Новини

21 лютого 2018, 13:00

26 лютого відбудеться засідання Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП

докладніше
21 лютого 2018, 10:15

Звернення Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди Міжнародного дня рідної мови

докладніше
20 лютого 2018, 18:47

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав постанови про відзначення на державному рівні 150-річчя від дня народження видатної письменниці Лесі Українки та щодо відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році

докладніше
20 лютого 2018, 18:40

Андрій Парубій підписав закон про товариства з додатковою та обмеженою відповідальністю

докладніше
20 лютого 2018, 17:57

Програма USAID РАДА презентувала досягнення ініціативи Модельний округ

докладніше
20 лютого 2018, 17:49

Ірина Геращенко: «Україна має перейти до страхової медицини, що покриватиме видатки, зокрема, й на дороге спеціалізоване лікування»

докладніше
20 лютого 2018, 17:33

«Наша згуртованість з Урядом, наше бажання до змін, бажання збудувати європейську Україну дасть нам достатньо сил, щоб ми по всіх тих амбітних планах, які поставили перед собою, змогли вийти на позитивні рішення», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій

докладніше
20 лютого 2018, 17:11

Голова Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко провів зустріч з Координатором проектів ОБСЄ в Україні Вайдотасом Вербою

докладніше
20 лютого 2018, 16:03

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій: "Важливо наголосити, що шлях реформ, який доводиться проходити Україні, проходить в час збройної агресії однієї з найбільш потужних мілітарних сил в світі" (відео)

докладніше
20 лютого 2018, 16:00

Відбулася робоча зустріч заступниці голови Комітету з питань європейської інтеграції Марії Іонової з Гендиректором Генерального директорату з питань мобільності та транспорту Європейської Комісії Хенріком Хололеєм

докладніше
20 лютого 2018, 12:54

Голова Верховної Ради Андрій Парубій взяв участь у заходах, присвячених вшануванню пам’яті загиблих героїв Небесної Сотні

докладніше
20 лютого 2018, 10:49

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з новопризначеним Надзвичайним і Повноважним Послом Австралії в Україні Меліссою О’Рурк

докладніше
19 лютого 2018, 16:28

Звернення Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди Дня вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

докладніше
19 лютого 2018, 15:21

22 лютого відбудеться перше установче засідання робочої групи з напрацювання системних змін до КПК України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
23 серпня 2017, 17:04

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій урочисто відкрив почесний портал, у якому зберігатиметься Прапор Незалежності

У Верховній Раді України в День Державного Прапора України відбулася церемонія відкриття почесного порталу, у якому зберігатиметься Прапор Незалежності. Голова Верховної Ради України А.Парубій, звертаючись до учасників урочистостей, заявив, що  має «високу честь відрити почесний портал, у якому тепер буде зберігатися наша державна реліквія – Прапор Незалежності – головний прапор країни».

У своєму виступі Голова Парламенту зазначив, що 26 років тому цей стяг був урочисто внесений у сесійний зал Верховної Ради України, у тому числі присутніми сьогодні на церемонії народними депутатами України першого скликання – Миколою Поровським, Іваном Зайцем, Ярославом Кендзьором, Ігорем Деркачем, Володимиром Крижанівським. У цей день було проголошено Незалежність України. Держава, за яку боролися покоління українців, була відновлена. Це була історична подія, яку очікували мільйони українців. І цей прапор у залі Українського Парламенту означив відновлення незалежної Української Держави.

Синьо-жовтий стяг – це святе знамено боротьби за Незалежність України. Це символ тисячолітньої традиції українського державотворення.

У битвах на Синіх Водах, під Грюнвальдом та Оршею хоругви наших лицарів були синіх і золотих барв.

Під цим прапором боролися Українські січові стрільці, воїни Армії УНР та ЗУНР. 29 квітня 1918 року синьо-жовті прапори на своїх кораблях підняли моряки Чорноморського флоту у Криму. З цим прапором у руках давали відсіч загарбникам українські повстанці 20-х років на Наддніпрянщині, січовики Карпатської України та воїни Української повстанської армії.

Нинішнього року виповнюється 25 років повернення в Україну бойового прапора Третьої Залізної Дивізії Армії УНР – малинового полотнища з вишитим синьо-жовтим прапором і гаслом: «За визволення України». У День Незалежності цей прапор на параді урочисто нестимуть сучасні українські воїни.

Як у давнину наші предки захищали від загарбників українську землю, так і сьогодні їхні спадкоємці, сучасні захисники України, жертовно боронять рідну Вітчизну від смертельного ворога – Росії.

Як і сотні років тому, головним питанням для українців є захист і утвердження незалежної суверенної Української держави. І саме за цим критерієм історією будуть оцінюватися наш час, наше життя і наші вчинки.

Наш національний прапор завжди був прапором визволення: визволення нації, визволення держави, і зараз є прапором визволення окупованих російським загарбником українських земель.

Синьо-жовте знамено було, є і буде стягом Перемоги. Української перемоги.

З будівлі Верховної Ради України, як і з нашого життя, зникли комуністичні тоталітарні символи. У наших домівках і тут, у будівлі Парламенту, назавжди утверджується  Український дух.

«Віднині Прапор Незалежності – головний прапор країни, наша національна святиня, займе своє належне місце тут, на почесному місці у Верховній Раді України. Синьо-жовтий стяг – це символ гідності та єдності українців у всьому світі», - сказав Голова Верховної Ради.

А.Парубій привітав усіх з Днем Державного Прапора України.