Новини

22 січня 2019, 05:00

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди Дня Соборності України

докладніше
21 січня 2019, 10:30

У Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин відбулося засідання робочої групи з напрацювання пропозицій щодо земельної реформи

докладніше
21 січня 2019, 10:12

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підбив підсумки своєї законодавчої роботи протягом дев’ятої сесії

докладніше
18 січня 2019, 16:31

Секретар Комітету з питань економічної політики Богдан Матківський провів особистий прийом громадян

докладніше
18 січня 2019, 14:34

Тези виступу Голови Верховної Ради України Парубія на закритті 9 сесії Верховної Ради України VIII скликання

докладніше
18 січня 2019, 13:31

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
18 січня 2019, 11:36

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
18 січня 2019, 11:02

Голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький взяв участь у презентації книги глави УГКЦ «Діялог лікує рани»

докладніше
18 січня 2019, 09:55

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 січня

докладніше
18 січня 2019, 09:17

У Комітеті у закордонних справах відбулася презентація монографії "Питання розвитку та реалізації міжнародних стандартів прав корінних народів"

докладніше
17 січня 2019, 18:05

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
17 січня 2019, 17:22

Діяльність Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення у 2018 році активізувала процес погашення заборгованості з виплати заробітної плати в країні

докладніше
17 січня 2019, 17:09

Голова Верховної Ради Андрій Парубій взяв участь у церемонії передачі Парламенту вишитої карти-оберегу України

докладніше
17 січня 2019, 16:00

Голова Комітету з прав людини Григорій Немиря провів зустріч з Послом Угорщини в Україні Ійдярто Іштваном

докладніше

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
12 грудня 2018, 16:23

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді відбулася науково-практична дискусія "Трансфер інновацій Наукової школи вітчизняного парламентаризму: відкритий форум" (відео)

 

Захід відбувся за ініціативи Громадської організації «Академія парламентаризму» і кафедри парламентаризму та політичного менеджменту НАДУ при Президентові України, діяльність яких спрямована на розвиток вітчизняного парламентаризму та полягає в науковій, освітній і просвітницькій діяльності, експертно-аналітичному супроводі функціонування Верховної Ради України, розробці практичних науково-обґрунтованих рекомендацій щодо реформування українського парламенту.

У заході взяли участь народні депутати, керівництво Апарату Верховної Ради, науковці, науково-педагогічні працівники, здобувачі освітніх і науково-освітніх програм.

Президент ГО «Академія парламентаризму», професор, завідувач кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України Валентина Гошовська, відкриваючи науково-практичну дискусію, відзначила, що «12 років теоретичного опрацювання парламентаризму дозволяє говорити про те, що в Україні є своя школа вітчизняного парламентаризму».

В.Гошовська також відзначила, що за роки становлення та функціонування Наукової школи вітчизняного парламентаризму її представниками напрацьовано грунтовний практико-орієнтований дослідницький матеріал, покликаний підвищити коефіцієнт корисної дії народних депутатів. На сьогодні ці напрацювання, на жаль, не в повній мірі знаходять своє застосування.

У складних соціально-політичних умовах сьогодення науковці поставили перед собою амбітну державницьку мету - розбудувати логістичну інфраструктуру трансферу інновацій Наукової школи вітчизняного парламентаризму як власний внесок у процес становлення української держави.

Перший заступник Керівника Апарату - керуючий справами Петро Боднар, звертаючись до учасників дискусії, висловив переконання, що «саме в такому форматі, коли з одного боку присутні науковці, а з другого боку - практики -народні депутати, працівники Апарату Верховної Ради, необхідно шукати шляхи виходу з сьогоднішніх викликів». «І саме в такому форматі ми зможемо знайти оптимальні способи виходу на якісно новий рівень в роботі нашого Парламенту і отримаємо хороші результати для нашої країни і для всіх інституцій державної влади», - наголосив Петро Боднар.

Валентина Гошовська у виступі зазначила: «Чому ми пропонуємо саме трансфер інновацій? Тому, що на жаль, більшість наукових результатів в основному залишаються на папері або у звітах. Трансфер сьогодні - це основна форма просування інновацій, процес, який перетворюється на успіх як для авторів, так і для всього суспільства. Звичайно, це мета амбітна, але вже зараз потрібно щось робити, щоб її досягти. Ми використовуємо трансфер інновацій для розповсюдження наших наукових знань, отриманих в результаті фундаментальних прикладних досліджень», - додала В.Гошовська.

«Наша ідея, це не лише поділитися сьогодні своїми здобутками, а й залучити всі пропозиції до спільної взаємодії», - звернулася модератор дискусії до учасників.

Під час науково-практичної дискусії було обговорено останні результати наукових досліджень у сфері вітчизняного парламентаризму з питань:

- розвитку представницької влади в умовах глобальних змін;

- запобігання політичній корупції у представницькій владі;

- забезпечення ціннісно-орієнтованої парламентської діяльності та стандартів якості представницької влади;

- бікамералізм в українському парламентаризмі: філософсько-правове осмислення;

- розвиток політичної компетентності: підходи до імплементації зарубіжного досвіду.

В обговорені результатів наукових досліджень взяли участь народні депутати, наукові і науково-педагогічні працівники, здобувачі освітніх і науково-освітніх програм у галузі знань «Публічне управління та адміністрування» й «Політологія».

Народні депутати у своїх виступах приділили увагу актуальним напрямкам співпраці з Науковою школою вітчизняного парламентаризму, висловили свої пропозиції щодо налагодження тіснішої взаємодії з науковцями.

 

Довідково.

Формат наукової дискусії - Відкритий форум з обговорення наукових проблем і перспектив трансферу нового знання й інновацій у діяльність Українського парламенту передбачає зміну традиційних ролей споживачів і надавачів нових знань у сфері парламентаризму на роль інвесторів, користувачів, фасилітаторів, партнерів в академічному підприємництві.

 

Кафедра парламентаризму та політичного менеджменту НАДУ при Президентові України за час свого існування (з 2009 р.) об’єднала наукову громаду однодумців і сформувала Наукову школу вітчизняного парламентаризму, яка представлена народними депутатами України усіх скликань, працівниками Апарату Верховної Ради України, керівниками органів публічної влади, науковцями, слухачами, аспірантами і докторантами галузі знань «Публічне управління та адміністрування» спеціалізації «Парламентаризм»; підготувала 7 докторів і 16 кандидатів наук з державного управління, понад 500 магістрів, серед них - народні депутати України і працівники Апарату, які власними науковими здобутками суттєво вплинули на розвиток теорії та практики вітчизняного парламентаризму.