Новини

22 листопада 2017, 17:14

Відбулася міжнародна конференція на тему: "Кримінальний процесуальний кодекс України 2012 р.: проблеми застосування та перспективи удосконалення"

докладніше
22 листопада 2017, 15:00

Ірина Геращенко: Подолання гендерних стереотипів у суспільстві важливе для посилення ролі жінок у владі та їх впливу на прийняття рішень (відео)

докладніше
22 листопада 2017, 12:45

Виступ Представника Президента України у Верховній Раді України Ірини Луценко на першому Українському Жіночому Конгресі (відео)

докладніше
22 листопада 2017, 12:00

Розпочав роботу організований Міжфракційним депутатським об’єднанням «Рівні можливості» перший Український Жіночий Конгрес (відео)

докладніше
22 листопада 2017, 11:45

Делегація Верховної Ради провела зустріч з Головою Парламенту Македонії

докладніше
22 листопада 2017, 10:30

Комітет з питань бюджету провів виїзне засідання у Сумах

докладніше
21 листопада 2017, 21:48

Інформація про засідання Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

докладніше
21 листопада 2017, 17:40

Комітет підтримує проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо рентної плати за спеціальне використання води

докладніше
21 листопада 2017, 17:14

Делегація українських парламентаріїв перебуває з візитом в Республіці Ірак

докладніше
21 листопада 2017, 16:32

Ірина Геращенко: «Співпраця України та Ради Європи сприяє напрацюванню важливих законодавчих актів, спрямованих на імплементацію внутрішніх реформ в Україні»

докладніше
21 листопада 2017, 15:20

Голова Верховної Ради України А.Парубій у вівторок затвердив Комунікаційну Стратегію Верховної Ради України

докладніше
21 листопада 2017, 13:34

Розпочався офіційний візит делегації народних депутатів Верховної Ради України в Республіку Македонія

докладніше
21 листопада 2017, 13:15

Виступ Голови Верховної Ради України Андрія Парубія під час презентації Комунікаційної стратегії парламенту на 2017-2021 роки (відео)

докладніше
21 листопада 2017, 13:00

Відбулася презентація Комунікаційної стратегії Верховної Ради України на 2017-2021 роки (відео)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
23 серпня 2017, 17:04

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій урочисто відкрив почесний портал, у якому зберігатиметься Прапор Незалежності

У Верховній Раді України в День Державного Прапора України відбулася церемонія відкриття почесного порталу, у якому зберігатиметься Прапор Незалежності. Голова Верховної Ради України А.Парубій, звертаючись до учасників урочистостей, заявив, що  має «високу честь відрити почесний портал, у якому тепер буде зберігатися наша державна реліквія – Прапор Незалежності – головний прапор країни».

У своєму виступі Голова Парламенту зазначив, що 26 років тому цей стяг був урочисто внесений у сесійний зал Верховної Ради України, у тому числі присутніми сьогодні на церемонії народними депутатами України першого скликання – Миколою Поровським, Іваном Зайцем, Ярославом Кендзьором, Ігорем Деркачем, Володимиром Крижанівським. У цей день було проголошено Незалежність України. Держава, за яку боролися покоління українців, була відновлена. Це була історична подія, яку очікували мільйони українців. І цей прапор у залі Українського Парламенту означив відновлення незалежної Української Держави.

Синьо-жовтий стяг – це святе знамено боротьби за Незалежність України. Це символ тисячолітньої традиції українського державотворення.

У битвах на Синіх Водах, під Грюнвальдом та Оршею хоругви наших лицарів були синіх і золотих барв.

Під цим прапором боролися Українські січові стрільці, воїни Армії УНР та ЗУНР. 29 квітня 1918 року синьо-жовті прапори на своїх кораблях підняли моряки Чорноморського флоту у Криму. З цим прапором у руках давали відсіч загарбникам українські повстанці 20-х років на Наддніпрянщині, січовики Карпатської України та воїни Української повстанської армії.

Нинішнього року виповнюється 25 років повернення в Україну бойового прапора Третьої Залізної Дивізії Армії УНР – малинового полотнища з вишитим синьо-жовтим прапором і гаслом: «За визволення України». У День Незалежності цей прапор на параді урочисто нестимуть сучасні українські воїни.

Як у давнину наші предки захищали від загарбників українську землю, так і сьогодні їхні спадкоємці, сучасні захисники України, жертовно боронять рідну Вітчизну від смертельного ворога – Росії.

Як і сотні років тому, головним питанням для українців є захист і утвердження незалежної суверенної Української держави. І саме за цим критерієм історією будуть оцінюватися наш час, наше життя і наші вчинки.

Наш національний прапор завжди був прапором визволення: визволення нації, визволення держави, і зараз є прапором визволення окупованих російським загарбником українських земель.

Синьо-жовте знамено було, є і буде стягом Перемоги. Української перемоги.

З будівлі Верховної Ради України, як і з нашого життя, зникли комуністичні тоталітарні символи. У наших домівках і тут, у будівлі Парламенту, назавжди утверджується  Український дух.

«Віднині Прапор Незалежності – головний прапор країни, наша національна святиня, займе своє належне місце тут, на почесному місці у Верховній Раді України. Синьо-жовтий стяг – це символ гідності та єдності українців у всьому світі», - сказав Голова Верховної Ради.

А.Парубій привітав усіх з Днем Державного Прапора України.