Новини

19 жовтня 2018, 21:08

«Захист інформаційної безпеки України має бути врегульовано на законодавчому рівні», - Ірина Геращенко

докладніше
19 жовтня 2018, 20:42

«Міжнародні експерти і криміналісти повинні отримати доступ до місць злочинів на тимчасово окупованих територіях України», - Перший віце-спікер Ірина Геращенко

докладніше
19 жовтня 2018, 20:37

Ірина Геращенко: Росія планує втручатися в виборчі процеси України і використовує тему звільнення українських заручників і політв'язнів Кремля для свого впливу на майбутніх виборах у 2019 році

докладніше
19 жовтня 2018, 17:11

У Верховній Раді проведено засідання круглого столу з питань надання добровольцям статусу учасників бойових дій

докладніше
19 жовтня 2018, 17:04

У Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин відбулася робоча зустріч з посадовими особами Федерального міністерства продовольства і сільського господарства Німеччини та Посольства ФРН в Україні

докладніше
19 жовтня 2018, 16:35

Андрій Парубій: Рішення Вселенського Патріарха мають важливе значення не лише для української церкви, а й для України в цілому, для української пам’яті, її державності, її майбутнього

докладніше
19 жовтня 2018, 16:15

Голова Верховної Ради Андрій Парубій: «Слід чітко відрізняти засоби масової інформації від засобів масового знищення»

докладніше
19 жовтня 2018, 15:38

А.Парубій: «Важливим питанням нинішнього тижня було ухвалення в першому читанні проекту Державного бюджету України на наступний рік»

докладніше
19 жовтня 2018, 14:30

Комітет розглянув питання про стан виконання Державної цільової екологічної програми приведення в безпечний стан уранових об’єктів державного підприємства “Бар’єр”

докладніше
19 жовтня 2018, 14:04

Голова Комітету у закордонних справах Г.Гопко провела зустріч з Уповноваженим з питань Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії МЗС Німеччини М.Зібертом

докладніше
19 жовтня 2018, 13:52

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 жовтня 2018, 11:28

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
19 жовтня 2018, 09:30

Комітет з питань європейської інтеграції розглянув низку законопроектів на відповідність праву Євросоюзу, зобов'язанням України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

докладніше
19 жовтня 2018, 09:29

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 жовтня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
23 травня 2018, 19:46

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій прочитав лекцію студентам Київського національного університету ім.Тараса Шевченка на тему: «Століття української революції. Паралелі та уроки»

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у середу, 23 травня, прочитав лекцію студентам Київського національного університету ім.Тараса Шевченка на тему: «Століття української революції. Паралелі та уроки».

Звертаючись до студентства, Голова Парламенту зазначив, що «коли говорять про те, що молодь нині надто скептична, заклопотана іншими питаннями, аніж питанням держави, я нагадую, що всі ці сто років молоді люди були ключовим рушієм українського державотворення на всіх його етапах».

А.Парубій наголосив, що «цей рік є визначальним, бо ми відзначаємо століття проголошення Української незалежності». На його думку, «правильно не тільки говорити про історичні дати і події, а й аналізувати історичні уроки для осмислення того, які з них найважливіші для нас сьогодні, «бо сто років минуло, а ми знову ведемо війну проти того ж ворога, проти якого українська держава сто років тому захищала свою незалежність – Російської імперії, яка намагається домінувати і поневолити народи, які є навколо неї, і не змінює свою суть, незалежно від назви - царська Росія, чи Радянський Союз, чи Російська Федерація, - на жаль, залишається дух імперії».

А.Парубій зупинився на історичних моментах, які були вирішальними на певних етапах історії України. Він підкреслив, що, «не вивчивши уроки того періоду, маємо великий ризик потерпіти поразку, а саме поразки призвели до найстрашніших трагедій в історії Української держави, зокрема, до Голодомору, під час якого загинули мільйони українців; важливо провести паралелі з сучасністю, щоб розуміти і порівняти той та теперішній періоди».

Голова Парламенту виокремив три головні причини поразки того періоду:  взаємопоборювання та протистояння між тодішньою політичною і військовою елітою, найбільш визначними діячами України, які сьогодні є для нас героями – це Михайло Грушевський, Павло Скоропадський, Володимир Винниченко, Євген Коновалець, Симон Петлюра, Петро Болбочан.

Другою ключовою причиною поразки А.Парубій назвав відсутність потужних збройних сил української держави – «розрізнені бойові підрозділи, «отаманщина», відсутність єдиної організованої військової сили».

Третьою причиною була відсутність консолідованої міжнародної підтримки України. «Тоді, проголосивши молоду Українську державу, ми не змогли донести до світу важливість існування і створення Української держави і добитися її визнання», - сказав він.

А.Парубій, говорячи про необхідність єдності в суспільстві, закликав «відкинути другорядне, стати разом в боротьбі за найголовніше і найсвятіше – збереження держави». «Сьогодні вкрай важливо, щоб у боротьбі проти російської агресії і суспільство, і представники влади могли зберігати загальну, єдину позицію, аби не йшов в українському таборі розкол з псевдоідеологічних, часто надуманих проблем», - сказав він.

Голова Парламенту згадав перемогу Майдану 2004 року, коли українські сили виступили єдиним фронтом, і поразку українського табору, «коли пішли у війну між собою тодішній Прем’єр-міністр і тодішній Президент, коли їхня взаємна боротьба знову призвела до втрати українських позицій».

На думку А.Парубія, лише єдність позицій у 2014 році дозволила втримати український фронт від повномасштабної російської агресії. «Я вважаю, що сьогодні одним з ключових завдань є потужна українська армія. Це була велика честь і велика гордість, що у такий короткий період і завдяки добровольцям, хлопцям з самооборони Майдану, які після тих подій не поїхали додому, а поїхали на фронт, ми змогли втримати Державу, і вони стали основою і фундаментом нової української армії, яка почала формування у 2014 році», - сказав А.Парубій і підкреслив, що «ми сьогодні маємо одну з найпотужніших армій на континенті».

Голова Верховної Ради України зазначив: «Вкрай важливо, що на цьому етапі ми змогли заручитися міжнародною підтримкою. Це надважливо для нашої боротьби за Українську державу. Весь цивілізований світ став на наш бік, і сьогодні санкції проти агресора є одним з прикладів солідарності і єдності світу». Він наголосив на необхідності «збереження цієї єдності, збільшуючи потугу через санкції, через допомогу Україні, бо міжнародний контекст є важливим для утвердження Української держави, здобуття нашої перемоги».