Новини

24 січня 2019, 11:00

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування протягом дев’ятої сесії отримав понад 1500 звернень

докладніше
24 січня 2019, 10:17

Протягом 2018 року Комітет продовжував роботу щодо вдосконалення законодавчого забезпечення державної політики сприяння становленню інституту сім'ї, допомоги сім'ям з дітьми, оздоровлення та відпочинку дітей, державної молодіжної політики

докладніше
24 січня 2019, 09:22

Огляд головних тем «Голосу України» від 24 січня

докладніше
24 січня 2019, 05:00

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди Дня зовнішньої розвідки України

докладніше
23 січня 2019, 17:48

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій привітав Святійшого Патріарха Філарета з ювілеєм

докладніше
23 січня 2019, 14:52

Комітет підтримав законопроект щодо дотримання нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах при експлуатації автомототранспорту

докладніше
23 січня 2019, 11:42

Законопроект щодо верифікації і моніторингу державних виплат обговорено на робочій нараді у Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення

докладніше
23 січня 2019, 09:52

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 січня

докладніше
22 січня 2019, 17:45

Відбулося позачергове засідання підкомітету з питань взаємодії з громадянським суспільством Комітету з питань запобігання і протидії корупції

докладніше
22 січня 2019, 16:24

У Страсбурзі (Французька Республіка) розпочалася Зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи

докладніше
22 січня 2019, 15:11

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій привітав Патріарха Філарета зі званням Героя України

докладніше
22 січня 2019, 13:07

З нагоди Дня Соборності України на Софійській площі у Києві відбулися урочисті заходи за участі керівників Української Держави

докладніше
22 січня 2019, 12:18

Cтан призначення та надання населенню житлових субсидій обговорено під час робочої зустрічі у Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення

докладніше
22 січня 2019, 09:45

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 січня

докладніше

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
09 листопада 2018, 19:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань запобігання і протидії корупції обговорили зміни до Кримінального кодексу щодо посилення захисту громадських діячів та журналістів

Відбулося спільне засідання підкомітету з питань взаємодії з громадянським суспільством, підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування Комітету з питань запобігання і протидії корупції на тему: «Обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення захисту громадських діячів та професійної діяльності журналістів».

У заході взяли участь народні депутати, журналісти, які постраждали від нападів та перешкоджань журналістській діяльності, громадські активісти.

Голова підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування Комітету з питань запобігання і протидії корупції Юрій Дерев’янко повідомив, що даний проект закону ще не зареєстровано у Верховній Раді тому є можливість всебічно його обговорити і допрацювати.

Серед змін до Кримінального кодексу, що викладені у проекті закону, гостру дискусію викликала пропозиція збільшити покарання за перешкоджання діяльності журналістам, яка зараз передбачає лише штраф.

Голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик зазначила, що не підтримує посилення покарання.

За її словами, на сьогодні порушено близько ста справ за фактами різних нападів на журналістів, однак вони не розслідуються.

На думку Т.Печончик: «Є достатня законодавча база, однак вона не виконується: не порушуються справи, а ті що порушені, не розслідуються. Посилення відповідальності даного питання не вирішить, водночас, більш жорстке покарання може бути застосоване проти самих активістів».

Вона також запропонувала уточнити в пропонованому законопроекті поняття «громадський активіст».

Також в ході дискусії піднімалося питання про необхідність уточнення поняття «журналіст», яке на сьогодні не охоплює операторів, фотографів та ряд інших, а отже не дає можливості їх захистити.

Представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини  з питань партнерства з інститутами громадянського суспільства Андрій Мамалига під час дискусії зазначив, що підтримує посилення відповідальності за напади на журналістів.

Водночас, за його словами, однією з проблем є те, що у нападах на активістів часто бувають задіяні представники правоохоронних органів, що утруднює проведення будь-якого розслідування. На його думку, тут має нарешті запрацювати Державне бюро розслідувань.

Присутня на обговорення представник громадської організації «Кияни об'єднуємось» також наголосила, що для тиску на громадських діячів все частіше залучаються правоохоронні органи.

«Посилення відповідальності менше впливає на зменшення кількості нападів на журналістів і активістів, чим невідворотність покарання», - наголосила активістка.

Присутні на обговоренні громадські активісти і журналісти розповідали власні історії нападів на них і про хід розслідування. За їхніми словами, часто навіть не можна добитися, щоб зареєстрували справу, або її реєструють як «хуліганство».

На думку Ю.Дерев’янка: «Справи, пов’язані з нападами на журналістів і активістів має розслідувати Служба безпеки України, а не поліція за статтею «хуліганство».

Він також підкреслив, що необхідно сформулювати в законі, хто такі громадські активісти. «Можливо, визначення буде не досконалим, але, щоб хоча б частину з них захистити», - сказав депутат.

Голова підкомітету з питань взаємодії з громадянським суспільством Комітету з питань запобігання і протидії корупції Ігор Луценко в ході обговорення наголосив, що необхідно вносити зміни не тільки в Кримінальний, а й в Кримінально-процесуальний кодекс.

«Часто у нас норма є, а реалізувати її неможливо. Наприклад, стаття 208 КПКУ «Затримання уповноваженою службовою особою» - не дає процесуальних підстав для затримання нападника за посягання на життя», - сказав депутат.

Присутні на обговоренні проекту Закону народні депутати підтримали пропозицію активістів про необхідність заслухати звіт Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова про стан розслідування справ про напади на журналістів.

Окрім того, активісти запропонували перевірити кваліфікацію справ, порушених після нападів на журналістів, оскільки, на їхню думку, наведена на засіданні статистика дуже занижена.

Голови підкомітетів Комітету з питань запобігання і протидії корупції наголосили, що відкриті до широкої співпраці із журналістами та громадськістю з метою доопрацювання пропонованого законопроекту.