Екскурсії до Верховної Ради України з нагоди Дня Державного Прапора України

Новини

21 серпня 2018, 10:00

Екскурсії Верховною Радою з нагоди Дня Державного Прапора України

докладніше
21 серпня 2018, 09:34

За період роботи восьмої сесії Комітет опрацював та підготував до розгляду Верховною Радою 10 проектів законів, з яких визначений головним

докладніше
20 серпня 2018, 17:00

З початку року на екскурсіях у Верховній Раді України побували понад 16 500 громадян (інфографіка)

докладніше
20 серпня 2018, 11:00

Члени Комітету взяли участь у засіданні Координаційної ради з питань реалізації Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 р.

докладніше
17 серпня 2018, 14:28

Позиція голови Комітету у закордонних справах Ганни Гопко щодо участі президента РФ В. Путіна у весіллі глави МЗС Австрії Карін Кнайсль

докладніше
17 серпня 2018, 13:23

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності та деяких інших осіб

докладніше
17 серпня 2018, 12:20

Комітет під час восьмої сесії зосередив свою роботу на правовому врегулюванні сфер електронних довірчих послуг, питаннях електронних комунікацій та кібербезпеки

докладніше
17 серпня 2018, 09:25

Огляд головних тем «Голосу України» від 17 серпня

докладніше
16 серпня 2018, 17:35

Комітет проведе міжнародну конференцію «Реформування системи банкрутства в Україні з огляду на кращі світові практики - детонатор інвестиційного буму та економічного прориву»

докладніше
16 серпня 2018, 09:23

Огляд головних тем «Голосу України» від 16 серпня

докладніше
15 серпня 2018, 11:16

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з Міністром з питань охорони навколишнього середовища, Міністром у справах Єрусалима та спадщини Держави Ізраїль Зєевом Елькіним

докладніше
15 серпня 2018, 10:10

Повідомлення щодо проведення засідань з обговорення ключових положень нової системи підтримки відновлювальної енергетики

докладніше
15 серпня 2018, 09:11

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 серпня

докладніше
14 серпня 2018, 17:50

15 серпня відбудеться засідання робочої підгрупи з напрацювання змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо підвищення ефективності досудового розслідування

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
24 травня 2018, 19:15

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Політика реінтеграції тимчасово окупованих територій України має будуватись на послідовній стратегії Держави і передбачати застосування інструментів міжнародного права»

 
24 травня Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко взяла участь у засіданні четвертої Відкритої кафедри зовнішньої політики, безпеки та дипломатії на тему: «Крим як територія безправ’я: безпека, захист, протидія». Політик наголосила на актуальності заходу і зазначила, що сьогодні тимчасово окупований півострів залишається «територією безправ’я та систематичних порушень прав людини». При цьому, Ірина Геращенко зауважила, що міжнародні гуманітарні місії, зокрема ООН, ОБСЄ, МКЧХ (Міжнародний комітет Червоного Хреста) недостатньо уваги приділяють фіксації злочинів окупаційних адміністрацій РФ у своїх доповідях щодо ситуації із правами людини на тимчасово окуповані території України, як в АР Крим та м. Севастополь так і в Донецькій та Луганській областях. Вона також звернула увагу, що міжнародні місії, зокрема, МКЧХ не мають доступу до цих територій та до незаконно утримуваних українців.

«За чотири роки місія МКЧХ жодного разу не змогла відвідати ні заручників в окупованому Донбасі, ні політв’язнів в анексованому Криму», - зауважила Ірина Геращенко. Вона повідомила, що 25 травня у Києві із офіційним візитом перебуватиме Віце-президент МКЧХ Жиль Карбоньє. У цьому зв’язку Ірина Геращенко поінформувала, що під час зустрічі із Ж.Карбоньє питання допуску МКЧХ до тимчасово окупованих територій стане основним предметом дискурсу.

Інформуючи про ситуацію зі звільненням заручників, представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко повідомила, що інша сторона не надає об’єктивну інформацію щодо громадян України, які утримуються на Донбасі та підтверджує лише інформацію про 20 осіб. Між іншим, політик нагадала, що інша сторона у підгрупі також вже понад два місяці не надає відповіді на ініціативу України щодо звільнення 23 громадян РФ, засуджених за злочини проти територіальної цілісності України задля звільнення політв’язнів Кремля.

Ірина Геращенко нагадала, що сьогодні понад 60 громадян України, серед яких - Олег Сенцов, Олександр Кольченко, представники кримськотатарського народу утримуються в повній ізоляції. Політик звернула увагу, що 30 квітня та 16 травня ц.р. українські консули на виконання доручення Президента України вчергове спробували відвідати О.Сенцова та О.Кольченка, проте їм було відмовлено.

Перший віце-спікер підкреслила, що питання звільнення українців з окупованого Донбасу та Криму перебуває у центрі уваги під час зустрічей Президента України з лідерами країн нормандського формату. Вона нагадала, що під час візиту Федерального Канцлера Німеччини Ангели Меркель до РФ одним із питань перемовин із президентом РФ було звільнення незаконно утримуваних українців. Ірина Геращенко висловила сподівання на підтримку української діаспори у країнах ЄС та в США у питанні звільнення заручників та політв’язнів. Окрім того, Перший заступник Голови Верховної Ради України розраховує на бойкот Чемпіонату світу з футболу 2018 в РФ з боку міжнародних партнерів України у зв’язку із невиконанням РФ жодних норм міжнародного права.

Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко поінформувала, що агресивна зовнішня політика РФ, зокрема, окупація Донбасу та Криму призвела до суттєвих економічних втрат. Політик наголосила на важливості систематизації усіх об’єктів, які були незаконно захоплені окупаційними адміністраціями РФ та наголосила на необхідності подання позовів у міжнародні суди за злочини, скоєнні РФ в Україні з 2014 р.

За словами Ірини Геращенко, тортури до представників кримськотатарського народу та ескалація безпекової ситуації на Донбасі відбувається для підсилення позицій РФ, напередодні зустрічей з лідерами нормандського формату. Також, Ірина Геращенко поінформувала, що це обумовлено й тим, що Президент України надав доручення активізувати роботу стосовно питання запровадження миротворчої місії ООН на Донбасі.

«Політика реінтеграції тимчасово окупованих територій України, як Криму так і Донбасу має будуватись на послідовній стратегії Держави і передбачати застосування інструментів міжнародного права – позовів проти РФ у міжнародних судах та єдності міжнародних партнерів довкола питання санкцій проти Росії», - наголосила Ірина Геращенко, підсумовуючи свій виступ.

Під час заходу, народні депутати України, представники Уряду та громадських організацій обговорили питання реінтеграції тимчасово окупованої АР Крим та м. Севастополь, протидію незаконній економічній взаємодії з окупованим півостровом, міжнародні-правові аспекти протидії російській окупації та захисту інтересів України.

Захід відбувся за сприяння Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, Представництва Президента України в АР Крим, Дипломатичної Академії України, проекту «Школа державного управління» (ГО “ІСЕД”).