Новини

23 лютого 2018, 18:33

Ірина Геращенко: «Для повноцінної імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС Верховна Рада і Уряд мають приділяти більше уваги роботі над законопроектами у цьому напрямку»

докладніше
23 лютого 2018, 15:28

У ході 17-ї зимової сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ (м. Відень) презентовано повнометражний фільм "Кіборги. Герої не вмирають"

докладніше
23 лютого 2018, 14:22

На громадське обговорення винесені чотири проекти законів

докладніше
23 лютого 2018, 12:54

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Закон України «Про внесення зміни до статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»» та подав його на підпис Президенту України

докладніше
23 лютого 2018, 11:47

Голова Комітету Людмила Денісова: "Потрібно доробити існуючий електронний реєстр лікарняних, ніж витрачати кошти на створення нового"

докладніше
23 лютого 2018, 10:23

Опубліковано Закон України "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях"

докладніше
22 лютого 2018, 17:02

У Комітеті у закордонних справах відбулася зустріч народних депутатів з представниками Програми Державного Департаменту США з експертного контролю та безпеки кордонів (EXBS)

докладніше
22 лютого 2018, 14:36

Відбулося перше установче засідання робочої групи з напрацювання системних змін до Кримінального процесуального кодексу України

докладніше
22 лютого 2018, 14:36

У Верховній Раді розпочався дводенний практикум з галузевої законотворчості для фахівців органів місцевого самоврядування з питань управління земельними ресурсами і комунальним майном

докладніше
22 лютого 2018, 14:09

Відбулася зустріч голови Комітету у закордонних справах Ганни Гопко із заступником Державного секретаря США Джоном Саллівеном

докладніше
22 лютого 2018, 12:37

Комітети Верховної Ради провели публічне обговорення на тему: "Створення парламентської служби як складова реформи Верховної Ради України"

докладніше
22 лютого 2018, 12:36

«Якщо серед миротворців не буде представників країн-членів НАТО, так само не може бути представників країн-членів ОДКБ», - Голова Верховної Ради України

докладніше
22 лютого 2018, 12:34

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій ініціює ряд питань щодо соціального захисту військовослужбовців та інвалідів

докладніше
22 лютого 2018, 11:55

«Вдосконалення роботи Верховної Ради є одним із найголовніших завдань порядку денного восьмої сесії», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
17 жовтня 2017, 13:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Оприлюднено Висновок Венеціанської комісії на поправки до Регламенту Верховної Ради України

 Оприлюднено Висновок на поправки до Регламенту Верховної Ради України, прийнятий Європейською комісією за демократію через право (Венеціанською комісією) на її 112 пленарному засіданні (м. Венеція, 6-7 жовтня 2017 року).

 Венеціанська комісія у своєму Висновку зазначає, що запропоновані правки до Регламенту Верховної Ради України спрямовані насамперед на узгодження тексту Регламенту Верховної Ради України з текстом Конституції України і є важливим кроком у започаткуванні реформи, покликаної підвищити ефективність роботи парламенту. Венеціанська комісія висловлює сподівання, що її висновки не тільки допоможуть парламенту переглянути деякі запропоновані правки, а також дадуть поштовх для подальших реформ, котрі підвищать ефективність Верховної Ради України.

Так, Висновок містить коментарі щодо принципів поділу влади та норм, що регулюють парламентські процедури, а також аналіз внутрішньої організації роботи Верховної Ради України і повноважень здійснювати кадрові призначення.

Комісія серед іншого наголошує на усвідомленні того, що Регламент Верховної Ради України залежить від існуючої конституційної основи та політичних угод між різними силами в законодавчому органі. Комісія сподівається, що чинна гармонізація тексту Регламенту Верховної Ради України, якщо вона буде підтримана більшістю народних депутатів, могла б створити імпульс для більш амбітного технічного перегляду внутрішніх процедур Верховної Ради України, беручи до уваги рекомендації національних експертів та міжнародної спільноти.

Окрім того, Венеціанська комісія сподівається, що її зауваження та пропозиції будуть корисними в майбутньому при підготовці конституційної реформи.

У листі від 28 лютого 2017 року Голова Верховної Ради України Андрій Парубій звернувся до Венеціанської комісії з проханням підготувати висновок щодо змін до Регламенту Верховної Ради України, № 5522.

Повністю текст Висновку Венеціанської комісії на поправки до Регламенту Верховної Ради України – на сайті Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України.