Новини

17 серпня 2018, 14:28

Позиція голови Комітету у закордонних справах Ганни Гопко щодо участі президента РФ В. Путіна у весіллі глави МЗС Австрії Карін Кнайсль

докладніше
17 серпня 2018, 13:23

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності та деяких інших осіб

докладніше
17 серпня 2018, 12:20

Комітет під час восьмої сесії зосередив свою роботу на правовому врегулюванні сфер електронних довірчих послуг, питаннях електронних комунікацій та кібербезпеки

докладніше
17 серпня 2018, 09:25

Огляд головних тем «Голосу України» від 17 серпня

докладніше
16 серпня 2018, 17:35

Комітет проведе міжнародну конференцію «Реформування системи банкрутства в Україні з огляду на кращі світові практики - детонатор інвестиційного буму та економічного прориву»

докладніше
16 серпня 2018, 09:23

Огляд головних тем «Голосу України» від 16 серпня

докладніше
15 серпня 2018, 11:16

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з Міністром з питань охорони навколишнього середовища, Міністром у справах Єрусалима та спадщини Держави Ізраїль Зєевом Елькіним

докладніше
15 серпня 2018, 10:10

Повідомлення щодо проведення засідань з обговорення ключових положень нової системи підтримки відновлювальної енергетики

докладніше
15 серпня 2018, 09:11

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 серпня

докладніше
14 серпня 2018, 17:50

15 серпня відбудеться засідання робочої підгрупи з напрацювання змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо підвищення ефективності досудового розслідування

докладніше
14 серпня 2018, 11:46

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з представником Держдепартаменту США з питань енергетичних ресурсів Бенджаміном Шміттом

докладніше
14 серпня 2018, 09:23

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 серпня

докладніше
13 серпня 2018, 17:19

Комітет з національної безпеки і оборони протягом восьмої сесії опрацював 68 проектів законів з питань, що належать до предметів його відання

докладніше
13 серпня 2018, 11:30

14 серпня відбудеться засідання Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
23 травня 2018, 19:46

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій прочитав лекцію студентам Київського національного університету ім.Тараса Шевченка на тему: «Століття української революції. Паралелі та уроки»

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у середу, 23 травня, прочитав лекцію студентам Київського національного університету ім.Тараса Шевченка на тему: «Століття української революції. Паралелі та уроки».

Звертаючись до студентства, Голова Парламенту зазначив, що «коли говорять про те, що молодь нині надто скептична, заклопотана іншими питаннями, аніж питанням держави, я нагадую, що всі ці сто років молоді люди були ключовим рушієм українського державотворення на всіх його етапах».

А.Парубій наголосив, що «цей рік є визначальним, бо ми відзначаємо століття проголошення Української незалежності». На його думку, «правильно не тільки говорити про історичні дати і події, а й аналізувати історичні уроки для осмислення того, які з них найважливіші для нас сьогодні, «бо сто років минуло, а ми знову ведемо війну проти того ж ворога, проти якого українська держава сто років тому захищала свою незалежність – Російської імперії, яка намагається домінувати і поневолити народи, які є навколо неї, і не змінює свою суть, незалежно від назви - царська Росія, чи Радянський Союз, чи Російська Федерація, - на жаль, залишається дух імперії».

А.Парубій зупинився на історичних моментах, які були вирішальними на певних етапах історії України. Він підкреслив, що, «не вивчивши уроки того періоду, маємо великий ризик потерпіти поразку, а саме поразки призвели до найстрашніших трагедій в історії Української держави, зокрема, до Голодомору, під час якого загинули мільйони українців; важливо провести паралелі з сучасністю, щоб розуміти і порівняти той та теперішній періоди».

Голова Парламенту виокремив три головні причини поразки того періоду:  взаємопоборювання та протистояння між тодішньою політичною і військовою елітою, найбільш визначними діячами України, які сьогодні є для нас героями – це Михайло Грушевський, Павло Скоропадський, Володимир Винниченко, Євген Коновалець, Симон Петлюра, Петро Болбочан.

Другою ключовою причиною поразки А.Парубій назвав відсутність потужних збройних сил української держави – «розрізнені бойові підрозділи, «отаманщина», відсутність єдиної організованої військової сили».

Третьою причиною була відсутність консолідованої міжнародної підтримки України. «Тоді, проголосивши молоду Українську державу, ми не змогли донести до світу важливість існування і створення Української держави і добитися її визнання», - сказав він.

А.Парубій, говорячи про необхідність єдності в суспільстві, закликав «відкинути другорядне, стати разом в боротьбі за найголовніше і найсвятіше – збереження держави». «Сьогодні вкрай важливо, щоб у боротьбі проти російської агресії і суспільство, і представники влади могли зберігати загальну, єдину позицію, аби не йшов в українському таборі розкол з псевдоідеологічних, часто надуманих проблем», - сказав він.

Голова Парламенту згадав перемогу Майдану 2004 року, коли українські сили виступили єдиним фронтом, і поразку українського табору, «коли пішли у війну між собою тодішній Прем’єр-міністр і тодішній Президент, коли їхня взаємна боротьба знову призвела до втрати українських позицій».

На думку А.Парубія, лише єдність позицій у 2014 році дозволила втримати український фронт від повномасштабної російської агресії. «Я вважаю, що сьогодні одним з ключових завдань є потужна українська армія. Це була велика честь і велика гордість, що у такий короткий період і завдяки добровольцям, хлопцям з самооборони Майдану, які після тих подій не поїхали додому, а поїхали на фронт, ми змогли втримати Державу, і вони стали основою і фундаментом нової української армії, яка почала формування у 2014 році», - сказав А.Парубій і підкреслив, що «ми сьогодні маємо одну з найпотужніших армій на континенті».

Голова Верховної Ради України зазначив: «Вкрай важливо, що на цьому етапі ми змогли заручитися міжнародною підтримкою. Це надважливо для нашої боротьби за Українську державу. Весь цивілізований світ став на наш бік, і сьогодні санкції проти агресора є одним з прикладів солідарності і єдності світу». Він наголосив на необхідності «збереження цієї єдності, збільшуючи потугу через санкції, через допомогу Україні, бо міжнародний контекст є важливим для утвердження Української держави, здобуття нашої перемоги».