Новини

19 жовтня 2018, 21:08

«Захист інформаційної безпеки України має бути врегульовано на законодавчому рівні», - Ірина Геращенко

докладніше
19 жовтня 2018, 20:42

«Міжнародні експерти і криміналісти повинні отримати доступ до місць злочинів на тимчасово окупованих територіях України», - Перший віце-спікер Ірина Геращенко

докладніше
19 жовтня 2018, 20:37

Ірина Геращенко: Росія планує втручатися в виборчі процеси України і використовує тему звільнення українських заручників і політв'язнів Кремля для свого впливу на майбутніх виборах у 2019 році

докладніше
19 жовтня 2018, 17:11

У Верховній Раді проведено засідання круглого столу з питань надання добровольцям статусу учасників бойових дій

докладніше
19 жовтня 2018, 17:04

У Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин відбулася робоча зустріч з посадовими особами Федерального міністерства продовольства і сільського господарства Німеччини та Посольства ФРН в Україні

докладніше
19 жовтня 2018, 16:35

Андрій Парубій: Рішення Вселенського Патріарха мають важливе значення не лише для української церкви, а й для України в цілому, для української пам’яті, її державності, її майбутнього

докладніше
19 жовтня 2018, 16:15

Голова Верховної Ради Андрій Парубій: «Слід чітко відрізняти засоби масової інформації від засобів масового знищення»

докладніше
19 жовтня 2018, 15:38

А.Парубій: «Важливим питанням нинішнього тижня було ухвалення в першому читанні проекту Державного бюджету України на наступний рік»

докладніше
19 жовтня 2018, 14:30

Комітет розглянув питання про стан виконання Державної цільової екологічної програми приведення в безпечний стан уранових об’єктів державного підприємства “Бар’єр”

докладніше
19 жовтня 2018, 14:04

Голова Комітету у закордонних справах Г.Гопко провела зустріч з Уповноваженим з питань Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії МЗС Німеччини М.Зібертом

докладніше
19 жовтня 2018, 13:52

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 жовтня 2018, 11:28

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
19 жовтня 2018, 09:30

Комітет з питань європейської інтеграції розглянув низку законопроектів на відповідність праву Євросоюзу, зобов'язанням України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

докладніше
19 жовтня 2018, 09:29

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 жовтня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
24 травня 2018, 19:15

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Політика реінтеграції тимчасово окупованих територій України має будуватись на послідовній стратегії Держави і передбачати застосування інструментів міжнародного права»

 
24 травня Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко взяла участь у засіданні четвертої Відкритої кафедри зовнішньої політики, безпеки та дипломатії на тему: «Крим як територія безправ’я: безпека, захист, протидія». Політик наголосила на актуальності заходу і зазначила, що сьогодні тимчасово окупований півострів залишається «територією безправ’я та систематичних порушень прав людини». При цьому, Ірина Геращенко зауважила, що міжнародні гуманітарні місії, зокрема ООН, ОБСЄ, МКЧХ (Міжнародний комітет Червоного Хреста) недостатньо уваги приділяють фіксації злочинів окупаційних адміністрацій РФ у своїх доповідях щодо ситуації із правами людини на тимчасово окуповані території України, як в АР Крим та м. Севастополь так і в Донецькій та Луганській областях. Вона також звернула увагу, що міжнародні місії, зокрема, МКЧХ не мають доступу до цих територій та до незаконно утримуваних українців.

«За чотири роки місія МКЧХ жодного разу не змогла відвідати ні заручників в окупованому Донбасі, ні політв’язнів в анексованому Криму», - зауважила Ірина Геращенко. Вона повідомила, що 25 травня у Києві із офіційним візитом перебуватиме Віце-президент МКЧХ Жиль Карбоньє. У цьому зв’язку Ірина Геращенко поінформувала, що під час зустрічі із Ж.Карбоньє питання допуску МКЧХ до тимчасово окупованих територій стане основним предметом дискурсу.

Інформуючи про ситуацію зі звільненням заручників, представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко повідомила, що інша сторона не надає об’єктивну інформацію щодо громадян України, які утримуються на Донбасі та підтверджує лише інформацію про 20 осіб. Між іншим, політик нагадала, що інша сторона у підгрупі також вже понад два місяці не надає відповіді на ініціативу України щодо звільнення 23 громадян РФ, засуджених за злочини проти територіальної цілісності України задля звільнення політв’язнів Кремля.

Ірина Геращенко нагадала, що сьогодні понад 60 громадян України, серед яких - Олег Сенцов, Олександр Кольченко, представники кримськотатарського народу утримуються в повній ізоляції. Політик звернула увагу, що 30 квітня та 16 травня ц.р. українські консули на виконання доручення Президента України вчергове спробували відвідати О.Сенцова та О.Кольченка, проте їм було відмовлено.

Перший віце-спікер підкреслила, що питання звільнення українців з окупованого Донбасу та Криму перебуває у центрі уваги під час зустрічей Президента України з лідерами країн нормандського формату. Вона нагадала, що під час візиту Федерального Канцлера Німеччини Ангели Меркель до РФ одним із питань перемовин із президентом РФ було звільнення незаконно утримуваних українців. Ірина Геращенко висловила сподівання на підтримку української діаспори у країнах ЄС та в США у питанні звільнення заручників та політв’язнів. Окрім того, Перший заступник Голови Верховної Ради України розраховує на бойкот Чемпіонату світу з футболу 2018 в РФ з боку міжнародних партнерів України у зв’язку із невиконанням РФ жодних норм міжнародного права.

Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко поінформувала, що агресивна зовнішня політика РФ, зокрема, окупація Донбасу та Криму призвела до суттєвих економічних втрат. Політик наголосила на важливості систематизації усіх об’єктів, які були незаконно захоплені окупаційними адміністраціями РФ та наголосила на необхідності подання позовів у міжнародні суди за злочини, скоєнні РФ в Україні з 2014 р.

За словами Ірини Геращенко, тортури до представників кримськотатарського народу та ескалація безпекової ситуації на Донбасі відбувається для підсилення позицій РФ, напередодні зустрічей з лідерами нормандського формату. Також, Ірина Геращенко поінформувала, що це обумовлено й тим, що Президент України надав доручення активізувати роботу стосовно питання запровадження миротворчої місії ООН на Донбасі.

«Політика реінтеграції тимчасово окупованих територій України, як Криму так і Донбасу має будуватись на послідовній стратегії Держави і передбачати застосування інструментів міжнародного права – позовів проти РФ у міжнародних судах та єдності міжнародних партнерів довкола питання санкцій проти Росії», - наголосила Ірина Геращенко, підсумовуючи свій виступ.

Під час заходу, народні депутати України, представники Уряду та громадських організацій обговорили питання реінтеграції тимчасово окупованої АР Крим та м. Севастополь, протидію незаконній економічній взаємодії з окупованим півостровом, міжнародні-правові аспекти протидії російській окупації та захисту інтересів України.

Захід відбувся за сприяння Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, Представництва Президента України в АР Крим, Дипломатичної Академії України, проекту «Школа державного управління» (ГО “ІСЕД”).