського сектору, експертного середовища та міжнародних організацій. Це дасть змогу поліпшити  координацію роботи та уникнути дублювання діяльності в одних сферах та прогалин – в інших, і, зрештою, зробити зусилля з подолання нерівності жінок і чоловіків більш ефективними та стратегічно спрямованими.